Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor historie Urbánek je povolán k akutnímu archeologickému případu: Nedaleko místa slavné bitvy u Lipan se našla kostra velitele husitských vojsk. A navíc s kalichem. Ani opatrná manipulace nepomůže a v noci se na archeology snese husitská kletba. Ta netrestá každého stejným způsobem. Někoho straší husitští bojovníci. Někomu zkroutí končetiny. A někomu vyvolá déjà vu, takže dostaneme šanci prohlédnout si celý seriál ještě jednou a pořádně a konečně pochopit i to, co nám dosud zůstávalo skryto. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dalo se čekat, že to bude finále série a jako takové se dá čekat, že bude hrát na vážnější notu, aby něco uzavřelo a skrze cliffhangery otevřelo další témata pro druhou sérii. Ono se to jaksi stalo, ale v takové podobě, že to nepřineslo žádné momenty, po kterých by divákovi spadla huba na zem. Líbilo se mi to mindfuckové ladění (které dává smysl), ale zklamalo mě, že tvůrci vše někam posunuli, jakž takž dostatečně, ale na pořádné finále série to bylo málo. I když to celou dobu byla primárně komedie. Lepší 2* ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za tu radost, že už s tím seriálem nebudou kazit nedělní večery, jsem dala jednu hvězdičku. A teď tady čtu v komentářích něco o druhé sérii. To ne, prosím! Termerová s Pavlovičovou byly ve svých rolích docela uvěřitelné, ale Macháček - hotová tragédie. Pokud mluvil o své ženě, působilo to na mě jako trapná parodie. Ono to vlastně celé bylo jako trapná parodie. ()

Reklama

34600 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi zajímavý a zdařilý seriál. V prvních dílech nadsázka, až absurdní, pak jde do hloubky vztahů a konečný díl,který pomocí Déjá vu vlastně vysvětluje celou sérii a nabízí řešení, je scenáristicky naprosto dokonalý. Postavy jsou dobře zahrané,baví a dokáží i překvapit. Jako seriál na odlehčení funguje perfektně. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A to bylo jako všechno, soudruzi? To jste se moc nevycajchnovali. Mankote, od dob seriálu Lost jsem alergický na vysvětlení typu halucinace / nádor na mozku / delirium (doplňte dle potřeby). Tím se dá totiž spláchnout naprosto vše, nemusíte si dělat starosti se zacyklením všech motivů, dokončením všech paralel, nebo aby to dokonce vše krásně zapadlo dohromady, jako když konečně složíte Rubikovu kostku. Tady v tomto dílu vlastně také nevíme, co je halucinace, co je dílem nádoru. Nedočkáme se odpovědi, jak to dopadlo s kalichem a profesorem. Zpočátku to vypadalo alespoň na variaci na žánr „jeden den se opakuje stále dokola“, ale ani to nebylo využito. Ostatně se nevyužily ani nedořečené, nakousnuté věci z předchozích dílů. Třeba Addamsova rodina zůstala nedovysvětlena a nikam dál se to neposunulo, jak naznačoval závěrečný záběr tehdejšího dílu. Pak zde máme pár nelogičností. Třeba proč levitující lidi nevybuchují jako ty žáby, to nějak nechápu. Navíc tenhle díl celou dobu pracuje s otázkou pravdy a lži, nutností říkat pravdu, ale obě holky lžou, a už se to nakonec nijak neřeší a celá naznačené morální dilema se smete pod stůl? Ale co jsem nejvíc nepochopil, jak seriál přešaltroval tak zčistajasna z rozverného pokusu o inťošskou parodii do temné psycho hry skoro ve stylu Seven. ()

MPzDC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako natočený to bylo bravurně. Nemyslím si, že jsem někdy v české televizní produkci viděl něco takhle skvěle zpracovaného. Ale do děje seriálu mi tento díl moc nezapadá. Bohužel se ústřední konflikt jeví jako hodně uměle zkonstruovaný a násilně vtlačený na konec seriálu, což v sérii o osmi dílech nepůsobí úplně nejlíp. Ano, zpracování je na jedničku, ale působí to zkrátka jako takový tearjerker na konec, aby si divák se seriálem vytvořil ke konci silné citové pouto. Chtělo by to větší nastínění. Vlivem této klíčové události, která hází vidle co časového rozvržení epizody, také trpí záhada tohoto dílu, u níž musel mít jasno ze začátku snad každý. Jinak se mi ale líbí, kam epizoda posunula ústřední dějovou linku seriálu a pevně doufám, že bude druhá série. Materiálu je dost a tým má obrovský potenciál. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama