Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

swamp

Carpentera mám zafixovaného jako tvůrce hororů, které jsou většinou alespoň v jakémsi ohledu nadprůměrné. Když jsem navíc viděl obsazení.. Angličan s pekelným londýnským přízvukem Jason Statham sliboval pořádnou akci, neHrdinka Clea DuVall mohla filmu přidat trochu kouzla a Pam Grier jsem zkrátka dlouho neviděl a mohla film okořenit..byla sice hrozná, ale hlavu si z toho rozhodně nedělala. :D Horor jde zkrátka natočit dvěma způsoby. Buď je to kvalitka, při které se třesete strachy a ani nedýcháte, nebo je to tak strašné, až to nahání hrůzu. Ghosts of Mars je bohužel druhý případ. ()

J*A*S*M

Carpenter sice už není v nejlepší formě, ale do odpadů by se tenhle jeho kousek posílat neměl. Zas tak špatný to rozhodně není. Prostě průměrné béčko, které by nemělo nikoho urazit (pokud ten někdo nebude očekávat druhou Věc). Děj pěkně rychle odsýpá, herecké výkony jsou dostačující, masky v pohodě... ale trvalý zážitek ve vás Ghosts of Mars nezanechají. To se radši koukněte znovu na tu Věc. ()

blackrain

Ocitáme se na Marsu v roce 2176. Policejní tým dostal celkem jednoduchý úkol, převézt vězně do jiného vězení. Místo toho najdou pozabíjené obyvatele kolonie. Děj je poměrně jednoduchý. Červená atmosféra planety je docela působivá. Režisér si opět ke svému dílu stvořil hudbu sám a nahráli ji metalový Anthrax. Johna Carpentera proslavily skvělé filmy, tady se zdá, že svoji vysoko nastavenou laťku nepřeskočil a ztratil dech už při rozběhu. ()

PKD

Ech? Oh? WTF??? Pane Tesař, máte opravdu zapotřebí se podbízeti puberťácké generaci na počátku 21.st.? Já se domnívám, že nikoli. Scénář, považuji osobně za totál úlet, který musel vzniknouti při hulení, velkého množství majoránky. Hahaha!!! Pardon, marjánky.:) Vždy jste měl dobrý casting, a někdy i výborný. Ovšem zde se sešli snad samí neherci, či co? A ten heavy metalový ost? No, špatný není, ale k vám to sedí, asi tak jako ke mě...country s dechovkou. Ve srovnání s tímto podivným dílkem je i Vesnice Prokletých, veledílo. Stejně mi to pořád tak nějak připomínalo toho otřesného Žoldáka. OST 55% Jsem si jist, že s klasickým dark ambientem score alá Carpenter, by tento film byl mnohem snesitelnější a možná bych šel i na 3. No, promarněná šance. Naštěstí...jedna z mála. P.s. the Ward je lepší. ()

JohnCZ

Wow, Carpenter se normálně posral. Zatímco v první části, kdy se představuje tým a pátrá se po příčině zmizení kolonistů, je to fajn atmosférické béčko s příjemnými pevnými kulisami, jakmile se ale na scéně objeví parta KISSáků a s nimi ohavný metalový soundtrack, veškerá serioznost jde do hajzlu a zbývá přibližně hodina nudy, bídných hereckých výkonů a ještě horších akčních scén. A scénář už ani radši nestojí za zmínku. ()

• Postava Dr. Arlene Whitlocka je pojmenována po Albertu Whitlockovi, který s Carpenterem spolupracoval na tvorbě vizuálních efektů pro film The Thing. (Chatterer)
  • V jedné scéně Pam Grier křičí "Who goes there?", což je název příběhu, který inspiroval Carpentera k natočení filmu The Thing. (Chatterer)

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (více)