Reklama

Reklama

The Munsters

(seriál)
  • angličtina Meet the Munsters (neoficiální název)
Komedie / Horor / Rodinný
USA, (1964–1966), 29 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Hudba:

Jack Marshall

Hrají:

Fred Gwynne, Al Lewis, Yvonne De Carlo, Butch Patrick, Mel Blanc, Ned Romero, Don Rickles, Jean Willes, John Carradine, Buck Kartalian, Vito Scotti (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(70)

Obsahy(1)

Munsterovi jsou podivnou, ovšem nadevše poctivou rodinkou. Otec Herman je zpodobněním Frankensteinova monstra, jeho žena Lily spolu s dědečkem jsou zase pro změnu upíry a synek Eddie vlkodlakem. Jediná neteř Marilyn se dá považovat za normální, no a je tedy ošklivým kačátkem rodiny. Připravte se na vydatnou zábavu s první americkou strašidelnou rodinou. (ČSFD.cz)

(více)

Recenze (12)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděl jen pár dílů z první série, ale je to fakt paráda. Geniální nápad postavit rodinku monster (táta - Frankensteinovo monstrum, máma a děda upíři, synek vlkodlak a neteř blondýna) do naprosto normálních životních situací zafungoval na výbornou. Skvělá zábava a zároveň skvělá pocta starým černobílým hororům. ___ EDIT: Už mi chybí jenom asi tři nebo čtyři díly a moje hodnocení zůstává. Druhá série si drží stejnou úroveň jako ta první, i když už to není tak bizardní. Eddie nám nevyskakuje ze skříní a nesjíždí po tyči ze stropů, Marylin už se tak často nesnaží někoho "klofnout" a z Hermana se díl od dílu stává čím dál tím větší idiot, až už mě to občas docela štve :-) Hlavně mě nasral tím, jak rozflákal Eddiemu tu cool autokáru k narozeninám :-) Já měl doma podobnou, když jsem byl malej, akorát že tam se muselo šlapat. Tady ta byla na raketovej pohon :-)) __ V několika epizodách se seznámíme s dalšími členy rodiny - např. Hermanovým dvojčetem, potomkem Dr. Frankensteina, který Hermana vytvořil, pak jakýmsi strýčkem, který je Netvorem z Černé laguny a dalším vlkodlakem, který je bratr Lily. Hermanova šéfa v pohřebním ústavu hraje John Carradine, který se ve starých Universal hororech dvakrát zahrál Drákulu a v jedné epizodě se jako nečestný prodejce aut objeví Frank Gorshin, který si zase ve stejné době zahrál Riddlera v kultovním Batmanovi. ___ EDIT: Tak viděno komplet včetně barevného pilotu. Nejlepší postavou celé série je pro mě prostě Děda známý též jako The Count nebo Sam Dracula :-) Trochu mi připomínal mýho dědu :-) ()

Utnapishtim 

všechny recenze uživatele

Další sitcomová retro-lahůdka, o jejíž existenci jsem se dozvěděl až z gaučového gagu v Simpsnech (blahé paměti). Není mi jasné, proč seriál neběžel už někdy v devadesátých letech na ČST spolu se slovensky dabovanou Addamsovou rodinou nebo proč po něm dosud nehmátla některá z desítek okrajových českých televizí. Záležitost, která je důležitá už jen kvůli pochopení velkého segmentu americké popkultury (čímž se opět vracím k Simpsnům jakožto nepřeberné studnici kulturních odkazů). ()

Reklama

zekon 

všechny recenze uživatele

Vidával jsem jako malé děcko na tzv. rakušákách :) Anglicky, s německýma titulkama, nerozumněl jsem tomu ani prd, ale sranda byla už jen vzhled té rodiny. Teď po letech se konečně našel člověk co přeložil titulky a seriál jsem si náááááramně užil. Je neuvěřitelné že v té době vzniklo něco tak nesmrtelné. Špičkový sitcom a v té době? Skvělá práce. Addams family už byl jen slabší klon. ()

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Výborne napísaný aj zahratý sitkom o monštróznej rodinke zo starých časov. Mierne ťulpasoidný otec rodiny v podobe frankenštajnovho monštra, starostlivá vampmama, školpovinný vlkodlačí synak, neter vzťahuchtivá blondýna a asi najzábavnejší je dedko upír/šialený vynálezca s priezviskom Dracula a nostalgiou za transylvánskou domovinou. Zatiaľ som to dopozeral do polovice druhej série a nenarazil som na nudnú epizódu alebo opakujúcu sa dejovú zápletku. Vyzerá to, že dve série bude akurát dosť, producenti vtedy vedeli kedy stačilo a nepotrebovali námet žmýkať ešte roky po kompletnom vydojení. ()

Dacsus 

všechny recenze uživatele

Imho lepšie (mnohonásobne) ako Addams Family. Na tom som sa vždy šúlal ako sopliak na ORF, ale kupodivu, je to skvelé aj dnes (škoda toho strašného moderného prevedenia, to je vsutku des - tuším bolo len par dielov, alebo len pilot). A naopak, zase filmový Addams Family sa mi páčili. Sakra, toto by si fakt zaslúžilo poriadny remake, len sa obávam že v dnešnej dobe SJW a politickej korektnosti by z toho vznikol strašný shit. A ak vám ktosi bude tvrdiť že je to prízemné a slapstick, neverte mu - je to hodne postavené na absurdných (a geniálnych) dialógoch a situáciach, žiaden Laurel a Hardy (ktorých práve vďaka slapstick žánru naozaj nemám rád). ()

Galerie (19)

Zajímavosti (12)

  • Podle závodního automobilu DRAG-U-LA, který sestrojil Grandpa (Al Lewis) v této epizodě, pojmenoval Rob Zombie svou skladbu „Dragula“ z alba „Hellbilly Deluxe“. Ve videoklipu k písni řídí Rob Zombie druhý automobil ze seriálu – Munster Koach. (peaceman)
  • Automobily DRAG-U-LA a Munster Koach navrhl designér Tom Daniel a postavil George Barris. (peaceman)
  • Sídlo Munsterových se nachází na adrese 1313 Mockingbird Lane ve fiktivním městě Mockingbird Heights. (peaceman)

Související novinky

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Reklama

Reklama