Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Po Doktorovi Martinovi, Světu pod hlavou další převzatá záležitost na obrazovce České televize. Takže ani první ani asi poslední. Hlavní postava Filip mi byl sympatický i občas velmi nesympatický. Mentor Tonda v podaní Jiřího Bartošky je excelentní  a pro mě vždy sympatický.  Hanka je specifický případ, ne přímo překrásná, ale ani ne ošklivá. Milá i nemilá. Má dobré srdce. Dobré srdce a v jádru velmi dobrý člověk je otec Filipa. Závěr jednotlivých dílů s pacienty byl poučný. Kdyby to nebylo převzaté možná bych přemýšlel o 5 hvězdách. ()

Teachman 

všechny recenze uživatele

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. Do výuky na základní škole jsou vhodné pouze některé pasáže přístupné jejich věkové kategorii (např. role emocí v životě člověka, mezilidské vztahy, empatie v praxi,...). ()

Reklama

velkyvezir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No... Nakonec jsem to celé dal a jsem z toho rozpačitý. Ten útok na emoce je příliš prvoplánový a okatý. Namísto snahy podívat se, co se odehrává v blízkých nemocného, nám byla předložena Hanka mající zcela jasno "stát při nemocnému" či rodiče s manželskou krizí zapříčíněnou nikoli synovou nemoci, ale životní neukotveností matky. Stejně tak Filipovo rozpoložení plavalo po povrchu a neřeklo více, než co každého stejně napadne. A proto kde kdo zmiňuje závěrečné promluvy skutečných pacientů jako výraznou část seriálu - oni totiž v pár vteřinách sdělí to, co měla sdělit hraná část seriálu. A co ve srovnání s tímto seriálem byl Jiří Hubač schopen sdělit během necelé hodiny předposledního dílu Sanitky. ()

Mírouš 

všechny recenze uživatele

Přirozený herecký výkony, netlačení na pilu. To je základ úspěchu. Tady se povedlo na 100%. Čtvrtý a poslední díl jsem ukápl nejednu slzu. Alžbětu jsem viděl jen v seriálu Pět let a tam byla na zabití. Tady jsem názor musel změnit pochopitelně. Po všech možných sračkách co televize nabízí je tohle dar z nebes. Po X letech top seriál. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Novinka ČT, která hned od začátku upoutala mou pozornost, zaujala mě hlavně svým sociálním přesahem a vsadila i na poutavé obsazení, co dokázalo trpkou synopsi vybalancovat i do úrovně milého humoru. Za větší highlight, než řádné zviditelnění všech strastí spojených s rakovinou, považuju hlavně konečné prosazení Alžběty Malé, co mě už tak zaujala v kraťoučkém seroši Pět let. Jen ať na základě té obrovské sledovanosti nenapadne nikoho navazovat. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (26)

  • Tonda (Jiří Bartoška) s Filipem (Filip Březina) v nemocnici hrají stolní hru „číselný Rummikub“. Tuto hru vymyslel ve 40. letech 20. století Efrajim Hercano, izraelský tvůrce stolních her. (FojtikDesign)
  • Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. (sator)

Reklama

Reklama