Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Liberec, 20:00. Na vrcholu radnice se zatřepotá plášť superhrdiny Libermana, který sleduje skupinu veksláků na noční procházce. Superhrdina seskočí a unese jejich šéfa, jistého Huberta Vratimova, jehož bezvládné tělo se o necelé dvě minuty později objeví na vrcholu Ještědu. Dokáže superhrdina létat rychlostí až 200 km/h? Nebo použil k přesunu těla nám neznámou technologii? A proč se to všechno stalo zrovna tehdy, když se v televizi vysílala chvilka poezie? (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vlastně už mě na tom zajímají jen dvě věci - 1. Co z toho vypadne, 2. Jak se jednotlivé případy vyřeší. Bohužel už mě přestává zajímat i možnost č.2, protože co díl, to stále blbější vypointování a já nevím, jestli je to fór, nebo neschopnost být kreativnější. V obou případech to ale neznamená nic dobrého, tudíž žádné změny k lepšímu se (stále) nekonají. A mě je toho furt líto a furt bych tomu přál pozvednutí a úspěch a furt chci vidět další epizody... a to jen proto, že je to první český seriál za x let, co má šanci přinést sem něco nového. A ani to není kopírka příliš slavné předlohy jako Svět pod hlavou, ale jen kopírka nějaké předlohy. Btw, když už tak chce být tak dobové, bylo by fajn, kdyby tvůrci příště předem zjistili počet obyvatel v Liberci v osmdesátých letech. Nejen že by to působilo líp (když už se zmiňuje Chvilka poezie, která tu jinak nemá žádnou roli), ale líp by vynikly i ty (pro mě okoukané) fóry "vše mimo Prahu je vesnice". Nechci přehnaně rýt, ale na tohle su prostě háklivý. 2* ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Baví mě hlášky v každém dílu. V tomhle zabodoval hlavně Vojta (J.Cina) v samém závěru, když se kolegovi Davidovi (J.Macháček) přiznal, že se zamiloval do drsné estébačky Snížkové (A.Fialová) ... . Zdánlivě zavražděného šéfa veksláků si zahrál Ladislav Hampl, mihla se tam J.Plodková coby Davidova zmizelá manželka(čili máma mladé Evy-D.Pavlovičová). ***Natáčelo se v Liberci /poděkování : Filmová kancelář Liberec-Město Liberec/, hlavně na vysílači na Ještědu. Taky v kostele sv.Antonína Velikého (scény na věži kostela a před ním. VIZ - poděkování : Římskokatolická farnost-arciděkanství Liberec, arciděkan R.D. Mgr. Radek Jurnečka . ***3.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 17.3.2024, 20.10 . ()

Reklama

honajz odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prý se v osmém díle vše vysvětlí jinak, divák uvidí, čeho si nevšiml... Spíš si myslím, že divák uvidí to, co mu tvůrci celou dobu tajili a pokládají to za řachandu. Tady bylo všechno špatně už od začátku, Cina opět strašně přehrává, humor je opět jak ze záchodků chlapců na základce, ten úvodní tanec Macháčka s Termerovou byl otřesný (byli pod drogama oni, nebo tvůrci?), dcerka furt jen levituje, až to začíná být otravné a nijak nosné, veksláci jsou podáni jako hodné, citlivé a veganské duše (asi to měl být vtip či co) a vůbec je nepřekvapí výbuch v jejich baráku, bo estébačka a Cina vylezou z okna a povídají si s kámošema, a oni nevystrčí za celou dobu ani nos z domu, aby se s pistolí v ruce koukli, co že se to děje. Navíc odkazuji na komentář honajz2, neb můj syn si všiml, že tvůrci vycházejí z počtu obyvatel Liberce dnes, ne v 80. letech. Jako drobně jsem se pousmál u asi dvou fórků, ale jinak ten dnešní díl trapností jen přetékal. A fakt nevěřím, že v osmém dílu dostanu tak sofistikovaný a do detailů promyšlený nářez, až mi spadne čelist příjemným překvapením. ()

Xspy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestěd měl potenciál , i když bych řekl že polovinu interiérů natočili opět v ústředí parapsychologické organizace .Veksláci jako protivníci také nebyl nápad od věci ,ale ta omáčka kolem co měla emulovat děj a jakýs příběh ? .....A neříkejte, že  Macháček přijde zase s jasným rozuzlením deset minut před koncem dílu ... Viditelně nejlépe jdou scénáristům scénky z rodinného života aby ne "Ulice" je prostě česká škola kterou nezapřete :/ ()

maxim77 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to strašný. Ani nevím proč, asi pro všechno. Zajímavý bylo, že v tomto díle mě pobavila jen poslední věta Ciny na konci. Jakoby veděl, že už mu to končí, tak se uvolnil. Celé to smrdí tím, že to asi točili pro bývalé endéráky. Vizuálně to vypadá skoro stejně jako skvělý seriál Netflixu Kleo ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama