Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adaptace slavného románu Henryho Fieldinga z 18. století vypráví o nemanželském sluhovi, který musí s velkými obtížemi odolávat milostným návrhům vášnivé šlechtičny. Režisér Tony Richardson se ve své adaptaci Fieldingova románu pokouší o zobrazení slavné doby Toma Jonese a nutno dodat, že velmi elegantně. Joseph Andrews (Peter Firth) je mladý sluha, který byl hned po svém narození zaměněn s jiným dítětem, a celý jeho život je plný milostných eskapád, což způsobuje mezi upjatým šlechtictvem 18. století nemalý úžas. Lady Boobyová (Ann-Margret), temperamentní manželka obtloustlého venkovského šlechtice a majitele pozemků Sira Thomase Boobyho, může na mužném, inteligentním vesničanu Josephu Andrewsovi, studentu latiny a chráněnci kněze Adamse, oči nechat a jmenuje jej svým osobním sluhou. Josephovo srdce však patří nalezené vesnické dívce Fanny Goodwill, což ovšem jeho pánům nebrání v tom, aby jej s sebou vzali na výlet do lázeňského střediska Bath, kam zkažení boháči přijíždějí nikoli za léčením, nýbrž hlavně proto, aby byli vidět a viděli jiné. Sir Thomas zde skutečně hledá především úlevu pro své bolavé nohy, nešťastnou náhodou ovšem utone v místních slavných římských lázních. Když lady, mezi jejímiž emocemi bychom smutek po ztraceném manželovi hledali marně, zjistí, že Josephovy křesťanské ctnosti a opravdová láska brání chlípným návrhům jejím i ostatních žen, jež sluhu veskrze zbožňují, dostává Joseph výpověď. Tím však jeho dobrodružství nekončí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jediné, co se tu vůbec hýbe, jsou koňská střeva.." Ale moje bránice si to rovněž užila..;) Po Tomu Jonesovi další výborná Richardsonova adaptace Fieldinga s navždy nádhernou Ann-Margret a spoustou zajímavých nápadů s tou dopravní zácpou kočárů na čele.. S německým pornem zaměnitelné snad jen po dlouhém pobytu na Sluníčku..;) ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Súhlasím, že je to ako porno, ale bez sexu. Čo sa týka scenára je dosť divný, upozorňujem na scenár preto, že je najdôležitejší. 5/10 ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Anglii, konkrétně na zámku Broughton v Banbury v hrabství Oxfordshire, v římských lázních v Bathu v Somersetu a v Royal Crescent v Bathu v Somersetu, v hostinci George Inn v Norton Sait Philip a na dalších místech v Anglii. (griph)
  • Společnost Paramount oznámila film v květnu 1976. (griph)

Reklama

Reklama