V roce 1937 přijíždí do malého anglického městečka v malebném Yorkshiru mladý zvěrolékař James Herriot. Záhy je přijat jako asistent u vyhlášeného místního veterináře Siegfrieda Farnona. Ten však používá poněkud svérázné metody, a to v práci i soukromí. Když pak o prázdninách do mládeneckého domu doktora Farnona přibude ještě Siegfriedův vydařený bratr Tristan, jehož právě vyhodili od vysokoškolských zkoušek a Jamesovo srdce pokouší krásná dcera místního farmáře Helena, není o dramatické i humorné situace v ordinaci, ale i ve chvílích volna ani na okamžik nouze... Hlavní role v britské televizní adaptaci oblíbené knižní předlohy Jamese Herriota ztvárnili Simon Ward, Lisa Harrowová, Brian Stirner a hvězdný Anthony Hopkins. (Česká televize)

PTuranyi

Príjemný film starej britskej školy ponúkajúci príbeh mladého vidieckeho veterinára pracujúceho u svojského zverolekára Siegfrieda. Okrem pracovných návštev pacientov a ich liečenia sa James zapája aj do miestnej spoločnosti tvorenou nie len miestnymi farmármi ale aj mladými dievčatami. Taký Doktor z hôr v celovečernom prevedení a s noblesou a trochou humoru. Okrem vtipných momentov tak film získava aj romantickú linku. Produkcia je kvalitná a herci sú dobrí všetci nie len Anthony Hopkins. 70% ()

Uhložrout

Milý Dan9K neberu ti právo na tvé hodnocení, ale prosím tě nepíš romány férovosti hodnocení. Možná ti uniklo, že hodnocení jsou ryze subjektivní, a každý má na ně právo. **** ti na evoluční myšlenku a posun. Moje nejdůležitější hledisko je to, jestli mi ten film něco sdělil nebo ne (někdy je vedle autor, někdy já)j, až potom přijdou na řadu umělecké kvality (a tady nejsem silný v kramflecích) a představ si, že u některých filmů do hodnocení promítam i citový vztah. Příkladem je toto dílo. Netvrdím, že je to zrovna veledílo, ale jako čtenáři a fanouškovi p. Herriota je mi velmi blízke a patří do mé filmotéky. A pravděpodobně nejsem takový "vůl" sám, který má rád dílo p. Herriota a závidí mu jeho dle tebe neinteresantní život a práci. (když chceš akci tak sleduj Pohotovost nebo jiný blábol). Svými kvalitami mi příjde skutečně jako průměrný a proto má ode mne pouze ***. ()

Stefi_836

Knihu jsem četla a velice se u ní bavila a zamilovala si ji. Bohužel, i když je tento snímek přesně  podle ní, je velice nudný, nezáživný, až sterilní. Očekávala jsem mnohem víc. Postrádala jsem i humorné vykreslení charakterů postav venkovských lidí, které je v knize nádherně pojato. Navíc je krátká stopáž a nebyl tak prostor pro vykreslení dějových souvislostí mezi událostmi=pasáže byly jakoby usekané, zkrácené, chyběly dějové detaily. Hopkins je ale moc prima. ()

Falanx

60%  James Herriot. Stále můj favorit jako autor knih plných  hlubokého lidství a porozumění pro své zvířecí pacienty i jejich páníčky. ***Tento kinotyjátr nezvládl knižní předlohu. ()