Cosi se blíží nocí. Temnota rezonuje tlukotem křídel a podivných zvuků. Jsou to netopýři. Nikoliv ti obyčejní - to sama noc roztahuje křídla a budí hrůzu. Když ožije tma, není před ní úniku. Když zmutovaní netopýři napadnou ospalé texaské městečko Gallup a ničí vše, co se jim postaví do cesty, před záhubou může obyvatele zachránit jedině zooložka Sheila Casperová, která studuje chování netopýrů, její asistent Jim a místní šerif Emmett Kimsley. Trojice zjistí, že agresivní netopýři jsou produktem vědce, který je infikoval virem, proměňujícím neškodná zvířata v zabijáky. Stopy vedou do opuštěného dolu, kde netopýři nocují a výprava do těchto ponurých míst vyvolává mrazení v zádech. Sheila a Kimsey musejí sebrat veškerou odvahu, aby se spustili mezi spící netvory a zlikvidovali celou jejich kolonii. (oficiální text distributora)

bukowski83

No ono vážně nejde dát víc jak dvě hvězdy, ten film má hodně přirovnání, ale určitě ne strašidelný a děsivý, což by jeden u hororu přece jen očekával. Dokoukal jsem to jen z toho důvodu, že jsem nemohl usnout a nic lepšího v nabídce nebylo. Jinak ti "děsivý" netopýři byli spíše legrační a příběh byl tak hloupý až praštělo. ()

Zeck

Nikdy nepochopim scénaristu a producenta, že v letech od 1950+ vrazí čas, energii a prachy do filmu, který má postrašit lidi, ale zároveň v něm působí něco tak totálně nestrašidelného jako netopýr, had, krysa, hemeroid z prdele. Tento film je televizní, jak kabaretní show TV Novy, je to klasická nudná sračka, která se kupuje a posléze zařazuje 3x ročně do pozdního vysílání, protože je to levné a splňuje to díky žánru "horor" to, co má komerční televize odvysílat alespoň jednou za měsíc. Tento film tedy není ničim jiným, než "výrobek určený k zaplácání hluchých vysílacích míst". Pokud jste udělali tak kardinální chybu a tento film si někde stáhli a pak ho sledovali doma s milenkou v naději, že jí postrašíte a ona vám roztáhne i podruhé, aby zahnala strach, pak zapřemýšlejte nad svým filmovým vkusem a odhadem filmů. Po tomto kousku vám usne dřív, než nasadíte šprcku. 20% ()

Dale odpad!

Niektoré scény ma fakt pobavily, no žiaľ ich cieľom bolo vyvolať v divákoch iné emócie, ale ak máte viac ako 10 rokov, tak tu nič hororové nenájdte. Neskutočne banálny príbeh, keď prepracovanejší dej majú aj niektoré pornofilmy, dialógy úplná katastrofa a triky na úrovni Eda Wooda. Navyše neskutočné šibrinkovanie kamery počas akože hororových scén vám nielenže pôjde riadne na nervy, ale môže spôsobiť aj žalúdočné ťažkosti príp. bolesti hlavy. ()

lennyd

Poté co je v malém městečku Gallup nalezeno již několikáté roztrhané tělo a podezření padá na hejno netopýrů, které nedaleko městečka sídlí, je pozvána netopýroložka Sheila Casperová (Dina Meyer) aby se svým asistentem a šerifem Kimsleym (Lou Diamond Phillips) přišla celé záhadě na kloub. Zjišťují, že v hejnu je několik netopýrů infikovaných virem, který způsobuje jejich agresivitu a chuť po lidském mase. Pokud tuto nákazu nezastaví, bude se šířit dál napříč celou Amerikou ... Samotný film není tak moc špatný, navíc takovéto filmy mám rád - ať jsou útočící masou netopýři, pavouci nebo kobylky. Ani po herecké stránce mne až tak nezklamal, i když oba hlavní představitele - Lou Diamonda Phillipse i Dinu Meyer si pamatuji z lepších kousků (nechybí zde ani obvyklý "černoch pro pobavení"). Co ale film tak hrozně strhává jsou vizuální efekty a ruka střihačova. Ve chvíli útoku netopýrů netrvá žádný záběr déle než půl sekundy, což slabším povahám může způsobit epileptický záchvat, a těm silnějším pak záchvat smíchu. Potěšil mne samotný závěr (poslední půl minutka), která se od obvyklé poslední půlminutovky v těchto filmech docela liší .. ()

Caelos

bubububububu!!!! Jsem velký agresivní masožravý a inteligentní netopýr! Animální horory jsou většinou na jedno brdo (a taky dost o hovně) a tenhle není vyjímkou. Není špatný, jen ho sráží místy až trpané efekty, debilní kecy a klišé kam se člověk podívá. První půlhodinu, či možná více jsem nudou skoror umíral, pak už se to dá. ()

• Živí netopýři, kteří se ve snímku objeví, pochází z Indonésie. (Caelos)