Ve filmu se ocitneme na koncertě, na který si vyrazili otec (Josh Hartnett) se svou dcerou. Když se starostlivý táta vydá na toaletu, zjišťuje, že v koncertní hale není něco v pořádku. K místu se začínají sjíždět kordony policistů… Nic ze začátku není tak, jak se zdá. Koncert je údajně policejní kamufláž, která slouží k dopadení nebezpečného vraha... (Vertical Entertainment)

MightyHal

Tyo! Zklamání, první půlka je super. Hartnett to hraje neskutečně a jeho mimika či snažení najít cestu pryč se postaralo o dost úsměvných scén a fakt ta první půlka je skvěle napínavá a zábavná. Bohužel pak mi prijde ze postava Hartnetta zacne hloupnout (uplne nelogicky a jsou tam fakt dva kiksy kdy se zachoval jak kdyby se mu najednou vyparil mozek) a nějaká rozhodnuti mi na nej vubec nesedela. No a pak je to shitfest prumernosti a neskutecne predvidatelnosti a ja v kine trpel. Kdyby to dostal do ruky nekdo kdo se toho neboji a umi riskovat, mame tu fakt slvelou vec. Tohle fakt pusobi jako genialni napad zahnany do prumernych vod a mam pocit jak kdyby si tu Shaymalan uen chtel vypromovat dceru a u toho natocit film ()

Lacike

Shyamalan je už nadobro v trape a natočil absolútne tuctový klišoidný thriller o psychpatickom vrahovi, ktorý šokuje maximálne tým, že nemá žiadnu šokujúcu pointu. Jediné, čo fungovalo bola tá rodinná línia o starostlivom oteckovi a jeho dcére. Ale to sa po pár minútach preplo do thrillerového módu v ktorom vraj chladnokrvný vrah, ktorý nepanikári, robí jednu hovadinu za druhou, aby sa dostal z nejakého blbého koncertu a vyvrcholí to imbecilnou časťou do ktorej sa zapojí aj tá popová hviezdička. To už som sa smial naplno nad debilitou celého príbehu. Neuhral to ani Hartnett a toho jeho psychopata som mu neveril ani na sekundu. Žiadny hrôza z neho nešla. Pôsobil trápne jak striedal úsmevy s vážnym výrazom. Bohužiaľ ako celok je to fakt slabota a Shyamalan zase raz potvrdil, že jeho dávna forma je preč. Toto uspokojí už len pár nerdov, ktorí v tom zase budú vidieť veci, ktoré tam nie sú. 4/10. ()

maddy

Na jeden dobrý film (Split) pripadajú u Shymalana tri zlé (Glass, Old) a Trap sa bohužiaľ radí do tej druhej skupiny. Namiesto sofistikovanej hry s divákom sme tak dostali absolútne Béčkový thriller, ktorý je rovnako hlúpy ako režisérov Old a podobne nezručne natočený ako The Happening. Prvá polovica tak pokus o koncert rádoby Taylor Swift (nemám nič proti tomu, že si Shyamalan chcel urobiť promo pre svoju dcéru Saleku, ale je to iba priemerná speváčka a podpriemerná herečka, na ktorej fakt nemôže stáť väčšina filmu) a druhá polovica iba deravá hra na mačku a myš, kde sú všetci blbí ako vemeno, až to je útrpné sledovať. Práca s psychológiou postáv, s napätím, s postupným dávkovaním informácii divákovi, nič .. ako by to ani netočil režisér kedysi dobrých filmov s prekvapivou pointou. Hartnetta je síce fajn vidieť po dlhom čase v hlavnej úlohe, ale tu nemá čo hrať. CELKOVO: 4/10 ()

pornogrind

Už jsem to psal a vím, že se budu opakovat ale musím to napsat i tady. V začátcích jsem měl Shyamalanovu filmovou tvorbu rád. Poslední jeho filmy byly(alespoň pro mě) propadáky. Tudíž mě tato jeho novinka nechávala absolutně chladným a nic jsem si od ní neliboval. TVL ale takovej SHIT jsem nečekal. Značnou část stopáže sledujeme koncert kde hraje muzika a zpívá zpěvačka která mě absolutně nebere. Zpěvačkou samozřejmě není nikdo jinej než Shyamalanova dcerunka(takže totální reklama na to jak má hezkou a šikovnou dcerušku) a aby toho nebylo málo tak si tu sám musel střihnout menší cameo. Nemůžu si pomoct ale samotnej příběh byl celkem průhlednej. Navíc je tu spousta stupidních scén a náhod kterej film sráží ještě víc. Vrah je i mistrem úniků a fízlové jsou o5 za naprostý vemena. Nevím jestli to Shyamalanovi diváci žerou a baví je to ale za mě se Shyamalan propadá s každým svým dalším kouskem do větší filmové žumpy. 1hvězda za Hartnetta kterej si tu roli střihl jakž takž obstojně. ()

grogodil

Neberiem Shyamalanovi, že má občas zaujímavý nápad. Škoda len, že pravdepodobne nechodí medzi ľudí a žije asi niekde izolovaný a zabarikádovaný vo svojom štúdiu, odrezaný od všetkých a všetkého. Potom to aj tak vyzerá, keď takýto mimoň niečo natočí podľa svojej zdeformovanej predstavy, že takto sa asi chovajú a rozprávajú tam vonku reálni ľudia. Inak si neviem totiž vysvetliť, ako môže niekto príčetný, kto chodí medzi ľudí a kto vie po sebe tie bludy prečítať, napísať postavám tak dementné dialógy, postrádajúce logiku a štipku prirodzenosti. To už je snáď jeho úmyselný trademark, topiť svoje filmy do žumpy tým, že postavy musia odrapkávať zhovadilé repliky a šklebiť sa pri tom pribrzdene a drevene ako trebárs práve tu Josh Harnett.(fakt nechápem tu chválu na jeho výkon). Nie je to tak trapná nedotiahnutá blbosť ako Old, ale ani nič viac, než odfláknutá zbytočnosť, na ktorú si za tri dni ani nespomeniem. ()

• Shyamalan pôvodne plánoval nechať iného filmára napísať scenár a režírovať film na základe jeho pôvodnej myšlienky na thriller odohrávajúci sa na koncerte, no nakoniec zmenil názor po tom, ako si uvedomil, že film môže natočiť s dcérou Salekou. (Arsenal83)
  • Josh Hartnett si v rámci prípravy na rolu Coopera nepozeral žiadne médiá, aby si vytvoril postavu podľa seba a skúmal psychopatiu, vrátane kníh o sériových vrahoch. (Arsenal83)
  • Shyamalan pôvodne zamýšľal film natočiť v pomere strán 4:3, ale po diskusii s kameramanom Sayombhu Mukdeepromom dospeli k záveru, že to obmedzuje ich možnosti snímania a je to „príliš veľa práce“ na vytvorenie pocitu klaustrofóbie. Zmenili teda pomer strán na 1.85:1. (Arsenal83)