Zápisník alkoholičky

• Slovensko Zápisník alkoholičky (více)

Celovečerní film Zápisník alkoholičky vypráví dramatický příběh mladé ženy bojující se závislostí na alkoholu. Hlavní hrdinkou (byť se jako hrdinka mnohdy nepůsobí) je mladá maminka, která se rozhodla nevzdat, nastoupit léčbu a bojovat se svým démonem i o svou rodinu. Jak těžké je si problém s pitím přiznat? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Kde vzít sílu se léčit a co následuje poté? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá autentická a upřímná filmová zpověď abstinující alkoholičky. (Bontonfilm)

Broomen

Tereza herecky zapadá někam k Vondráčkové, Smetaně a podobným typům. Navíc ta její EZO prezentace na FB je až úsměvná. Tak zase za rok u dalšího propadáku. ()

ROTUJICIPIVO

Film podle skutečný údálosti o tom jak je alkohol nebezpečnej... Upřímně to nebylo špatný, co mně teda vadilo bylo, že tam prvních cca 30 minut dávali ukázky toho co se stane pozdějc, což já úplně nemám u filmů rád. Potom tam pořád rvali toho jejího kida, spíš bych si přál rozvinout ten její příběh než tohle. Ale na druhý straně to bylo pěkně rozpracovaný do pěti kapitol tý závislosti což přispělo k tomu, že se v tom jentak divák neztratí. Určitě to za to stojí, je tam i pár vtipnejch scén 7/10 ()

Ivana09

Úžasné herecké výkony a kamera. Ano, děj je lehce předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo! Obdiv autorce knihy. ()

duch9

Film mi úplně nesedl, chvílema jsem nevěděla zda koukám na reklamu na šumivé víno či na videoklip k písničce, nemám ráda, když je hudba natolik výrazná, že přebije děj. Za mě se jednalo o nesourodý slepenec, byť z kvalitních částí. Slabší stránkou byl výkon hlavního hrdiny a scénář, scénku, kdy Rambu odvolá bratr z terapie, aby jí oznámil úmrtí otce považuji za hodně přitaženou za vlasy a vůbec jsem tomu nevěřila. * za výkon Terezy Ramby * maskérkám ()

pagbed_II

Drama se nekona, dopiju a jdu. Pani pila, pak parodovala Britney Spears (nebo alkace poznate podle nedo-oholene hlavy?), pak psala. Nic, naprosto nic se nestane. Herecky to bylo zmaknute dobre, o tom zadna, dejove to mohlo byt reels na instagramu. A fame za to, ze si nekdo z nudy zkazil zivot chlastem a pak prestal, si fakt nikdo nezaslouzi. Ti lide to delaji pro sebe (oboje). Bylo to povrchni a ani zabery v hlubokem lese ani motivacni citatek na konci nefungoval. Ramba neramba, 159 Kc jsem mel vrazit do gin&tonic, udelal bych lepe a ztratil jen 30 min zivota maximalne… ()

stuj

4 odřené hvězdičky. A to hlavně díky tomu, že to není další z řady poťouchlých komedií, kterých se v čr točí hafo. Jít do kína na české drama je příjemná změna. I když tam toho popíjení a potácení se ani tolik nebylo. Alkoholismus byl zobrazen tak, že si hrdinka otevře vínko, párkrát si lokne a pak střih a hezky spinká. A sekce v léčebně byla vzata úplně hopem. Celkově se koukat dalo, to jo, ale vážné vyobrazení alkoholismu bych čekal syrovější. Příjemným bonusem byl soundtrack, některé české songy totiž i zaujaly. ()

Samik.

Film často působí jako kombinace lifestylového magazínu a varovného dramatu. Zatímco vizuální styl a prezentace připomínají estetiku reklam, které konotují luxus a radost, samotný příběh poukazuje na temné stránky závislosti. Tento kontrast může být pro diváky místy matoucí, ale zároveň nabízí zajímavý vizuální zážitek. Tereza Ramba svou postavu zahrála s velkou autenticitou, což činí tento film nezapomenutelným zážitkem. Přestože "Zápisník alkoholičky" má své slabiny, jeho vizuální styl a výkon hlavní herečky z něj dělají dílo, které stojí za zhlédnutí. I když "Zápisník alkoholičky" nevyužívá svůj potenciál jako psychologické nebo sociální drama naplno, nabízí silný emocionální zážitek, který může být inspirativní pro diváky bojující s podobnými problémy. Film se soustředí na dilema hlavní hrdinky, která si nakonec volí lásku k sobě před lahví vína. Tento posun, i když zhuštěný a místy až absurdně rychlý, dává filmu nadějný závěr. ()

janstrizek

Komentář: ,,V tomto případě si dovolím s obsazením nesouhlasit. Tereza Ramba je výborná a dnes už velmi zkušená herečka. Jenže už je jí 35 let, přitom ve filmu hraje nezralé dvacetileté trdlo. K té postavě mi prostě nesedí, navíc tu roli trochu divadelně přehrává. Od počátku jsem se divil, proč Alžbětě Malé dali jen vedlejší postavu a ne hlavní roli. Viděl jsem ji v serálu "Smysl pro tumor". Zejména citově vypjaté scény tam zahrála prostě skvěle. Role mladé nevyrovnané lehce hysterické alkoholičky by jí, myslím, výborně sedla. Za mě je obsazení titulní postavy sáhnutí těsně vedle. Je to promarněná příležitost jak pro samotný film, tak pro mladou herečku, které hlavní role mohla rozjet kariéru." jenže Tereza Ramba je spolehlivá volba ve světě, kde potřebujete prodat lístek do kina. Tvůrci toho využili naplno. Na plakát dali rovnou fotku nejdramatičtější scény, kde je hlavní postava v slzách, aby upoutali pozornost. Celý film sází na šokování, dramatické scény, ale má nulovou charkteristiku a hloubku postav. Nevíme, proč tereza pije, ani proč pít přestane. Film je plný mnoha stereotypů, jako například otec alkoholik. Vypadá to, že každý alkoholik má dítě, které taky pije. Manžel hlavní postavy se k ní chová většinu času hrozně a ona pak ještě čeká, kdy se k ní vrátí. Přitom jeho chování je extrémně toxické. Ty výjevy ve filtrech ani nemůžu komentovat, to je něco otřesného. Tady někdo chtěl udělat artový film, ale to se opravdu nepovedlo. Ten film bych nazval třemi slovy, nevkus, kýč, povrch. ()

mrtvej_pes

Točeno s dobrým úmyslem, ale naprosto to potápí střih a strojovost/mechaničnost dialogů. Ono to totiž ve výsledku spíše jako výpověď působí jako odosobněná agitka. Není jasně nastaveno, "ze které perspektivy" sledujeme příběh: k Michaele není divákovi dán přístup a scénář to kompenzuje velice podivnou expozicí (třeba návštěvou psychiatra..), ale zároveň si teda říkám, jestli bylo cílem filmu ukázat "zlo" alkoholu anebo příběh člověka, který má s alkoholem problém. Záběry na trápení jsou spíše směřovány na členy rodiny (především close-upy na tváře manžela). Film v konci (skoro ironicky) působí stejně roztříštěně jako jeho hlavní hrdinka. Což není kompliment. ()

majakmp3

Skvěle zahrané, depresivní a silné. Jenom ten happy end mi k filmu příliš nesedí. Mám rád české filmy a nejsem fanouškem tohoto žánru. Řemeslně na úrovni s překvapivě dobrou hudbou. Celkem hodnotím 70% . ()

Enicka

Film se mi moc líbí. Je autentický, herecké výkony jsou skvělé. Moc ráda jsem slyšela jemný ženský hlas Kateřiny Marie Tiché v soundtracku, který jako jeden z mnoha detailů z filmu nedělá příběh zrůdy, ale příběh ženy a matky, která během 2 let spadne do opravdu temné propasti.  Film pro mě = synonymum pro křehkost lidských životů a vztahů ()

Zagger

terka je snad jedina nase ok herecka z tech mladych, ale film si nedam, staci ze na me skace ta vylita vaza, co si na tom udelala byznys, uz i ze skrine. ()

Jittulle11

Člověk si pročítá recenze a nestačí se divit. Film s velkou propagací, miliónem rozhovorů jak s herci, tak s hlavní autorkou nejen díla, ale životní zkušeností, Karlovy Vary filmem dýchaly a ono ejhle, film má předvídatelný děj, světě div se. Nevím, co čekat jiného, od filmu s tímto názvem. Ale nechci být jen rýpavá. Musím říct, že je to film s rychlou kadencí, dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Zároveň děsivé. Velmi málo stačí, aby člověk spadl na samé dno. Děkuji a Tereza Ramba top. ()

Katka189

Na tento film jsem se těšila a šla jsem na něj hned první den po premiéře. Bohužel jsem asi od tohoto filmu čekala něco víc. Ramba sice zahrála alkoholičku dobře, ale proces léčení ze závislosti, který je nejtěžší, mi ve filmu chyběl. ()

Prezdivenka

Jako nebylo to spatny, ale...cekala jsem vetsi dramo, jen to klouze po povrchu, vubec se nedostavate hloubeji do postav nebo jejich vzajemnych vztahu, mezitim klipovy sceny..cekala jsem vic. ()