Břichomluvec Šálek je génius, který si své loutky vyrábí sám. Když ho však po školním představení uškrtí jeho vlastní loutka, vyšetřovatelé z ústavu se dostávají před složité otázky. Dokázal břichomluvec Šálek vytvořit umělého člověka podobného golemovi? A není to začátek procesu, na jehož konci nás všechny ovládne umělá inteligence? A dá se vůbec věřit vlastním smyslům? (Česká televize)

mira007

Pokles 400 000 diváků mezi prvním a tímto druhým dílem, má to poloviční sledovanost než Polda s Matáskem, dokonce i Policie Hvar má větší sledovanost ... matematická jistota, která mluví za vše. Jedna hvězda za obsazení a vizuální stylizaci, jinak tam nefunguje lautr nic. A takové to trapný haló , že to je první seriál, kde hraje Macháček, tak myslím, že je to přestane bavit křičet do světa a Macháček na tohle radši zapomene. ()

honajz2

Když já nevím. Já bych si tak moc přál, aby to bylo povedené, protože pár dobrých nápadů zde je a překvapivě fungují (maňásková rekonstrukce, výprava parodie na Addamsovu rodinu), jenže na jeden dobrý prvek či fór jsou dva tři trapné a celkový dojem mám tak stále podprůměrný. A u filmařské stránky a výkonů herců to tak moc lavíruje, že nevím, co tvůrci vyváděli - mimo výše zmíněné bych dodal (a vše se to týká herců), že Macháček hraje svůj standart, což na jeho roli někdy stačí a někdy ne, Cina je někdy přesvědčivý a jindy strašně přehrává a jediné stabilní výkony podává Anna Fialová, která je skvělá a Darija Pavlovičová, která je naopak hrozná. A teď co s tím... Lepší 2* ()

otík

Břichomluvec zardoušen vlastní loutkou? Případ pro magory s Addamsovou rodinou. A naši krimi magoři pravdu nakonec najdou, protože jsou to socialističtí borci. V minulém díle jsem si zvykl na ponurou atmosféru a podivné barvy, proto už mě spíše začínají bavit vztahy postav, především Pavlovičová - Cina moc fajn. Bavil jsem se. ()

jungewolf

Ředitel Čurko(R.Stanke) zaperlil se svým sluchomatem ... .Plus různé vtipné hlášky a situace, např. lanový výtah s košíkem a s párky ve sklenici. Mimochodem autentické, byly v 80.letech v socialistických obchodech - někdy - ke koupi .Manželku zavražděného břichomluvce Šálka(J.Maryško) hraje vynikající M.Borová, tělocvikáře velmi přesný J.Roskot. Služební byty Davida Zajíce(J.Macháček)a jeho dcery Evy(D.Pavlovičová) a nad ním jeho kolegyně Lady(L.Termerová) jsou na adrese Praha 6-Dejvice č.2190/22. Loutkoherci : Matouš Valchář a Mikuláš Suchý. Seriál je koprodukcí s německou ZDF. Výborný komentář - VIZ : Tristanian, i když já osobně tomu 5 hvězd dát nemůžu, není to dotažené, chtělo by to "víc šťávy" .... . ***2.díl je na webu Č.televize, ČT 1, neděle 10.3.2024, 20.10 . ()

fabecc1222

O trošku lepší než první díl, ale pořád hodně špatný, v první řadě díky tomu, že tvůrci viditelně neví, jak to celé směřovat a stylizovat, a tak berou od všeho trochu, a v druhé řadě k tomu ještě přidávají spoustu popkulturních odkazů, s kterými ale neumí pracovat, a tak prostě jen kupí jeden za druhým, aniž by to dávalo větší logiku. Zkusim ještě třetí díl, ale pokud se to nezlepší (jakože asi ne), tak dám tomuto seriálu sbohem. ()