Pamela: Příběh lásky

• USA Pamela, a Love Story

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky. (Netflix)

Streeper

Kdybych jedním slovem měla popsat Pamelu Anderson, tak bych si vybrala slovo láska. Jedná se o velmi povedený a intimní dokument o sex bombě 90. let, která učarovala nejednoho chlapa. A já se nedivím, byla fakt neuvěřitelně krásná (a pořád je!). Jsem ráda, že jsem se na dokument podívala, protože jsem Pamelu mohla vidět v jiném světle, z její strany. Je neuvěřitelné čím vším si prošla a moc se mi líbí její myšlení, že se nechce zabývat minulostí, ale chce žít pro přítomnost a hlavně lásku. Pamela je člověk plný lásky, rozdala by se pro všechny a z dokumentu jsem měla pocit, že se jedná o naprosto čistého, krásného člověka. Velmi mě okouzlila a názor na ní se mi změnil o 360 stupňů. ()

Pajky3

Pamela je symbolem devadesátek a to se prostě nezmění. Navíc mě vůbec nepřekvapuje, že se teď objevuje častěji, protože seriál Pam & Tommy (se kterým nechce mít nic společného) byl poměrně zdařilý úspěch a tak načasování pro dokument o jejím životě, který nabídne její úhel pohledu, snad ani nemohlo být lepší. Z řady ale nijak nevybočuje a přiliš nových informací také nepřináší, protože se motá hlavně kolem těch nejznámějších témat. ()

ledzepfan

Oukej.. Už mě sice trošku začíná srát ta netflixovská šablona podle které sekají ty dokumenty jako Baťa cvičky, ale pro mě, jakožto tuctového diváka, který měl vždy Pamelu zafixovanou jen jako jakýsi popkulturní fetiš přelomu osmdesátých a devadesátých let, bylo vlastně osvěžující zjistit, že je to ve skutečnosti poměrně ordinérní lidská bytost. Smůlu měla snad jen v tom, že její křivky byly příliš vnadné a její sny příliš romantické. Osobně nechápu, že dnes ještě někdo (včetně Pamely) řeší jednu obrazově a obsahově nekvalitní sextape. ()

rikitiki

V mém pokoji Pamela nikdy nevisela. Vždy jsem ji považovala za barbínu – umělohomotně hezkou a s mozkem rovněž z umělé hmoty (v dokumentu mi to potvrdila: „Myšlení se přeceňuje“.) Takže to jsem se nespletla. Až na to, že si mě Pamela  tímhle vystoupením trochu získala, protože kromě umělých prsou a nebetyčné naivity, má i další povahové rysy. Určitě mezi ně patří nezdolnost a přímočarost, rozhodně i upřímnost. A ať už je jakákoliv, historka jejího ukradeného sexvidea byla děsivá a doufám, že dnes už by se nestala za takových okolností a následků, jako tehdy. Protože, ano, ona se sama vystavovala, ale to bylo její rozhodnutí. Nikdo nemá právo vystavovat ji bez jejího souhlasu a nikdo nemá právo osočovat ji, že ji ta krádež přece nemohla poškodit, když se před tím dobrovolně rozvalovala na stránkách Plaboye. Nikdo by neměl mít dovoleno smát se veřejně oběti trestného činu, jako tehdy dělali mnozí novináři a moderátoři. Udělali z ní legrační figurku a ona se přitom užírala a skutečně trápila. Tahle šílená zkušenost a hon na její osobu by mohl člověka dohnat i k sebevraždě, Pamela to však – i když s obtížemi – ustála. Je vlastně velmi silná. ___ Dokument sám je jednoduchý – mluvící (téměř) nenalíčená Pamela a mraky archivních záběrů. ()

campix

Bohužel je to takové jednoduché a vlastně to jde dost po srsti. I když se hovoří o tématech které jsou velmi kontroverzní nebo nějak zajímavé, tak to sice nikam neuhýbá. Nezastírá, že se to stalo, ale všechno je to takové jednoduché a hloupoučké. Asi jako je Pamela Anderson sama. Asi za to může fakt, že se dokument skládá pouze ze starých záběrů a promluvy samotné Pamely (+ pár výstupů synů Pamely). Nevím jestli to nevzniklo, tak trošku jako reakce na minisérii Pam&Tommy, ale řeší se to prakticky až na konci a rozhodně se opět nežene někam do kontroverze. Prakticky to jenom dokazuje jak je ta minisérie přesná. Bohužel tenhle životopisný seriál v plné nahotě ukazuje, že Pamela byla pouze hezká pro oko, ale jinak nedokázala nabídnout nic dalšího. ()