Nikdy dříve neviděl jediný muž tolik z budoucnosti celého lidstva. Z vaší budoucnosti. Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou hrát klíčovou roli ve světové historii. Jako lékař bojoval se zákeřnými nemocemi, které sužovaly nejen obyčejný lid, ale i francouzkou monarchii. Jako člověk čelil vizím, které ho často pronásledovaly a ukazovaly přelomové události, jimž budou vystaveny generace v nadcházejících stoletích. Nyní máme možnost nahlédnout do života tohoto vyjímečného muže a seznámit se s jeho fascinující činností. (oficiální text distributora)

Petoss1

Blázon, kacír alebo génius? Jednoznačne jedna z najvýznamnejších osobností v dejinách ľudstva. Nostradamus, astronóm, lekár a prorok. Predpovedal veľa významných veci a niektoré sú spomenuté aj vo filme. Film má slabší začiatok ale o to silnejší koniec ktorý ma uchvátil. Videl budúcnocť a predpovedal napr. Napoleóna, Hitlera, obidva svetové vojny, atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki, atentáty na prezidentov Lincolna a Kennedyho, hovoril že ľudia budú cestovať pod vodou a vo vzduchu a dokonca aj svoju smrť keď napísal presný dátum. Nostradamus mal dar vidieť to čo nikto iný. Neľutujem že som si to pozrel a viem že som urobil dobre, pre mňa najsilnejšia scéna keď namaľoval na stenu veľmi známy znak. Mimochodom, koniec sveta je veľmi blízko. 80% ()

Orlau32

Vynikající film. Do této chvíle jsem neznala jméno herce Tchéky KARYO. Výborně svou roli zvládl. Film byl jako velmi těžké téma dobře zpracován, jen se to mohlo obejít bez těch erotických scén. No... ale chápu to jako umělecké dílo a jelikož to bylo filmováno v r.1994 tak si asi režisér myslel, že tam nějaká ta choulostivá scéna musí být, jinak by na to nikdo do kina nešel. Mě to tam dost rušilo, protože jsem byla zvědavá na život lékaře v 16.stol., který bojoval nejen se zákeřnými nemocemi této doby, ale především s tmářstvím katolické církve a přiblblýma lidma. Myslím, že všichni, kteří na tomto díle pracovali, se nemají za co stydět. ()

kinej

Nostradamus nemá, až na místy toporný vysvětlující scénář, žádné větší mouchy. Tou jedinou, avšak zásadní je, že film je jednoduše průměrný. Nic netěží ze zajímavého námětu, ze silného obsazení a už vůbec ne z prostředí ve kterém so odehrává. Příběh je tak nějak předvídatelný, kvalitní herci odvádějí to své a kamera je sterilní, jakoby se jednalo o televizní film. Sice se nejedná o špatnou záležitost, ale nevidím důvod, proč tento film sledovat více než jednou. ()

B!shop

Pro me docela zklamani. Podle traileru jsem cekal nejaky historicky drama s hruzostrasnejma vyjevama budoucnosti, ale to se konalo jen misty. Herci mi prisly prumerny az podprumerny a scenar byl strasne chaotickej. Film preskakoval z jednoho mista na druhe, u nekterych scen jsem absolutne nechapal k cemu tam jsou a jakej maj vliv na dej filmu a celkove bylo videt, ze Roger Christian neni moc dobrej reziser. Triky taky patrily k tem horsim. Navic je film moc dlouhej. Takze za co 3*? Predevsim proto, ze misty je film hodne zajimavej, par dobrejch napadu se tu najde a ty vyjevy z budoucnosti jsou fajn, jen skoda, ze nich nebylo vic. ()

misulka03

Režisér Roger Christian propásl svoji šanci. Vybral si skvělé téma, které mohl rozpracovat více dramaticky a zajímavěji než jak to udělal. Neříkám, že film byl špatný, mě se celkem líbil, ale v dnešní době počítačů a různých triků......zde měl takovou šanci předvést dnešní umění kinematografie. To neudělal, a proto se před námi objevil film pěkný a zajímavý, ale ne film strhující a neobyčejný. Ale musím pochválit výběr herce pro roli Nostradama Tchéky Karyo byl skvělý :) ()

• Po roztržke Michela (Tchéky Karyo) s Helenou (Maia Morgenstern) pri zarábaní parfému ide Helena udať Michela. Pred dverami sa prežehná, avšak sprava doľava. (kacer4)