Reklama

Reklama

Šelma

(festivalový název)
  • Francie La Bête (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti, kde vládne umělá inteligence, se lidské emoce stávají hrozbou. Aby se jich Gabrielle (Léa Seydoux) zbavila, musí očistit svou DNA tím, že se vrátí do svých minulých životů. Tam se znovu setkává s Louisem (George MacKay), svou velkou láskou. Přemáhá ji však strach, předtucha, že se blíží katastrofa. (mac000)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (10)

Awer 

všechny recenze uživatele

Strhující rework základního zamjatinovského antiutopického principu ve svěžích kulisách. Osově se nicméně scénář Zamjatina drží a i kvůli tomu není moc překvapivý; chce to naivitu. Dívat se a překvapit se nechat. Stejně tak na morální úrovni: film pokládá otázku lidské duševnosti v tak nepokryté, vypjaté podobě, že mu asi paradoxně mnozí neuvěří. "Tak jestli je lidstvo až tohle, jsem spíš robot." Vyplatí se však podobné otrávenosti nepodlehnout. Protože pak vás to naprosto zavraždí; tak, jak má ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Náročné sledovanie sci-fi drámy, ktorá sa odohráva v troch rôznych časových polohách - v rokoch 1910, 2014 a 2044. Aj keď všetko so všetkým súvisí, bolo občas skutočne ťažké odsledovať, čo je v tých konkrétnych dobách kľúčové. Príbeh z roku 1910 bol navyše ešte aj vo Francúzsku, čo bolo podľa mňa dosť mimo témy. Najviac ma bavil dej z roku 2014, ktorý mal taký thrillerový podtón. V závere sa kruh uzatvára, a kto vydržal až do konca a pochopil to celé "čistenie DNA", tak bude mať z toho celkom dobrý zážitok (aj keď si myslím, že takých ľudí bude pomenej). Za mňa skromné 3*, keďže som mal z toho celého skôr zmiešané dojmy. ()

Reklama

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je pro mě dvouhvězdovej film v úplně stejné kategorii jako High Life nebo Upstream Color - vůbec jsem se na to nenapojil, nudil jsem se tak, že jsem to ani nezvládl celý dokoukat, ale zároveň je to po technické stránce docela impozantní, občas se vyskytne nějakej zajímavej moment/záběr/scéna, ničím mě to přímo neotrávilo, a mám z toho pocit, že režisér asi uspokojivě naplnil svou osobitou autorskou vizi. Což mu asi přeju... ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Znáte ten pocit, když bosou nohou šlápnete do mrtvého holuba a pak si tu zkrvavenou nohu jdete umýt do bazénu luxusní rezidence, kterou v době nepřítomnosti majitelů hlídáte? No, tak teď už ho budete znát. Složitou symboliku nelineárně strukturovaného vyprávění jsem úplně nerozklíčovala, Léa v hlavní roli byla fajn, ale její “homme fatal” v podání George MacKaye zaujal pouze v časové lince z roku 2014. A téměř dvouapůlhodinová stopáž samozřejmě úplně zbytečná. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama