Zápisník alkoholičky

• Slovensko Zápisník alkoholičky (více)

Celovečerní film Zápisník alkoholičky vypráví dramatický příběh mladé ženy bojující se závislostí na alkoholu. Hlavní hrdinkou (byť se jako hrdinka mnohdy nepůsobí) je mladá maminka, která se rozhodla nevzdat, nastoupit léčbu a bojovat se svým démonem i o svou rodinu. Jak těžké je si problém s pitím přiznat? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Kde vzít sílu se léčit a co následuje poté? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá autentická a upřímná filmová zpověď abstinující alkoholičky. (Bontonfilm)

hateorlove

Nemůžu se ubránit srovnání Alkoholičky s Úsměvy smutných mužů. Jenže zatímco druhý jmenovaný ve mně spolehlivě probudil abstinentku, v letním kině u Alkoholičky jsem v pohodě klopila pivo a neměla pocit, že dělám něco špatně. Ač je Tereza kvalitní herečka, ani ona nedokázala z filmu udělat víc než nudný referát o tom, jak Míša pila tak, až se s ní rozešel manžel, pak přestala a hurá, závěrečné titulky. Proč pila? Jaká byla cesta k abstinenci? Jak náročné bylo žití v prostředí v jednom z nejnáročnějších období ženy, jakým rodičovská dovolená je i bez tchýně za prdelí? To se nedozvíme, pokud si nepřečteme původní blog. Film nám ale odpovědi neposkytne. Z něj si odnášíme pocit, že Duffková je rozmazlená slépka, co jí není nic dobré. A tak to stoprocentně není. ()

MaximilianL

Do filmu "Zápisník alkoholičky" jsem šel s pocitem, že mě nejspíš čeká něco pomalého a těžkého na sledování, ale rozhodl jsem se dát mu šanci. Nakonec mě ale film velmi příjemně překvapil. Co jsem očekával jako možná nudné drama, se ukázalo jako poutavý a dojemný příběh o závislosti, boji a hledání naděje. Hlavní herecké výkony byly opravdu působivé, a musím především vyzdvihnout Terezu Rámovou, která naprosto excelovala v roli ženy bojující se závislostí na alkoholu. Její ztvárnění emocionálního rozkladu i snahy o opětovné nalezení rovnováhy bylo velmi autentické. Tereza dokázala přesvědčivě vykreslit pocity zoufalství i sílu, se kterou se její postava snažila svůj život změnit. Díky ní jsem se do příběhu opravdu ponořil a její výkon mi zůstal v hlavě ještě dlouho po skončení filmu. Kromě skvělých hereckých výkonů mě také zaujal samotný děj. Příběh byl dobře strukturovaný, měl hloubku a nutil mě zamýšlet se nad složitostí závislostí a tím, jak ovlivňují lidské životy. Ačkoliv se jednalo o těžké téma, film zvládal balancovat mezi emocionálními momenty a nadějí, aniž by působil příliš depresivně. Celkově jsem byl z filmu mile překvapen a rozhodně bych ho doporučil. 8/10 je zasloužené hodnocení – přestože jsem měl na začátku jiné očekávání, nakonec mě příběh, herecké výkony a silné poselství velmi zaujaly.  4o ()

ledu

Tento film patří rozhodně k tomu lepšímu co se v poslední době natočilo. Příběh mladé matky, která na mateřské dovolené propadne alkoholu je poutavý, i když by možná mohl jít více do hloubky. ()

Cerna_kosile

Prosecco 99.90,-. "U vás se asi hodně slaví, co..?" Přesně tak, slaví se každý přežitý den v domě se staromileckou tchýní a bez manžela, který je tak angažovaný do práce, že zapomíná na svou vlastní rodinu. Nacházet jediné řešení na dně láhve jeden problém nevyřeší, pouze ho oddálí. Za to druhý problém je na světě co by ťuk. Zápisník alkoholičky je film, který láká zvědavým příběhem a provedením, ale hlavně dobře sestříhaným trailerem. Když jsem u těch střihů, vystřídalo se jich na můj vkus zbytečně víc než dost, což po shlédnutí jednoduše odrazuje. Na celkový závěr musím přiznat, že Ramba svou roli zvládla na výbornou, ale to je tak jediné pozitivum, které Svátek dokázal zrežírovat. I po zamyšlení se stejně musím přiklonit k průměrnému hodnocení průměrného filmu, i když jsem od toho čekal o něco víc.. ()