Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Vetřelec: Romulus navrací fenomenálně úspěšnou franšízu zpět k jejím kultovním kořenům, přičemž představuje zajímavé a neokoukané nové tváře. Při prohledávání opuštěné vesmírné stanice se skupina mladých kolonizátorů setká s nejneúprosnější a nejsmrtonosnější formou života ve vesmíru. A v hlubokém vesmíru nikdo neslyší jejich křik. (Falcon)

Diskuze

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Castrator

A jak udelas z par kil flakoty desitky, neli stovky kilo hmoty? To by musel umet "fotosyntezu" a brat si hmotu ze vzduchu a to neuveritelnou rychlosti, takze by musel mit brutalni cerpadla, aby tolik kubiku vzduchu dokazal prefiltrovat. Kdyby vazal napr. CO2, ktereho je ve vzduchu 0,3%, tedy v kubiku vzduchu asi 3 gramy, tak by musel za tech par desitek minut ve starsich dilech, az jednotek minut v dilech novejsich prefiltrovat stovky neli tisice kubiku vzduchu a to by byl poradny ficak :D

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator, Castrator, Kisseather

SsgtJira

Jestli ji tam nacpou proto, že to je teď in, tak obracím oči v sloup, ale zrovna v Predátorovi by mohla ta nebinárnost mít nějakou pointu, když predátor bere své kořisti podle toho, jak jsou schopné, silné apod. Sice mě moc nenapadá, jak by se to dalo využít, ale třeba to bude mít smysl.

Aprok

Ale dokázali o tom napsat článek.

O ignorování ntěkterých dílů série totiž dříve mluvil i režisér Fede Álvarez, přičemž Vetřelec: Romulus nakonec ctil všechny dosavadní filmy ságy.

Tohle jsem buď nepochopil, nebo autor článku nechápe, že ignorování není totéž jako jít proti. Vždyť Romulus ctí jedničku, oba pozdní Scotty, ten zbytek nepopírá, jen některé vůbec neřeší.

Aprok (hodnocení, recenze)

SsgtJira

To radši to Prey 2 než to Badlands ;) podlě mě kvůli hypu romuluse udělají to nový AVP místo Prey2 nebo už v Badlands na konci dají easter na Alíka aby sním do budoucna počítali :D

Aprok (hodnocení, recenze)

Castrator

Hrozně libovej teaser no :D :D Twl Děj bude zasazen 30 let před první film a hlavní hrdinkou seriálu bude androidí hybrid :D v podání Sydney Chandler proč pořád obsazují do Alien franšíz hl.role ženský ?? Rip byla jen jedna ale jako kdyby to od studia musí mít přikazaný že každej Alien film musí být hl.role ženska ? čekám že ten hybrid bude lesba  :D :D :D :D

na příspěvěk reagoval SsgtJira, Castrator

PKD

To ale dělá (dělala) veřejně!

Mě by naopak zajímalo, co dělá v soukromí. A to ji nemám ani v oblíbených, ani mě nějak víc nebere. Ale kdybych věděl, nebo rovnou viděl, co dělá v soukromí... To by byla jiná! 🤤

na příspěvěk reagoval PKD

SsgtJira (hodnocení, recenze)

PKD

Já vím.. 😁že ji tam máš ..

Ale já bych ji zařadil do nejneoblíbenějších pokud by tu takový seznam byl.. tu překonává snad jenom ta naše 🐄 Issová..🤢 sorry jako.. 😉

Jaeger

Ale je to jen nakousnuté a pořád to zavádáv příčinu ke spekulacím nebo závěrům, že rostou moc rychle. Spíš to je naopak, čím méně se toho bude vysvětlovat, tím víc těch možností k vysvětlení je a pak ten jejich rychlý růst, i přes ne úplně velké množství potravin, je možný. Ono taky není vyloučené, že mohou žrát třeba půdu, pokud z ní dokáží dostat do sebe potřebnou energii. Perfektní organismus se nebude specializovat nebo nebude omezen jen na něco, ale využije cokoliv, co využitelné je. Víme, že to je film, sci-fi, že to je nesmysl, ale když budeme chtít najít teorii, kterou odklepnou i přírodovědci, tak ji asi najdeme. :-)

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

Castrator

v rozsirenej verzii jednotky na 80percent a v knihe bolo popisane, ze votrelec v jednu chvilu vtrhol do skladu potravin a vyzral tam to zamrznute dehydrovane jedlo.

na příspěvěk reagoval Castrator

AjtakP

My ve filmu nevidíme, co žerou, nevíme nic o tom, jak fungují jako živočichové, tak nemůžeme vědět, že nějaké zákony jsou popírané. Ale tohle už bylo v jedničce, že vetřelec naroste do obřích rozměrů rychle a úplně nebo skoro bez potravy.

Ono se vůbec těžko hodnotí, jestli vetřelci rostou moc rychle nebo nepřiměřeně tomu, co sežerou. Mohou umět využívat energii efektivněji než je pro zvířata a lidi běžné, pak jim může stačit pár kilo flákoty, aby se z malého, párkilového vetřelečka, stalo monstrum schopné zabíjet lidi po desítkách. Jako chovatel různých oblud vím, že zvířata jsou schopna růst překvapivě rychle a hodně i přes pro lidské oko málo potravy, kterou přijmou. Člověk to vnímá přes přímou úměru, množství jídla-růst, ale jde čistě o energii v té potravě, jak ji živočich využije a jak je geneticky "naprogramován" k růstu a jaký mají metabolismus (studenokrevná x-krát pomalejší než teplokrevná). Zvíře A může žrát hodně a růst málo, protože růst nepotřebuje a energii využívá jinak (hodně se pohybuje, loví), zvíře B žere méně a roste hodně, protože energii na nic jiného moc nespotřebovává, vnitřní orgány zůstávají +- stejné a roste jen páteř, kosti a svaly.

Růst vetřelců je ve filmu přitažen za vlasy, ale není vyloučené, aby nějaký živočich rostl rychle i přes pro nás malé množství potravy a není vyloučené, aby tomu malému vetřelci, co vyleze z útrob člověka, stačil člověk nebo zvíře na to, aby solidně narostl a pak už mu stačil další člověk nebo zvíře, aby dosáhl své plné velikosti.

Nezapomínej na to, že vetřelci jsou perfektním živočichem, který byl vytvořen androidem a nefungují stejně jako ostatní živočichové. Člověk s talentem na všechno, bez jediné vady, s potenciálem dožít se 140 let, je asi teoreticky možný, když při znalosti genetiky a biologie ho někdo v laboratoři vytvoří, prakticky na takového jedince asi nikdy nikdo nenarazí, ale vetřelci jsou právě takovým dokonalým člověkem, protože je někdo dlouhodobě vytvářel a měl k tomu všechny potřebné znalosti a schopnosti.

na příspěvěk reagoval Jaeger, Kisseather, Duncan66

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu