Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?
Film Přišla v noci Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás. (Artcam Films)

stepankoby1

S vyšším počtem sebestředných, vztahovačných a ublíženeckých kokotů ve vašem okolí prohlašujících "Ty jsi mi s tím svým výstupem zkazil celou oslavu. Já už o to nestojím." při každé kousavé poznámce zážitek exponenciálně roste. ()

Klara

Naprosto skvělá podívaná! Tchyni sice ještě nemám, ale nesmírně mě to bavilo i tak - díky za důkaz, že i v Česku se dají dělat skvělé, chytré a promyšlené filmy. A Simona Peková naprosto fenomenální! ()

mira007

Tchýně se násilím nasáčkuje do bytu syna a je z toho nepříjemný zážitek nejen pro mladou manželskou dvojici, ale bohužel i pro mne jako diváka. Nejenom, že je hlavní postava iritující bez ohledu na záměr scénáristy, ale ono mi nepřijde ani vtipné to nelogické idiocké jednání všech zúčastněných. Snad jen Annette Nesvadbová jako mladá žena má nějaké sympatie, ale jinak se spíš musím zamyslet (ne nijak hluboce) nad úrovní domácí kinematografie roku 2023 pokud je tohle považováno za výstavní tvorbu. Jedna hvězda za úvodní foto scénu a jedna za ty filmové postupy alá horor. ()

bobstock

Myslím, že pro nenápadnou herečku vedlejších štěků Simonu Pekovou by tohle měl být i Českej lev. Někdy se poštěstí jako tady od tvůrců Pavlíčka a Vejnara, dostala hlavní roli na tělo. S grácií si užívala excentrickou ženu bloudící svojí neúspěšnou minulostí jako nezřízené matky a doslova hororovou přítomností v jednom malém bytě svého syna a jeho přítelkyně. Kam až můžou zajít hranice únosnosti? Super civilní vztahová depka na malém prostoru nejen s matkou, tchýní i válkou generační viz. disidenti, škoda, že ten konec byl i za mne zvláštně neukojenej, neukončenej. 75%   Mám jeden lotyšský vtip. ´´Zemřel malý Lotyš. Nejšťastnější den jeho života.Jeho trápení je u konce.´´ :D ()

TomasKotlant

Na stopáži traileru to působilo zábavně, na stopáži celovečeráku si divák zaplatí vlastní nepříjemnou a i na hodině a půl předlouhou popravu, které však nelze popřít snaha o originalitu... Snad jen něco o držení si hranic se lze ve filmu přiučit, čímž jej řadím výše než totální brak. Příště radši pivko s Kocourem. ()

husokachna

Všechny klišé o tchýni na steroidech. Snová, nočněmůrní (terminus spojenicus) atmosféra výborná, herci výborní, na český poměry skvělý. Škoda jen, že to není víc než jednohubka, groteska, která ale skončí včas a správným způsobem, než by se úplně rozpadla. Asi bych dal lepší tři, ale udělalo mi to radost, takže jemně horší čtyři brambory, co jsou kámen. Pavlíček umí, ale totální pecku ještě nedodal a mě by moc zajímalo, co by dokázal s parádním scénářem, kterej by napsal někdo jinej. ()

Flopik

Koho, povedzte mi koho napadlo dať žáner Horor ?! Nejedná sa absolútne o horor ani len máličko. No a samotný film je celé zle. Keby to spravili amíci, tak to je fajn vtipná komédia, kde svokra robí deťom zo života peklo. Toto dielo je však niečo, čo ani neviem ako nazvať. Vtipné vyložene raz, dráma vôbec a na konci som mal chuť vyfackať toho, čo tam pridal horor. Postavy hrajú skvelo to je jediné začo som ochotný dať hviezdu. Inak je to celé o ničom, niekde sa začalo dačo sa dialo a na konci to niekde skončilo. Prečo to má 75% nepochopím, jedine nejako umelo nadhodnotené. Ruky, oči preč. ()

nonick1

Velkými plusy filmu jsou za prvé: obsazení neokoukaných hereckých tváří, namísto „osvědčených es“ provařených z otravných televizních reklam. A za druhé: chytré a vtipné dialogy. Téma je rozehrané: tchyně, která se zničehonic nakvartýruje k mladým do bytu. Nelze se tudíž divit, že film skutečně osciluje mezi komedií a doslova hororem. Evidentně je tu ovšem dost lidí, kteří nechápou, že nedobrovolné soužití s tchyní může být horší, než horor s Freddym Kruegerem. Mimochodem, výkon Simony Pekové si říká přinejmenším o Českého lva. Škoda jen, že před svým koncem snímek poněkud ztrácí počáteční švih a tempo, jako by mu spadl řemen, a už se ho nepodařilo znovu nahodit. Ale stále je to na poctivé čtyři hvězdy. Upgrade 09.03.2024,22:15 hod: Tak to s tím Českým lvem vyšlo! :-) ()

petikacka

Existovat je pro někoho šílené. Pro tuto dvojici respektive trojici  jistě. Mě to naprosto nadchlo, trochu zmrazilo, trochu nastavilo zrcadlo a hodně ukázalo dnešní dobu a ta není moc hezká i když jaký si to uděláš, takový to máš ovšem zkušenosti jsou nej. Až na ten poťapaný konec to byl úúúžasný zážitek z českého filmu po delší době. Za mě uchvácených 85% ()

Massaro74

Jestli jsem někdy měl něco proti bývalé tchýni, tak se jí touto cestou omlouvám a prohlašuji ji za svatou.. To co v tomto filmu předvedla "maminka", která se jednoho večera nakvartýrovala synovi do bytu, byla opravdu "jiná liga".. Tento psycho teror se postupně zvyšoval, a když si sebou do bytu přivedla i další lidi, ke katastrofě nebylo daleko... ()

tomashrabek

(KVIFF 2023) Démonická Simona Peková v hororovej jazde plnej správneho humoru na prvú dobrú. Ak by filmu v poslednej tretine nespadla reťaz a koniec nevyšumel doprázdna, šlo by o jednu z najlepších domácich komédií za pár rokov. Nekoukej doprava. ()

Bozvav

Asi jsem z jiné planety, než ostatní hodnotící. Ano začíná to dobře, ale po pár minutách zůstává jen absurdně bizardní příběh nesympatického páru, který si neumí poradit s jednou bláznivou matkou a vlastně ani s ničím jiným.  Dle anonce pěstěná šedesátnice, za mne lehce vyžilá, otravná baba, která pokud by na mne zkusila vybalit tohle peklo, tak za dva dny skončí někde na "krizáku" a cpe se lexaurinem. nicméně těm dvěma joiudům, jsem ji i přála. první půlka filmu, byla alespoň místy trochu vtipná, druhá už jen absurdní, závěr to vyloženě dorazil. ()

TheHofi odpad!

Celou dobu sledování jsem čekal, kdy že se dostaví ta nejlepší komedie minulého roku, jak hromada kritiků psala, ale minimálně pro mě se dostavil jeden z nejhorší filmů, co jsem kdy viděl. Jediné co bych pochválil je herecký výkon Simony Pekové, kterou jsem celou dobu filmu nesnášel a o to i šlo, ale to je vše, zbytek je prostě slepenec nefunkčních rádoby hororových scén. Není tu skoro žádná hudba, zajímavé prostředí, nebo postava, na které by mi aspoň trochu záleželo. Pokud se to někomu líbilo, tak mu to neberu. Já to těm lidem, co se jim tenhle film líbil, fakt přeju, ale kdybych na to šel do kina tak bych snad chtěl vrátit vstupný takže 0%. ()

Saur.us

Tady platí, že vražda na tyranu není zločinem. Úchvatná a právem oceněná S. Peková rozjíždí absolutní teror a Vejnar/Pavlíček díky postupům normálně užívaných v hororu dokáží udělat z vypočítavé důchodkyně monstrum hollywoodských rozměrů. ()

Vabr

Nejděsivější horor české kinematografie! Největší horor, co tu kdy byl! Přišla v noci!... Musím říct, že mě tento marketingový tah docela bavil a upoutal (rád ho čas od času před kamarády parafrázuju, když si vzpomenu), protože mi bylo hned jasné, že se bude jednat o pořádnou „blbost" s pořádnou dávkou humoru. Což Přišla v noci přesně bylo. Nečekaná noční návštěva tchyně v podání Simony Pekové byla naprosto bezchybná a já se u každé její fráze chytal za břicho! Já ji tu roli nemůžu vynachválit, protože ona se jí zhostila fakt perfektně; taky že jsem rád, že si toho Českého lva právě ona (třebíčačka!) odnesla, protože si ho po právu zaslouží! Samozřejmě terorizovaný pár výborně ztvárnili i Rendl s Nesvadbovou (Peková však vede na plné čáře). Humor za mě tedy obstál na sto procent a já byl připraven nahodit filmu plnou palbu. Bohužel poslední třetina celkový dojem sráží dolů. Humor se vypařil a najelo se na dramatickou notu, která vydržela až do konce, takže po zhlédnutí ve mně vlastně zbyl, spíše než nějaký pobavený pocit, pocit melancholie. A to mně se moc nelíbilo. Rozumím tomu, že film nechtěl být „jen hloupou černou komedií", ale přesto si myslím, že aspoň na závěr mohli hodit nějaký ten vtip. Vyhodnocení: Simona Peková je hvězda🤩! ()

Rathalos

Prisla v noci v ziadnom pripade nie je horor,je to taky mix komedie a dramy,no musim uznat,ze velmi dobra myslienka ako namet na film,jednoznacnou hviezdou je Simona Pekova,ktora si to poriadne uziva a podava kvalitny herecky vykon a aj preto si to zasluzi dobre hodnotenie...:⁠-⁠) ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy