Reklama

Reklama

V Clintonu ve státě Mississippi má detektiv Lucas Boyd (Cole Hauser) za úkol vyšetřit řadu děsivých vražd, které se zdají být spojeny s africkým rituálem známým jako Muti. Boyd je zpočátku zmaten povahou vražd a zdánlivě rituálním způsobem, jakým jsou provedeny. Když se ponoří hlouběji do případu, uvědomí si, že potřebuje pomoc někoho, kdo má zkušenosti s africkou kulturou a zvyky. Boyd osloví doktora Macklese (Morgan Freeman), afrického vědce, aby mu pomohl rozluštit rituální prvky vražd. Společně zkoumají kulturní význam Muti a její možné spojení se zločiny v Clintonu. Při práci na rozluštění záhady čelí odporu místních úřadů, které jsou k jejich nekonvenčnímu přístupu skeptické. Boyd a Dr. Mackles musí překonat složitost kulturních rozdílů a překonat své osobní předsudky, aby případ vyřešili. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (24)

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Film o tom, jak afričtí migranti obohacují euroamerickou kulturu. Možná není natočený úplně nejlíp, ale námět se opírá o skutečně existující fenomén a bez ohledu na to, jak trapně je příběh opentlený, má toto filmové dílo do jisté míry etnografickou hodnotu. Popis konkrétního případu, který se stal v září roku 2001 v Anglii, kde bylo v Temži nalezeno torzo asi pětiletého černošského chlapce, viz zde: https://www.securityoutlines.cz/muti-vrazdy-temna-strana-africkeho-lecitelstvi/ - - - K problematice afrického čarodějnictví toho česky moc nevyšlo. Zájemcům o toto téma doporučuji: J. H. Neal: Kouzlo džu-džu hrozí (Praha 1969), Jaroslav Mareš: Jezero krokodýlích čarodějů (Pardubice 2002), Kateřina Mildnerová: Můj soused je čaroděj (Brno 2011), Malidoma Patrice Somé: Z vody a ducha (Ústí nad Labem 2007). ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cosi jako šaman páchá rituální vraždy, které si u něj objednávají mocní a bohatí tohoto světa. Proč? No samozřejmě proto, aby byli ještě mocnější a bohatší. Nicméně je tu policista s traumaten a profesor africké kultury, kteří se řádění krvelačného čaroděje postaví. Jo, je to přesně tak blbé, jak to vypadá. Už úvodní hra na honěnou, ve které italská policie pronásleduje záporáka, dává tušit, jakými kvalitami bude film oplývat a Freeman, který vzápětí svým studentům zahlásí, že hranice mezi rozumem a šílenstvím je tenká, to jen potvrzuje. Nemá to logiku, nemá to napětí a, nemá to akci a působí to lacině. A ani herecky se to nepovedlo. Hauser je oteklá k nepoznání, Freeman hraje v posledních letech pořád to samé a to, co předvedl Stormare, se dá vysvětlit snad jen prezidentskou virózou. Je to prostě fakt špatné, ale snad právě kvůli tomu se to dá celkem v pohodě přežít. 30% ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Lepšie dve hviezdy a dokonca to bolo lepšie, ako predpovedali komentáre ostatných. Je pravda, že to chcela pozerať hlavne manželka a ja som bol rád, že si niečo spolu pozrieme, z čoho nemusím mať krvácanie do mozgu ako napr. Ruža pre nevestu, či Farma a iné stupídne reality show. Cole Hauser nejako "puchne" a Morgan Freeman už konečne vyzerá na svoj vek, keďže posledných 40 rokov sa vôbec nemenil. ()

Baru.Class 

všechny recenze uživatele

Dlouho sem neviděla takovou debilovinu :O Herecký obsazení celkem lákalo, stejně tak jako námět. Rituální vraždičky, wau wau wau....už první honička mi přišla nějaká divná a pak se to stalo. Zvrtlo se to v totální amatérskou patlaninu, kde je všecko tak laciný a vokatý až mě to vobracelo cedulky u tangáčů. Cole aka RIP z Yellowstonu se snaží, stejně tak Morgan, ale je to trestuhodně málo a vopravdu je to šílená fraška. Nejvíc se mi líbilo asi posledních 15sekund filmu. Fakt na to nekoukejte, je to totální ztráta času! ()

Daiker 

všechny recenze uživatele

Pokud máte rádi Morgana Freemana jako já, tak si to určitě nepouštějte. Je to něco podobného jako u posledních filmů s Brusem Willisem. Film je špatný se vším všudy. Prostě sračka, která se nehodí k jménu hlavního herce. Je škoda, že tito oblíbení herci z 90 let točí ke konci kariéry takové hrůzy. Film má divný střih, herci a komparz jsou amatéři a byla to spíš parodie typu SYFY. Nemá to žádnou atmosféru... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie sa začalo v auguste 2021 v Jacksone v štáte Mississippi. Dodatočné natáčanie prebiehalo v Ríme, Taliansko. (Arsenal83)
  • Clinton MS je vnitrozemský stát. Na území města ani v jeho sousedství se nenachází žádný přístav ani velká vodní plocha. Nejbližší přístav se nachází na vzdálené straně Jacksonu, v sousedním okrese, kde by detektiv clintonské policie neměl žádnou pravomoc. (Johnny.ARN)
  • Několikrát, když postavy drží pistole Glock, je spoušť viditelně umístěna v zadní části spoušťového prostoru, což znamená, že ze zbraně bylo vystřeleno a spoušť nebyla resetována. To způsobuje, že zbraň není schopna vystřelit. Žádný vycvičený uživatel pistole by toto nedopustil, protože by nebyl schopen stisknout spoušť a vystřelit. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama