Reklama

Reklama

Kung Fu Panda 4

  • USA Kung Fu Panda 4 (více)
Trailer 5

Hrdina animované ságy Kung Fu Panda už mnohokrát prokázal, že si titul „Dračí bojovník“ navzdory všemu (zejména své nemotornosti) skutečně zaslouží. Pod odborným dohledem Mistra Šifu, se stará o to, aby jeho rodné Údolí klidu dostálo svému názvu. Jenže jeho mentor si teď usmyslel, že Po by měl povýšit a stát se duchovním vůdcem celého údolí a tím pádem také vybrat svého nástupce do role Dračího bojovníka. To se pandímu hrdinovi moc nezamlouvá, protože o duchovním vedení toho ví ještě mnohem míň, než na startu své hrdinské kariéry věděl o kung fu. Úvahy o novém ochránci Údolí klidu naneštěstí přeruší mocná čarodějnice, která je sice původem chameleón, jenže je to vlastně jedno, protože se dokáže proměnit prakticky v kohokoliv. A tahle potvora se právě rozhodla, že získá bojové dovednosti od všech legendárních kung fu bojovníků, které Po v minulosti porazil. Věří totiž, že jejich spojením se z ní stane monstrum, na které bude i Dračí bojovník krátký. Po tedy musí ještě na čas odložit duchovno k ledu, vyhrnout si rukávy a pustit se do poctivé kung fu práce. (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 5

Recenze (118)

silentname 

všechny recenze uživatele

Viem pochopiť, prečo si "Kung Fu Panda 4" odnáša nižšie hodnotenie, než jeho predchodcovia, no i tak si myslím, že jeho silné momentky opäť bude treba vyzdvihnúť. Stále platí, že Jack black je úžasný ako Po. Stále platí, že Dustin Hoffman ako Majster Shifu a jeho nálady ma bavia. A tiež stále platí, že animácie sú nádherné a film vyzerá skutočne úchvatne. Príbehovo to ale Dreamworks teraz spracovali trochu predvídateľnejšie a dá sa skoro jednoznačne skonštatovať, že odpoveď na dôležitú otázku "Koho si Po vyberie za nového dračieho bojovníka" je jasná v momente, ako tú postavu stretnete. Niet o tom žiadnych pochýb. No treba uznať, že Awkwafina si našla ďalšiu rolu, kam zapadla úplne perfektne. Mám pocit, že takto sa stane asi za chvíľu mojou obľúbenou herečkou, lebo spôsob ako prináša postavy k životu je vždy radosť vidieť. Jej hlas je dobrý, jej fóry majú dobré načasovanie a vie svoje role predať s absolútnou grandiózou. Čo sa zloducha týka, tak tým je prvýkrát ženská postava a volá sa Chameleón. Obdivujem jej schopnosti a spôsob ako manipuluje druhých, no jej motivácie a výsledný súboj nakoniec až tak zaujímavé nie sú. V podstate tu bude další súboj, ktorý má veľmi predvídateľné vyvrcholenie, ktoré sme videli miliónkrát. Najlepšie momentky v závere však prichádzajú až po súboji, kedy sa Po dočká uznania a rešpektu od postavy, od ktorej by som to nikdy neočakával. A pôsobilo to skutočne skvele. Humor je stále dobrý. Najlepším elementom sú ale vnútorné hlasy Majstra Shifu, ktoré má Po vo svojej hlave. Tam príde niekoľko vynikajúcich scénok. Hlavná myšlienka dobrá a film má stále aj niekoľko príjemných prekvapení. Mňa to úprimne bavilo a nebránil by som sa tomu znovu. Podobne ako tretí film má čo ponúknuť a tie dobré momentky stoja za to. Hodnotenie: A- ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Já bych tomu řekl - Promarněná šance. Chameleonka měla dovršit ságu tím nejdelším a nejdrsnějším způsobem, jaký dosavadně měla... plný emocí a hlavně větší hrátky s duchami, nicméně ta finální bitva byla dle mého názoru hrozně rychlá. Mrzelo mě, že jsem neměl ten pocit, že jsem si mohl vzpomenout na něco hezkého z prvního dílu, něco na co bych mohl být pyšný z původních dílů. Určitě bych ocenil takové to jak tomu říkám pelíškovské zpříjemnění u srdce, kde se postava uvidí s postavou, obejmou se, pobrečí si, uvědomí si, že sága epicky končí. To samé u soundtracků, nic jsem z toho necítil. Konec byl takový... abych nespoileroval, no tradiční. Každopádně film jako takový plynul jako hodinky. Bylo super vidět zkamarádění chytré lištičky, respektive nástupkyně dračího bojovníka, celkem zajímavé bitky, hlavně v krčmě a honičky ve městě jak za Indiana Jonese. Nicméně mi tam bohužel chyběla ta nostalgie z jedničky... a to je ta pětka, která se tam objevila fakt jen zřídka. Vtipné momenty tam sice byly, ale bohužel hrozně málo. Je to škoda, ale základ tam byl, to znamená, že jsem se v průběhu filmu vůbec nenudil. ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Po zjišťuje, že jeho dny plné rvaček končí, protože se bude muset stát duchovním mistrem. Spolu s mladou zlodějkou se tedy rozhodne vydat na poslední dobrodružství, ale netuší, že proti němu bude stát protivnice, která by mohla být nad jeho síly. Kung Fu Panda 4 je neurážející animovaná akce, sérii však nikam neposouvá. Na jednu stranu dostaneme fajn bitky i hláškujícího hlavního hrdinu, vedle toho ale také minimum nových nápadů a povážlivě chybí spousta starých známých. Na lehce nadprůměrný animák to stačí, ale jestli může tahle série nabídnout i něco víc, tím už si úplně jistý nejsem. ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele

Spoiler. První film z filmové neděle dopadl překvapivě nejlépe. Jelikož jsem neviděla předchozí díly, tak jsem byla obdařena příjemným nevědomím, tudíž jsem nemohla srovnávat s ostatními. Začátek mě trošku vystrašil, protože oplýval dětským humorem a klišé. Postupně se to ale rozjelo a já jsem byla tak vtažená do pandího putování, že mě zrada lišky úplně překvapila (přitom to byl naprosto stereotypní a jasný plot twist). Liška byla mimochodem perfektní postava, která mi přirostla k srdci. Měla příjemnou povahu, byla roztomilá s vynikajícím dabingem. Putování bylo plné akce, vtipu, pohody a hlášek ("beze změny, buď jak buď, ztratí jídlo svoji chuť"). 4DX bylo fakt vymazlené!! Mile mě překvapila atmosféra v kině, kdy jsme byli s přítelem obklopeni malými dětmi. Ty se ale chovaly hezky spořádaně a nedělaly bugr. Odcházela jsem spokojená a vyklidněná. ()

blackkocour 

všechny recenze uživatele

páni, na to jak jednička byla super, což je ještě slabý slovo, protože tenhle animáč o fackovací pandě můžu sledovat kdykoliv, a dvojku s trojkou jsem radši vynechal, ale pak byla ta genericky animovaná píčovina legendy o mazáctví, kterou jsem sjel několikrát tehdy na Smíchově, ale ten posun se opravdu v prdel vobrací. Opravdu hroznej animák, který jen reflektuje nestoudnost moderních cgi sraček bez přidané hodnoty, žádné vložky kterou by si užil i dospělý divák, aby se v kině neokousal nudou všechny svoje nehty na prstech, ale jak dizny, pixar tak dreamworks se hodně zhoršuje, škoda. A kde se, do piče, schovala kudlanka a vopice, a v podstatě celá zuřivá pětka? Čínský pching-chong je rozprodal do zoo, nebo z jejich kožešin se dělají Baťky v čínské továrně? Aspoň tu zbyl Mistr Tříska. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (4)

  • Jedná se první díl Kung Fu Pandy, ve kterém o sobě Po říká, že je Kung Fu Panda. (Bestfan112)
  • V originálním dabingu je postava Pandy Pig dabována americkým youtuberem Mr. Beastem (Jimmy Donaldson). (Tongo)
  • Jedná se o druhou kvadralogii od studia DreamWorks po filmové sérii Shrek. (JG9)

Reklama

Reklama