Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

první série Bridgertonovch je gulity pleasure jako prase a druhou sem do teď neviděl. Jejich sesterský prequel pak bohužel zábavnosti první řady nedosahuje. Je to sice plus mínus to samé, tedy primárně romantická pohádka ve stylu lépe vypadající Angeliky s celkem sympatickou hlavní hrdinkou, ale navzdory malému počtu epizod se Šarlota docela vleče a poslední dva díly o délce celovečerního filmu na mě byly ke konci už trochu moc. Fandové nicméně budou spokojeni, protože dostanou přesně to co očekávají...55% ()

Elio 

všechny recenze uživatele

To, že seriál není nikterak historicky věrohodný, mi zdaleka nevadí, protože koneckonců už v úvodu díky svému krátkému komentáři dává ruce pryč od jakékoliv snahy zachytit historii věrně podle dosavadních poznatků. Co mi ale vadí a zaráží mě je fakt, že seriál čerpá z manýrů seriálu Bridgerton tím nejhorším možným způsobem. Nedíváme se tak na seriál se slušným dějem, který by měl přimíchané odvážnější scény, díváme se na odvážné scény, které mají přimíchaného trochu toho děje. Nedíváme se na charakterově zajímavé postavy, které jsou navlečené do esteticky líbivých kostýmů, díváme se na esteticky líbivé osoby, jejichž charakter je asi tak stejně bohatý jako u kterékoliv NPC postavy v průměrné videohře. A ač by se mohlo zdát, že zase tak daleko svou kvalitou seriál neklesl oproti původním Bridgertonovým, zde musím protestovat. Bridgertonovi totiž sice jsou slabší červenou knihovnou, která má řadu cringe momentů, v druhé sérii však zvláštním způsobem tohle kýčovité dílko skutečně vyspělo jak z hlediska zápletky, tak z hlediska vývoje charakterů. Bohužel, Queen Charlotte zde udělala několik kroků zpět. Jak již bylo zmíněno v jiných recenzích, nedostatek zápletky a děje je palčivě znát zvláště ve 4. epizodě, kde je mnoho scén použitých z minulých dílů (aniž by dané záběry byly zabírané z jiného úhlu), takže jde z hlediska vyprávění o opravdu chladnou, rozplizlou břečku. Závěr sice přeci jen seriál trochu zachraňuje, což se většinou u dílek poslední doby nedaří, i přesto se ale nemůžu přinutit udělit seriálu více než 2 hvězdy. A ty si zaslouží pouze a jen za skvělý casting (zvláště u královny se povedl na výbornou) a krásné kostýmy a kulisy. ()

Reklama

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Sympatickým postavám podráží nohy místy velmi slabý scénář, který ve vyžívá v repeticích. Ať jsou to sexuální scény mezi Agathou a jejím starým manželem, tlak královny na královské vnouče, či Jiřího léčba, všude, kde se scénář snaží o důraz působí únavně. Je totiž nadmíru jasné, že tvůrci neměli dostatek materiálu na tak přepálenou stopáž. Nejlépe to ukazuje čtvrtá epizoda, která se snaží vyplnit mezery tím, že používá mnoho scén z předchozích dílů pro časový rámec. Pátá epizoda se nesmyslně protahuje neexistující konflikt mezi Šarlotou a princeznou Augustou a přináší Agathin vztah s lordem Ledgerem. Přiznejme si, to stejné mohla prožít s Adolphusem. Jediný důvod, proč tam lord Ledger vůbec zastává významnější úlohu je, že tvůrci potřebovali oslí můstek k Violet Bridgertonové (née Ledgerové). Violet tam totiž vůbec být nemusela, ale tvůrci asi potřebovali někoho s příjmením Bridgerton. Výsledkem je zbytečná podzápletka, dějová hlušina a natažení stopáže. Nejzábavnější momenty tak mají na svědomí Augusta s Agathou a jejich rozpravy nad hruškovicí,a věrní sluhové Brimsley a Reynols. Obávám se ale, že zkrátit minisérii na polovinu, nic by se nestalo. ()

B.Wilde 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, troufám si říct, že tohle mi sedlo mnohem víc než Bridgertonovi (když nepočítám druhou sérii, kterou zbožňuju). Velmi zajímavý příběh (bylo to vlastně dost těžké téma, řekla bych, že i nečekaně) smutný, ale zároveň v mnoha ohledech i krásný. Docela jsem na Šarlotu změnila názor, jelikož v klasických sériích mi vždycky přišla dost arogantní a namyšlená. Každopádně mi i tak víc sedla jako mladší a vzhledem ke scénám z minulosti mi přišlo až překvapující, jak špatný vztah měla se svými dětmi (ale nejspíš to taky patřilo k té době). Velké plus i za příběh Lady Danbury, lhala bych, kdybych řekla, že jsem něco takového čekala, popravdě ani trochu. Skoro se až divím, že to tu nemá lepší hodnocení. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Dvě epizody stačily. V první řadě je děj hrozně utahaný a nezáživný, také jsou tu různé hlouposti. Výprava jako vždy velkolepá, ale tentokrát to byly naprosto vyhozené peníze. Černá královna, původem německá šlechtična (!). Něco jsem si přečetl, že Šarlota mohla mít nějaké tmavší předky, ale tady ji načernili zase až moc. Pochybuji, že v Německu měla černé služebnictvo, pochybuji, že u anglického dvora bylo tolik černého služebnictva i černých šlechticů. To už se pro jistotu přeplňují dané kvóty a potvrzuje to i to, že komorník mladého krále a komorník mladé královny spolu měli intimní vztah až nadoraz. Někdo to tak chtěl, protože tato série není na motivy románů o Bridgertonových, ale "na motivy postav těchto příběhů". Jak pěkně řečeno. ()

Galerie (418)

Zajímavosti (6)

  • Postavy královny Šarloty (India Amarteifio) i jejího manžela Jiřího (Corey Mylchreest) jsou napsané podle opravdových historických osobností. Stejně tak je pravda, že jejich potomci neměli mnoho dětí a některé dcery zůstaly svobodné a neprovdané. (Ganka)
  • Královna Šarlota (India Amarteifio) má v seriálu tmavou pleť, skutečná královna Šarlota měla pleť světlou, ale její vzdálenou příbuznou byla černá Maurka. (Ganka)
  • Důvod, proč se v seriálu neobjevil starší Reynolds (Freddie Dennis), zdůvodnili tvůrci tak, že v té době bylo nelegální být gay, proto prostě nebylo možné, aby Reynolds a Brimsley (Hugh Sachs) zůstali spolu. Nevyloučili však, že se ještě někde v seriálu neobjeví. (Ganka)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno