Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

Gilmour93

Místo sviště blijící mrož, místo Billa vajíčková hlava Sandler a máme Na Havaji o den více.. Romantická složka přebíjí tu komediální zabředávající občas do trapnosti, ale zase bez ní by to bylo, přiznejme si, docela nezáživné. Čekal jsem klasický happy end s cukr krystalem odlétajícím na všechny světové strany a mile mě překvapilo, že jsem se nedočkal. ()

Dever

Soundtrack Teddy Castellucci: 1. Hold Me Now - Wayne Wonder [4:12] ,2. Love Song - 311 [3:28] ,3. Lips Like Sugar - Seal/Mickey Dread [5:00] ,4. Your Love - Wyclef Jean/Eve [4:13] ,5. Drive - Ziggy Marley [4:27] ,6. True - Will.I.Am and Fergie [3:46] ,7. Slave To Love - Elan Atias/Gwen Stefani [4:24] ,8. Every Breath You Take - UB40 [3:55] ,9. Ghost In You - Mark McGrath [4:23] ,10. Friday, I'm In Love - Dryden Mitchell [3:01] ,11. Breakfast In Bed - Nicole Kea [3:21] ,12. I Melt With You - Jason Mraz [3:36] ,13. Forgetful Lucy - Adam Sandler [1:53], ()

DaViD´82

Odpustit si tvůrci těch pár sandlerovsky fekálních vsuvek, které do celkového konceptu stejně moc nezapadají, tak se jedná o skvělou komedii. Správně ujetý nápad s potenciálem na spoustu opravdu vydařených scén nebyl úplně využit. Výsledek je někde na půl cesty. Není to ani nijak moc vtipné, ani romantické. Ovšem pěkně se na to kouká a člověk si odpočine. Čili svůj účel tento snímek bezezbytku plní. A i ten Sandler je tentokrát k přežití, místy. ()

castor

Problém jsem měl hned během toho, když jsem zasouval disk do dvd - nemám/neměl jsem rád ani Adama Sandlera, a ani Drew Barrymore mi k srdci nikdy nepřirostla. I když musím podotknout, že jí to nesmírně slušelo. Hravý snímek měl pro mě atypicky opačné vyznění. Zatímco mě vlažný úvod relativně nudil, druhá polovina filmu jen vylepšovala celkové dojmy. Úvod se zvracícím mrožem či jednou pohlavně neidentifikovatelnou pečovatelkou. To ne, říkám si. Už jsem to celé pomalu odepisoval. Další dění na plátně ale solidně zaměstná bránici a snesitelný sentiment zahřeje na srdci. 50x a stále poprvé je ve zcela příjemném odklonu od obhroublé komiky, která Sandlera provází. Originální story o dívce Lucy s výpadky krátkodobé paměti, která bez dalších slov skvěle zapadá do filosofie "užít si na jednu noc" místního ošetřovatele arktických zvířat. Jenže ejhle.. je to láska na první pohled. Komika je tedy přirozeně navěšena na rutinní proces každodenní snahy "zaujmout" Lucy a snímku se odtud daří těžit relativně svěže (přiznejme, že i místy křečovitě) až do úplného závěru. Herecky film potěší i z pohledu vedlejších rolí - kupříkladu znamenitý bráška Sean Astin i pro mě vítaný komik Rob Schneider. Sandler je fenomén, který (zejména za oceánem) svými filmy bortí všelijaké finační rekordy - i když tentokráte je to víceméně právem!! Slušný náběh na čtyři hvězdičky.. příště to snad vyjde. ()

Psema

Asi jeden z nejlepších filmů Adama Sandlera, aspoň podle početného zástupu filmů, které jsem s ním viděl. Když začnu námětem, tak ten je poměrně originální. Jedná se vlastně o opakování toho samého dne, akorát, že Sandler u toho jinak hláškuje a vtipkuje. Navíc ve scénáři je i jistá vážnost, což jsem ani nečekal. A i když jsou některé vtípky už dosti na hranici vkusu, tak pokud se přes ně přenesete, zjistíte, že tohle je vcelku pohodová komedie pro chvíle nepohody. Plus pro Sandlera je , že s Drew mu to tady celkem sluší. Ovšem pro mě je největším trumfem filmu Sean Astin. Sice tady chytil jenom vedlejší roli, ale role hláškujícího bráchy hlavní hrdinky mu prostě sedla a k tomu ukázal, že ta nabraná kila shodil hodně rychle. K tomu přidám opravdu hezkou kameru, která je sice bezinvenční, ovšem to u komedií stejně ani nevnímám, prostředí je hezké, prostě taková pohoda, klid. Zkrátka nadprůměrný snímek, který pobaví víc, když máte rádi Adama Sandlera a Drew Barrymore, jinak si jednu hvězdičku uberte. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 3. února 2004 ve Westwoodu v Kalifornii. (Varan)
  • Molo, které je vidět ve filmu jako součást domu Whitmoreových, je v současnosti zchátralé molo Waikane Pier, které bylo také k vidění v epizodě Skleněná baletka (2006) seriálu Ztraceni (od r. 2004). (veronikajel)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (více)