Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin Steckert (jako obvykle spolehlivý Richard Harris), unavený a zoufalý z celé věčnosti strávené ve vězení, má jediný cíl: zase si užít radosti svobody, kterou si pamatuje ze svého dávno ztraceného dětství, a zažít idylu u odlehlého jezera, jen se psem a nádhernou kanadskou přírodou, kam kdysi zavítal jako malý chlapec. Steckertovi se lstí podaří uprchnout z vězení, když mu zamítnou propuštění na podmínku. Když je venku, netrvá to dlouho, než je najde policie. Je proto nucen zajmout rukojmí – malého chlapce, který se také jmenuje Martin (Justin Henry) – aby donutil policii stáhnout se. Z obou Martinů se brzy stanou nejlepší kamarádi a prožívají spolu spoustu legrace a dobrodružství, od vyloupení kamionu s hračkami až po unesení vlaku. Na stopě jim je však poručík Lardner (James Coburn) a také psycholožka Dr. Mennenová (Lindsay Wagner), která by ráda přišla na kloub démonům, které Martina k jeho zlovolnému jednání motivují. (Pumiiix)

(více)

Recenze (6)

Flego 

všechny recenze uživatele

Komplikovaný, psychicky nevyrovnaný, ale inteligentný Martin ( skvelý Richard Harris ) je kriminálnik. Život ho dotlačil do situácií, s ktorými sa nevedel vysporiadať. Stretnutie s chlapcom Martinom ( Justin Henry - zažiaril v Kramerovej vs. Kramer ) roztočí kolotoč nádherných scén, kde tvorcovia tlačia na divákove city... a je to pekné, hoci niekedy menej by bolo viac. S príjemnou hudbou hľadáme s hrdinom svoj bod, ktorý máme z detstva vrytý v pamäti a túžime sa vrátiť do detských nohavíc. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Vězeň na útěku beroucí si jako rukojmí malého kluka, mezi nimiž postupně vznikne přátelský vztah. Snímek, který svým námětem předchází neméně zdatnému zpracování z roku 1993 ´Dokonalý svět´. Roli uprchlíka zahrál Richard Harris a byť je děj nenáročný, dokázal své postavě povznést osobitý charakter. Jedná o svěží krimithriller o jednom neobvyklém přátelství mezi mužem a chlapcem, které vzniklo za neobvyklých podmínek. Strážce zákona pochopitelně mají v patách, ale jim tak moc prostoru dáno nebylo. Muž jede za svým snem, chlapec v tom vidí dobrodružství. Na 80. léta dobrý film, byť při dnešním pohledu už v určitých sekvencích ledasco chybí. Citové sekvence už tak moc nefungují jak by měly a konec samotný také nijak neuchvátí. Snímek zkrátka zestárnul, ale to nic na věci nemění. Příběh je skutečně jednoduchý a dějově bez vlezlých akčních scén. Ty tu samozřejmě v rámci žánru jsou, ale jen když je to nutné a v žádném případě se v nich zbytečně netlačí na pilu. Kanadská scenérie už je jen třešničkou na dortu. Takže tu máme road movie, které určitě z nostalgického hlediska stojí za shlédnutí. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Průměrný scénář, průměrná režie, průměrné herecké výkony, takový méně povedený starší nevlastní bráška Dokonalého světa. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Moc působivý snímek se skvělým panem Harrisem. Příběh "asociála", který chce žít podle svých vlastních pravidel a svobod u svého milovaného jezera a lovit v něm čerstvé ryby a projíždět se po něm na své loďce. Bohužel, jeho cesta ke štěstí je velmi svízelná a dopustí se mnoha zločinů, když utíká z vězení za svým snem, přičemž se setkává a následně unáší malého jmenovce, který mu velmi radikálně a lidsky zasáhne do života. Hudba skostná - podmanivá, která Vás při záběrech zoufalého utíkajícího trestance vezme za srdce... Naštěstí měli autoři více citu, než u snímku s K.Costnerem a hlavní hrdina není odsouzen na smrt. :-) Vřele doporučuji.! ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné emotivní drama. Příběh jako celek není nic objevného, jedná se o mnohokrát opakovaný motiv sblížení mezi únoscem a uneseným a mezi malým klukem, který postrádá silného otce, a chlapáckým a sympatickým syčákem, ale jednotlivé epizody jsou místy značně originální a vynalézavé. Zejména emotivně silně působící filmík. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama