Reklama

Reklama

Havěť

  • Francie Vermines (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental Film)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (173)

verbal 

všechny recenze uživatele

V architektonicky unikátním žabožroutském paneláku řádí strašlivá havěť! Kvůli tristně nedbalému přístupu celníků se tu totiž přemnožili akulturní, nezcivilizovatelní, kriminálničtí a řádně zislamizovaní negři a hadrové hlavy, Francouzi jako poleno, jež teď spolu s už jen minoritní hrstkou starých dobrých bílých socek nevybíravě terorizují své kultivovanější sousedy a zanechávají po sobě děsivý bordel. Naštěstí tu však také máme kolonii nesmírně užitečných a společensky přínosných osminohých miláčků, kteří neváhali, přimigrovali z Afriky na pomoc a ze všech altruistických sil se snaží ten barák deratizovat, seč jim kusadélka stačí. Ač dělají, co mohou, a celou hrací dobu jim zaníceně držíte palce, pár těch neřádů nakonec přeci jenom z nemovitosti vymigruje, takže akutně hrozí, že se zakuklí o dům dál, natahají si tam příbuzenstvo a celá ta politováníhodná situace se pravděpodobně bude opakovat ve dvojce s názvem Havěť 2: Migrační pakt. Tudíž doufejme, že se vrátí i pavoučci a nebudou perzekuování zkurveným neobolševickým establishmentem za hysterického ječení pamrdů z vlastizrádných neziskovek. Ohlasy nelhaly! Jedná se o snímek, u něhož místy opravdu otřepává, a o vynikající debut skoronašince Šebestiána Vaníčka, jenž plně prokázal svůj talent a nehynoucí lásku k hmyzu, přičemž také představil vskutku hřejivou vizi možné desinsekce parazity zaneřáděné Evropy. ()

Joker Punx 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film o pavoucích! Scény, hudba, atmosféra - Pecka! 👍 Velký překvápko a ještě na moje narozeniny 🙂 Skvělý! 😎 A hudbu jsem myslel samozřejmě tu filmovou - Ty rapy jsou strašný hovna! Tahle hudba do hororů fakt nepatří a vůbec se tam nehodila a srala mě tam. Jinak celkově jako horor je tenhle film vynikající. ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Lidé s arachnofobií budou brutálně trpět. No buď si to nepustí vůbec, nebo to hned v úvodu vypnou. Já tuhle havěť taky v oblibě nemám a musím říct, že nejednou jsem měl při sledování husinu. Pavouci tu vypadají reálně, jsou odporný, jsou velcí, je jich hodně, no hnus. Top scény - koupelna, průchod sklepem. Atmosféra z ghetto paneláku byla krutopřísná ! Hudba výborná. Obsazení je typická dnešní Francie, ale tady mě to nějak nerušilo, úplně nesympatické ty postavy nejsou. Finále trochu uspěchané, ale jinak dobrý, užil jsem si to. Slabších pět * nakonec dám, lepší pavoučí Horor, už dlouho nepřijde. Půjdu si teď zkontrolovat postel, než zalehnu ... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Když jsem odcházel z kina, vzpomněl jsem si na Matrix. Nekecám. Ten pocit, když čekáš celej život na jeden konkrétní film... a on nakonec přijde! Navíc v takhle neodolatelné kombinaci Arachnofobie a Rec 2. Co že tu máme? Tak třeba špinavou atmosféru zaplivaného činžáku plného tmavých koutů, bandu upištěných výrostků/ zlodějů, co mezi sebou řeší problémy, i policejní jednotku, která nepustí nikoho z baráku ven. Rozdíl je jen v enemácích. A tady se sluší dodat, že Vermines vážně nejsou film pro arachnofobiky, protože jakmile se zhruba ve 40. minutě šlápne pořádně na plyn, tak je to místy fakt peklo. Pavouci jsou zprvu v botách, větracích šachtách a odpadech, pak už lezou z psů a tělních otvorů, až se z toho i Bloody párkrát nervózně zavrtěl v sedačce :) Škoda, že to režisér poslal trochu do sci-fi. Ta rychlost, jakou se jeden pavouk rozmnoží a jeho potomstvo naroste, citelně narušuje trochu víc "uvěřit", zásahová jednotka se chová jako banda kokotů a navíc tomu v závěru trochu spadne řetěz. Dokonce je tu celá desetiminutovka, kdy se neukáže jediná chlupatá potvora! Takže objektivně spíš za 4 hvězdy, ale vzhledem k faktu, že Arachnofobii beru jako mainstreamovou hororovou komedii, nebál bych se Vermines označit jako zatím nejlepší čistokrevný pavoučí horor. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„JE TO JENOM PAVOUK…“  No, nezačíná to jako bůhví co. Serou mě ti Arabáči, páč ty dialogy… ty vole, furt po sobě štěkaj, píčujou… Naštěstí má ten pavouk rozum a zdrhne! A to mě baví, páč je to hnus a párkrát jsem sebou slušně škubnul! V podstatě psycho horor, páč ty kreténi způsoběj větší nápor na psychiku než ta havěť (pukuď ji teda nemáte doma). Pobíhaj po zamořeným paneláku, melou hadry… Zamrzí, že to končí tak zjednodušeně. … (A to byl jen jeden jedinej pavouk…! Doufám, že se toho nechytnou žádný teroristi…)      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film má vykreslovat paralely mezi pavouky a obyvateli paříšskýho předměstí. Obě skupiny prý jsou posuzováni podle vzhledu… 2.) Ve filmu se kombinují skuteční pavouci s těmi digitálními. 3.) Thx za titule „lordek“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

Galerie (36)

Zajímavosti (7)

  • Sébastien Vanicek chcel ukázať komunitu s nízkymi príjmami vo Francúzsku inak, tak, ako reálne žije. Podľa neho sa vo filmoch často znázorňuje len v súvislosti s obchodovaním s drogami alebo ide o gýčovité komédie. On však vníma, že v skutočnom živote komunita funguje väčšinou celkom dobre a len občasne sa vyskytnú nejaké problémy. (Arsenal83)
  • Scenárista a režisér Sébastien Vanicek hľadal nápady týkajúce sa diskriminácie, ktorej čelia černosi a arabsky vyzerajúci ľudia vo Francúzsku, a to ho priviedlo k pavúkom, ktorí sú v domácnostiach len zriedka vítaní - každý sa ich po spozorovaní snaží zabiť. Keďže so všetkými v príbehu (ľuďmi aj pavúkmi) spoločnosť zaobchádza ako s háveďou, názov mu prišiel ako prirodzený. (Arsenal83)

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)

Reklama

Reklama