Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Jako by se na poli za obcí odehrálo něco tajemného. Místní amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má zrovna spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se tedy nedaleko vinice objevily na poli kruhy? A proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová tak divně? Blábolí nesmysly a hledá jakýsi Karadar. Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice nicméně tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A proč se tu najednou zjevila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která tvrdí, že do téhle na pohled nezajímavé obce přijela pouze kempovat? A komu ve skutečnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)? (Cinemart)

Alden_Larson

Je to bez pochyby blbost, ale líbila se mi. Děj je takový zpřeházený a místy divně sestříhaný, ale má hlavu a patu, což je víc než se dá říct o jiných čekých komediích. Postavy mají většinou jen jednu definující vlastnost, ale měly mezi sebou zajímavé dynamiky. Herecké výkony byly všelijaké, některé byly lepší než jiné, ale žádný bych nenazval špatným, Jakub Prachař mě svým výkonem dokonce velmi mile překvapil, rád bych ho v takto excentrických rolích viděl častěji. Prezentace byla oukej, nebyla nijak zvláštní, muísm ale pochválit počítačové efekty, ty se mi moc líbily. 6/10 ()

rublik05

Námět na mě zpočátku nepůsobil vůbec špatně, zahraniční sci-fi komedie bývají často velice vtipné, doufal jsem také, že pan Havlík po těch několika silně podprůměrných počinech konečně přijde s něčím solidním. Začnu tedy pozitivy. Snímek je poměrně slušně natočený, efekty ani moc nebijí do očí, potěšila mě i vcelku příjemná atmosféra. Z herců zde nejvíce vyčnívá Jakub Prachař, jehož gumové kreace jsou absolutně neuvěřitelné, bavila mě i chemie mezi Filipem Březinou a Kateřinou Marií Fialovou. Teď k negativům. Příběh jako celek absolutně nefunguje, kromě několika popkulturních odkazů toho příliš nenabízí, humor si s diváky po celou dobu hraje na schovávanou, spousta scén je extrémně nezáživných až otravných, zkrátka jedno velké zklamání. Mohla to být obyčejná ztřeštěná vesnická komedie, potenciál tak rozhodně byl, využít se ho však podařilo jen minimálně, což je ohromná škoda. Vzniklo z toho takové přihlouplé, nudné, nevtipné něco. Řemeslně slušné, obsahově tragické. 3/10. ()

Ydrosten

Měly by už konečně platit nějaké zákony u natáčení filmů, které by třeba nařizovaly tvůrcům bydlet měsíc na vesnici nebo malém městě aby konečně pochopili všichni zůčastnění že od 80tých let se "vidlákov" hodně změnil. Bydlím v ještě větší díře než jsou tyhle Huhovice (nebo tak nějak) a v životě jsem tu neviděl takový idioty, mentály a omezence, jako v takových filmech. Zasmát se není čemu, vidět není co, poslouchat dialogy je utrpení a herecky to nemá kdo táhnout, protože jsou jim napsány idiotské role ve kterých se jen pitvoří, křičí, uráží, nadávají nebo vedou trapný keci. Už za to prostě odpad (Pokud vás bude ukecávat drahá polovička že chce zase jít do kina na komedii, nenechte se ukecat jako já) Kromě 2, 3 světlejších (čtěte nejméně dementních a nejméně trapných)   momentů, tady je všechno opět typicky trapné, klišé, hloupé, nevěrohodné a unavené. Jako u mnoha jiných filmů je pro mě záhada že na tom jde vůbec vydělat tolik peněz aby se vyplatilo tyhle škváry neustále točit. Asi by se tomu dala udělit jedna hvězda za pokus udělat i v našich končinách mimozemskou variantu invaze ale fakt to nefunguje v takovém provedení. ()

Logout

Chápu. Šli jste na komedii, co se jmenuje Franta mimozemšťan a na plakátu má největší hlavu Prachař. Kupodivu to nebyl žádný nový Most přes řeku Kwai nebo Občan Kane, ale lehká odreagovávačka, takže je nutné přehánět se v tom, kdo to tu víc sepsuje. Já nečekal nic, dostal jsem hezkou výpravu, na tuzemské poměry kvalitní triky a neskutečné kreace titulního mimozemšťana. Bavil jsem se od začátku do konce a kdyby tam nebyl Kouba, pardon Sokol, dal bych o půl hvězdy víc. ()

ForGump odpad!

Rudolf Havlík se ve své nové taškařici pokouší skoro až o satiru na aktualní témata a dělá to svým tradičním upatlaným stylem a humorem velmi nevtpným o EU, Brně, české malosti a vesnické výstřednosti. Havlík by možná i měl na nějaký timing vtipů, jsou tu i náznaky chemie mezi herci, takže by mu to třeba i šlo. Jenže to snad ani sam režisér nema zapotřebí. On z toho chce hlavně vydolovat úspěch od těch lidiček, co chodí na podobné typy filmů dvakrát ročně do kina. Franta mimozemšťan je ale dvakrát tak ubožejší než předchozí Prezidentka, a na stejné vlně s Po čem muži touží. Tady není prostě nic. 10% ()

• „Myslím si, že od našeho filmu se dá očekávat zejména humor a situace, které pramení z toho, co by bylo, kdyby mimozemšťan omylem přistál místo v Americe v Čechách. Což už samo o sobě je legrace. Jakmile jsem začal psát a vykreslovat české reálie a charaktery a to, jakým způsobem se chováme sami k sobě i k přírodě, i k mimozemšťanům, tak se mi to zalíbilo. Díky tomu můžeme od Franty mimozemšťana očekávat zábavu a vtip,“ uvedl před uvedením filmu režisér a scenárista Rudolf Havlík. (SONY_)
  • Natáčelo se ve středočeských Sýkořicích, v Praze, v Brně a jeho okolí. (rakovnik)
  • „Mám velmi rád sci-fi filmy. Vždycky mě bavily, vyrůstal jsem na E.T. - Mimozemšťan (1982) a na všech dalších, které potom přišly, a tím, že mám rád komedii a humor, rozhodl jsem se, že sci-fi zkusím pojmout legračním způsobem, který je mi blízký,“ uvedl režisér Rudolf Havlík. (rakovnik)