Špionky

• Česko Totally Spies - Špiónky (více)
Francie / Kanada / USA, (2001–2013), 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

Claire Guyot, Fily Keita, Céline Mauge, Jean-Claude Donda, Jess Harnell, Jennifer Hale, Kathy Ireland, David Sparrow, Jim Ward, Jason Deline, Nick Jameson (více)

Sú mladé a krásne. Puberťáčky Sam, Alex a Clever žijú celkom obyčajný život. Chodia do školy, rady nakupujú a zabávajú sa. Avšak všetko sa zmení, keď si ich jedného dňa privolá do tajnej miestnosti neznámy muž a vycvičí z nich špičkové špiónky so špičkovým vybavením. Odteraz je ich hlavnou úlohou chrániť ľudstvo pred zločincami a bojovať proti zlu v tých najťažších situáciách. Ako sa vysporiadajú s touto ťarchou? (Georgei)

mai

Když jsem na seriál natrefila, chodila jsem ještě do školky a kanál Fox Kids ještě nějakou tu dobu vysílal. V tu dobu tam, na mých cca 5 let vysílaly strašně divné seriály ( nebo jsem je spíš nebyla schopna pořádně pochopit ). A jediné co mě tam drželo byly opravdu Špionky. Ty tam opravdu kralovaly, jak už jsem četla v jednom z předchozích komentářů. ...Příběh mě bavil, líbily se mi postavy, prostě jsem seriál žrala se vším všudy a nebyla jsem sama. Pamatuji si, že ve školce jsme si všechny holky na tento seriál hrály a vždycky jsme se dohadovaly, kdo bude Clover. Měla jsem doma dokonce i červenou kombinézu a i s holkama venku jsme si na to hrály. Potom začal vycházet i časopis, který jsem si taky párkrát koupila. Postupem času se začaly vymýšlet nové epizody a špionky už chodily na univerzitu, tahle část seriálu mě bavila z všeho nejmíň, a to hlavně proto, že Jetix přehrával dokola ty samé epizody a ještě v nemožném čase, tímto jsem seriál přestala sledovat. A bylo mi to líto, protože tohle byl první seriál, který mě úplně pohltil. Občas jsem se i poté podívala na Jetix, kdy se seriál vysílá a ono se to ke konci vysílalo už jen kolem 3 ráno, takže jsem se na to úplně vykašlala. Špionky nahradila Hannah Montana, W.I.T.C.H. nahradilo Winx, spoustu skvělých seriálů se už přestalo vysílat a Jetix se změnil na Disney Channel. A všechno šlo tímhle do kytek... občas, když si ještě dneska někdy z nudy kanál zapnu, nemůžu uvěřit, jaké kraviny tam vysílají. Jsem ráda, že jsem zrovna já zastihla éru Špionek a když si jednu epizodu pustím dnes, ráda zavzpomínám na staré časy. :) Když si tohle všechno vyložím a napíšu, pak už nemá smysl seriál čímkoli kritizovat a i když to nebylo nějak moc animačně vydařené, mě se to líbilo, proto nemůžu dát jinak, než 4* :) .........a vždycky mě zajímalo, jak by vypadaly Cloveriny vlasy ve skutečnosti :DDD ()

Mr.Floyd odpad!

Tak toto môžu naozaj pozerávať len pripečené teenagerky od 10 do 14 rokov, ktoré v živote nevideli inú knihu ako dievčenský "román", za najlepší seriál momentálne považujú Škaredú Betty (pre poriadok tú americkú), počúvajú populárnu hudbu a mohol by som ešte pokračovať vo vymenovávaní iných tuctových charakteristických vlastností dnešnej generácie obyčajných dievčat. ()

Arnien

Je to seriál pro děti a jako na seriál pro děti je také třeba na to nahlížet. Kdysi jsem Špionky pravidelně s nadšením sledovala a obdivovala všechny ty pudřenky, fény na vlasy, rtěnky a řasenky, které nebyly jen kosmetickými pomůckami, ale také fikanými zbraněmi; žasla jsem nad tím, co všechno byli scénáristé schopní vymyslet (a svým způsobem žasnu i teď). Líbilo se mi i zpracování lehce do anime, což tu někteří kritizují. Pokud bych dala hodnocení nižší než 4*, byla bych vůči sobě pokrytec, hlavně proto, že už nejsem náctiletá a nějaký ten díl si občas pustím i teď a vsadím se, že kdyby to na Jetix opět běželo, tak se zase koukám :D Je to prostě oddychovka, u který člověk nemusí nijak zvlášť přemýšlet a i přesto se pobaví. :o) P.S. vždycky jsem byla Sam a sestra Alex :D ()

Toyotomi odpad!

-VAROVÁNÍ, NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK OBSAHUJE VULGÁRNÍ VÝRAZY- Tento zasraný a zkurvený rádobypořad, který kopíruje anime tak moc, až je mi s toho špatně, se neustále sere mládaži do hlavy, protože tato mládež je tak blbá že sleduje Jetix. Tu zmrdskou stanici, která cizojazičné filmy a seriály umí dokonale zprznit. Mamrdi, kteří tenhle spíčiseriál vymysleli, musí mít mozek v prdeli a v hlavě nasráno, protože není možné, aby tuto píčovinu vymyslel člověk který má všech pět hoven pohromadě. Berry, ty skurvysyne!___Fuj! Tohle jsem potřeboval ze sebe dostat! ()

Dragoni

Na pár dílů se dá koukat, ale po delším sledování jsou všechny díly hodně podobné, na čemž se dá poznat, že tvůrci nápadem moc neoplývali a všechny nové historky jsou jen zabalené do nového hávu. Na zabití času asi dobré, ale po delší době omrzí, . . kresba nebyla také nejlepší a zdálo se mi, že je vše nakresleno jen výraznými třemi barvami v podobě latexových obleků hlavních hrdinek. 25 % ()

Galerie (1 259)

• Úloha s prevozom špióniek cez rieku je variáciou na hlavolam "vlk, koza a kapusta". (Mandragor)
  • Špionky mají své fiktivní místa narození. Sam se narodila v Los Angeles, Clover v New Yorku a Alex v San Franciscu. Nechybí ani data narození. Sam se narodila 26. 11. 1987, Clover 14. 12. 1987 a Alex 8. 2. 1988. To znamená, že v roce 2001, kdy seriál začínal, Sam a Clover měly 14 let a Alex jen 13 let. Tím pádem měly špionky Sam a Clover po skončení seriálu po pěti sériích 19 let a Alex 18 let. V roce 2013 by bylo dívkám 25 a 26 let. (mai)
  • Mimozemšťané v seriálu jsou hodně podobní klasickým šedivákům, jenomže na rozdíl od nich mají špičaté uši, menší oči a zelenou barvu kůže. (Jan.Kanak)