Strážci

• USA The Watchers (více)

Osmadvacetiletá umělkyně Mina zabloudí v rozlehlém, dosud neobjeveném lese v západním Irsku. Když Mina najde úkryt, ocitá se nečekaně vedle tří cizinců, které každou noc sledují a pronásledují tajemné bytosti. (Vertical Entertainment)

TesterX

Je mi až upřímně líto, jak tohle dopadlo a to jsem neměl velká očekávání. Filmek totiž zásadně navnadil svojí první čtvrtinou a vysloveně vábil na řemeslný a atmosféricky hutný počin související i s prvními zjeveními husinu nahánějícími strážci. Bohužel v čase se více věnuje imbecilním lidským postavám a postupně upadající horrorovou atmosféru střídá spíše fantasy pohádka na samotném konci řízlá thrillerem (byť twist byl zajímavý). Strážců je pak ve výsledku míň, než by si zasloužili a ještě se změní z hrůzostrašných zjevení na digitální rychle pobíhající příšerky. Shyamalanka to v sobě má, několik scén je zajímavě natočených a atmosféru vygenerovat dokáže hutnou, ale jako celý balík je to neukočírovaný a nesoustředěný. ()

Draconian

Viděno v kině...v prázdném sále. Nutno hne dříci, že dcerka slovutného Šamaljana (Šestý smysl, Vyvolený..) se potatila. Mysteriozní thriller/horor s hromadou tajemna a lidmi, co jsou v neočekávané situaci. Úvod je značně hororový a vlastně víc, než jsem čekal. Pak snímek představí hlavní hrdinku, která má trauma z dětství (jak jinak) a jde se na věc. Úvod je vážně rychlý a mladá Mina jede napříč Irskými lesy. A pokazí se jí auto. Chová se jak, kdyby byla poprvé v lese, ale pomůže ji divná žena, která ji zavede do bunkru s ohromným sklem, jež je vlastně zrcadlem. Už od počátku víte, že něco je v lese. Dle divné ženy, se to chodí dívat k bunkru a ona spolu s dalšími dvěma lidmi se musí ukazovat před zrcadlem...protože na jeho druhé straně se oni dívají...The Watchers (překlad strážci mi nesedí. Nikdo nic nestráží). Mina a ostatní lidé v bunkru jsou v lese uvěznění a je otázkou...jak se dostat pryč a kdou jsou ti "The Watchers". No nechybí několik nelogičností nebo spíš skutečnost, že film to zpočátku vezme trochu fofrem, ale je to vlastěn ku prospěchu věci. Film má spád, pořád se děj posouvá a především parádně pracuje s atmoškou! Ta je dokonalá. Stejně jako zvuky a hudba je také solidní. Příběh dává smysl a je zajímavý. Tvůrci si pohráli s pověstmi a mytologií Irska. Doménou filmu je nápaditá kamera a krom atmosféry, také hororové scény. Některé "obrazy" jsou vážně "creepy", jak se anglicky říká. Film mi prostě padl do vkusu a užil jsem si ho. Není to dokonalé, ale krásně dobrodružně hororové. Mladá Šajmaljanka má talent. 80% ()

brasek

Mierne nudná mysteriózna fantasy. Príbeh totálne postráda život, dynamiku, nijaké napätie a atmosféra po čase uspáva. ()

Accuphose

Začne to, a řeknete si, bože ten film je vata... sejde z cesty hledat pomoc, přijde do cizího prostředí a na nic se nezeptá, vlastně je to takovej ten typ člověka, co nebude souhlasit s ničím, protože life sucks. No a ono fakt life sucks... protože maminka se má poslouchat. Takže k dramaturgii. S dementama fakt nechcete bejt v jedný chajdě, koncept sice zajímavej, avšak film plnej nesmyslů. Ve finále je to o ničem, obrazně i doslova, a rychle na to zapomenete. Jedna hvězda za originalitu a za hezký titulky. ()

veverysiak

Vyzeralo to, že chlapi to ustoja a vykrešú zo sľubného začiatku a rozbehu celkom milý hororík, lenže sa museli poukazovať, že aj alternatívu zvládnu, a to im mierne dokaličilo hnáty, byť originálny ešte neznamená uznanie a pochopenie, poblednutých filmárikov to ale určite nadchne, takže 35%. ()

Holly_Molly odpad!

Když se do kin může dostat tohle, tak se nelze divit, že na dva dobrý filmy vyjde deset takovejch sraček. Nezáživná zápletka, všechny postavy tupý, nezajímavý a jako bonus se konstantně všechny tváří jak dyliny na facku. O tom, že z těch sta minut stopáže je víc jak půlka nudnej filler plnej flashbacků a úmornýho tlachání postav, který jsou sami o sobě nezajímavý a jsou divákovi celou dobu u prdele, ani nemluvě...Cringe finální proslov u kterýho viditelně trpěl i hlavní "záporák" je už jen takovej bonus.. ()

JenomDominik

V tomto případě naprosto chápu jak ty slabší, tak silnější hodnocení. Proto jsem se rozhodl zůstat na středu. Za mě se jedná o dobrý fantasy horor, kde ale výsledek zůstal daleko za svým potenciálem. Lépe zpracovaný scénář, lepší rozvoj postav, propracovanější atmosféra a mohlo by jít o jeden z nejzajímavějších fantasy hororů vůbec. Za shlédnutí určite stojí, přesto ale škoda nenaplněného potenciálu. (3* 65%) ()

david141474

No, tak tohle bylo dost zajímavý. Tohle je navíc debut dcery M. Night Shyamalana, takže nějaká mírná očekávání tam byla. No a jak film nakonec dopadl? No, za mě velice slušně. Všichni určitě víme, že se jedná o finanční propadák, a tak jsem to musel podpořit. V kině nás bylo jen 6, přičemž dva během promítání odešly, což bylo docela zdrcující. Děj je docela slabý, ale světlý momenty tu jsou taky. Samozřejmě nejlepší část filmu je finále, které mě dostalo. Je mi jasný, že je to pro většinu lidu odpadní záležitostí, ale já jsem si to přece jen užil. Herci byly cajk. Soundtrack byl v pohodě. CGI nebylo nijak přelomový, ale pořád se dalo. Já si ten film užil. 8/10 To finále mě dostalo! (Velký Špalíček - 8.7.2024) ()

Dawe2

S přimhouřením oka a zohlednění zdejšího zbytečně nízkého hodnocení dávám plný počet.  Nádherný film, skvělá atmosféra, vizuál, hudba, herecké výkony a mě sedl i příběh vesměs i včetně konce. Byť byl pro mě částečně předvídatelný. ()

Drizzt

Průměrný, ale celkem koukatelný horor. Američanka Mina, které před patnácti lety tragicky zemřela matka, jede na výlet do Irska, kde zabloudí v tajemném lese, kde se ztrácí ztracené duše. V tom lese narazí na skupinku lidí, kteří jsou zde uvězněni v nějaké budově a které každou noc chodí pozorovat Strážci, což je rasa jakýchsi vílích lidí (fey people). Objeví, že budovu postavil jakýsi profesor, který ty vílí tvory zkoumal, a objeví historii dávné války mezi těmi tvory a lidmi. Nakonec se jim podaří utéct, avšak jednoho z těch tvorů propašují s sebou ven do světa lidí. Atmosféru to mělo celkem dobrou, ale dost mi začíná vadit to současné používání barevných filtrů - v tomto případě tmavě modrého a oranžového, stejný problém s barvami měl Longlegs. Pak to produkuje nepřirozené barvy a mně to celkem vadí. ()

F2003F

Jemne pôsobivá žánrovka skvelo využívajúca dedičné vlohy s bežne uspokojivým výsledkom obsahu, aký je v dnešnej dobe už z každej strany vyžmýkaný. Funkčnosť príbehu si ale drží fajn úroveň. Je nenáročný, ale inak málo prehľadný. Dlho mi trvalo kým som sa do jeho atmosféry dostal a aspoň ako-tak pochopil o čo ide. Posledná tretina tak vyniká efektným spôsobom, zatiaľ čo prvá si nevie stanoviť tempo ani tón a druhá sa iba mrví v rozvírenej zmesi žánrovyćh prvkov, ktoré nevie naraz správne uchopiť. Filmársky je však celok spracovaný pomerne solídne a nič ho neruší, až na nevkusné obsadenie. Záverečný zvrat je nečakaný, no jeho rozuzlenie zas blbým zničením pointy. ()

VelkyMrB

Tak tohle byla katastrofa. Jak tohle někdo může označit za horor. Vždyť tam tu hororovou atmosféru zapomněli dát! Co je ve filmu fajn, tak tu máme krásnou Irskou přírodu, ale film to vůbec nepotahá. Ještě ke všemu jí máme jen na začátku. Snímek oplývá naprosto příšernou zápletkou. “Odvez papouška do Zoo.“ Jasně. A navigace bude navigovat přez les, který není na žádné mapě a kde žijí kouzelní Leprikóni, kteří zabijí vše, co vkročí do lesa. Blbost! Máme tu čtveřici postav, které jsou tak nesympatické až je vám fuk, jestli umřou nebo ne. Ve scéně, kdy se “elfíkové“ dobývaly do “kurníku“, jsem doufal, že se tam dostanou a bude to masakr. Pro mé zklamání nebyl. Tedy skoro. Škoda že, naši  Leprikóni neumí používat ruce, jinak by si otevřely ty zpropadené padací dveře a ukončili moje i jejich trápení. Konec je absolutní filmové klišé, které každý musel tušit už od půlky filmu. Když už jsme u té stopáže, tak 101 minut je až moc, pro tento snímek. Moc jsem se tedy nenudil (divný), ale bylo to strašně natáhlé. Ještě pár vět ke konci filmu. Mozkový prolaps slečny Ishany Shyamalan zapříčinil můj mozkový prolaps a žaludeční vředy. Plus mám pocit, že mi asi chybí jedna končetina a každou sekundu co jsem koukal na film mi klesalo IQ o 5%. ()

jigsaw44

Nenadchne, až tak moc nesklame. Je to taký skor oddychový horror. Je tam niekolko logických chýb. To, že tam spomenuli, že kedysi boli na Zemi elfovia, bolo dost mimo. Spojler: Tá stará bába je strážca a dostane sa s ostatnými s tými 2 ženami von z lesa. Nakoniec sa "strážca" premeni na malú holčičku a bude Dakotu len sledovat. ()

BStone

Horůrek se zajímavým námětem, který se však nepodařilo uspokojivě vytěžit. Napětí semtam problikává a počáteční nadšení s ubíhající stopáží klesá. Konec mi přišel ušitý horkou jehlou. Taky tuzemský překlad názvu filmu je v kontextu s dějem mimo. Ale na jedno kouknutí o.k. 40% ()

sn0wfl4ke

Tak takhle si nějak představuju průměrný Mist-eriózní horůrek. Vybudovat napětí to umí, vybudovat zvědavost to taky umí, stísněný prostor, venku mlha, ale ten konec prostě nedoručený, nějak si nemůžu pomoct. ()