Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Severní Atlantik, pobřeží Grónska. Právě tady, v hlubokých vodách ledového oceánu, leží obrovské zásoby černého zlata a nad nimi se tyčí největší ropná plošina světa. Při vrtání dojde k otevření pukliny, pod níž je ukryt druhý „zrcadlový“ oceán, existující pod tím naším už miliony let. Když začne mořskou vodu otravovat dusivá ropa, vyděšení tvorové se ženou k hladině. S prvními barely vzácné tekutiny se otevřel svět prehistorických zabijáků. A ten největší začal právě útočit! (Magic Box)

(více)

Recenze (111)

Trenz 

všechny recenze uživatele

Když nad tím tak přemýšlím, mně se ten film líbil docela dost. Jo, ten žralok byl opravdu předigitalizovanej, ale jinak tomu filmu nemám v podstatě co vyčíst. Možná to bude i tím, že se na tyhle filmy nedívám a udělala jsem vyjimku kvůli Robinovi Sachsovi. Dabing mě nezklamal. To je vždycky to, čeho se děsím nejvíc. Tentokrát vybírali dobře a i charaktery byly hezky vykreslený... ()

Djkoma odpad!

všechny recenze uživatele

Velmi špatný vtip. 99% filmu je naprostá slátanina a to 1%, stojí za shlédnutí. Bohužel to jsou úvodní titulky, po kterých každý pro vlastní bezpečí měl přepnout program. Lituji lidí, co tak neudělají a i já sám jsem v o půl 2 ráno hledal svojí pistoli se stříbrnými náboji(jistota je jistota). Nazval bych tento film ne megalodonem, ale megashitem. Třeba by se někdo na to chytil a neodolal. ()

Reklama

MUNRO 

všechny recenze uživatele

Aby jste se všichni nezbláznili...Tady všichni čumí na filmy o létajících žralocích,žralocích žijících v písku,žralokotornádech a suchozemských piraních a kritizují film,který se oproti těmhle ultrabrutálním nesmyslům alespoň opírají o teorii,která má celkem zajímavý podklad.Vrty ropné plošiny naruší mořské dno a vytvoří hlubokomořskou kapsu,ve které přežívají miliony let staří živočichové.A co jako?Pokud si někdo dá tu práci,dokáže se přehoupnout přes béčkové provedení a mizerné digitální efekty(což je logické,při takovém rozpočtu)a bude opravdu posluchat o čem se ve filmu mluví a jaké teorie především Al Sapienza vypouští z úst,přijde na to,že to při troše fantazie nejsou až tak nehorázné kraviny.Samozřejmě celkové provedení filmu je amatérské,ale samotný příběh má koule.O žraloky se zajímám a z všemožných Bé,Cé a Dé produkcí je tohle velmi slušný kousek.A né že né! ()

wopi 

všechny recenze uživatele

Slabé. Jediný příjemný moment: neznámé svítící druhy v podmořské jeskyni. Ovšem i tady je slabina: všechny blikají naprosto shodně - taky už je na tom computeru mohli trochu rozhodit, aby to nevypadalo tak moc uměle. A zázračné objevení jedné z postav na hladině, když ještě před pěti vteřinami byla o 1,5 kilometru hlouběji a čekala na dně na záchranu, tomu dodává korunu. Logiku v tomhle filmu nehledejte. I tak omletá věc jako útok velké žravé potvory se dá natočit neskonale lépe. ()

donkocicak odpad!

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy o žralokovi, ale tenhle se vážně nepovedl. O hercích ani nemluvím. Ze všeho okatě dýchá počítačová animace a to i ze záběrů zasněžené ledovcové krajiny. Jako bych hrál nějakou počítačovou hru. Nápad jako takový není úplně špatný, byť hodně přitažený za vlasy. Ale chtělo to dotáhnout do konce, aby to byl alespoň průměrný thriller. Chyba byla i to, že prvních cca 40 minut se obešlo bez žraloka ! Grónsko jako místo dění je základní handicap. Žralok tím pádem nemůže lovit lidi ve vodě. To, co se zdá být na první pohled originální, je spíš nedomyšlené. Viděl jsem ještě dva filmy o Megalodonovi, ale tento byl znatelně nejslabší. Jedinou dobrou a napínavou scénu byla ta, kdy žralok proráží ledové kry a dostává se na povrch. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve městech Bordentown, Farmingdale, Paulsboro a na Riverside Township v americkém státě New Jersey. (Terva)
  • Název žraloka Megalodon je odvozen od skutečné paryby, která žila ve světových oceánech před cca 1,6 až 16 miliony let. Byl největší svého druhu a dosahoval délky 12 až 18 m. Lovil velryby a velké ploutvonožce, podle jiných teorií spíš hlavonožce ve velkých hloubkách. Údaje jsou prokázané z fosilních nálezů. (GilEstel)

Reklama

Reklama