Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Plukovník Flynne O´Flynn (Lee Marvin) je americký dobrodruh žijící v portugalském Africe a láká naivního Brita Sebastiana Oldsmitha (Roger Moore) do akce ve východoafrickém německém teritoriu těsně před 1. světovou válkou. Jsou ale pronásledováni německým komisařem Fleischerem (Reinhard Kolldehoff) a německou bitevní lodí, protože při druhé výpravě ukradnou německé daně z příjmů, za které se Oldsmith ožení s O´Flynnovou dcerou Rosou (Barbara Perkins) a to i přes O´Flynnovi komické námitky. Začíná 1. světová válka, Oldsmithovi zabijí dceru a osobní msta Flynna, Oldsmitha a Rosy začíná. Hledají německou bitevní loď Blücher a komisaře Fleishera. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Javert 

všechny recenze uživatele

Podobné dobrodružné filmy (zejména z Afriky) extra nevyhledávám a ani tenhle film mě nedokázal zaujmout (i přes přítomnost oblíbence Marvina v hlavní roli). Možná i tím, že Shout at the Devil točili Britové, je děj podivně neslaný nemastný, s žádnými extra povedenými (ale ani špatnými scénami). Obyčejné, průměrné. ()

raduna01 

všechny recenze uživatele

Dobrodružné drama se odehrává v odlehlých tropických částech jihovýchodní Afriky, v době před 1. světovou válkou. Spojenecké plavidlo je za dramatických okolností potopeno německým křižníkem. Celá posádka je zajata a čeká ji smrt. Náhoda však zajatcům hraje do karet. Jakmile se dostanou po řece do vnitrozemí, podaří se jim utéct. Jsou však pronásledováni a nevyhnou se ani boji s císařskou německou armádou. ()

Reklama

tojowoeZNK 

všechny recenze uživatele

Náhodou dobrá prdel, neustále nachcanej Lee Marvin a jeho nemluvnej nosič chlastu Mohamed (Ian Holm) neměli chybu. Občas to bylo trochu zdlouhavý že by se to dalo o pár minut osekat ale uspokojivej počet mrtvých negrů to dorovnává a srandovní je i rozkydlá hnida Fleischer . Nejlepší momenty: bitka Marvin vs Moore, Marvin za kulometem nebo střeleckej výcvik negrů. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ak niekto očakáva drámu, tak sa kruto zmýli. Ide skôr o dobrodružný snímok, sčasti komedionálny...no vlastne z väčšej časti komediálny. A tu je aj kameň úrazu. Komédia tu obsiahnutá ma absolutne nebavila a nebyť akčného záveru, tak ani samotný film. Dvojica Moore a Marvin tiež toho veľa nepredviedli. Režijne dosť odfláknutý film. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Mě se to teda nelíbilo. Pěkná výprava, akční scény a výborné finále a místy vtipné, ale jinak divný film, který si hraje většinu času na lehkou dobrodružnou komedii a přitom skáče do válečného dramatu. A ono je toho víc. Lee Marvin hraje výborně, ale bohužel naprosto sobeckýho ožralýho šmejda, který jen tahá ostatní do průseru a ještě vyvražďuje slony. Jeho mladého partnera a milence jeho dcery hraje Moore, který je jen o 3 roky mladší a prostě na mladíka nevypadá. Navíc je naprosto nijaký a začínám chápat proč se mimo Bonda nikdy pořádně neprosadil. Co dál? Záporák je karikatura Němce, domorodci umírají jak na běžícím páse, sluhu Mohameda hraje anglán jak poleno, Moore se nabarvuje na černocha. SPOILER: A zhruba po hodině a půl zabijí hrdinům miminko... doprdele co to je za komedii? KONEC SPOILERu. Ještě jsem měl štěstí na 2,5 hodinou verzi, čili to bylo nekonečné. 2* jen za technickou stránku. Dobrodružný film roku 1976. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama