One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (více)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

Randyz

Jeden z nejlepších seriálů, které znám a ve své seriálové kategorii si myslím, že jednoznačně vede. Za tu poměrně dlouhou dobu, co jsem tento seriál sledoval se na něj nabalila spousta vzpomínek a emocí z mého reálného života. Při vzpomínce na něj si, krom jiného, vzpomenu určitě i na svůj "pohodový" život na kolejích a předhánění se se svými skvělými kámoši, kdo dřív dokouká danou sérii a na to jak mě jeden z nich neustále štval tím, že mi děj dopředu vyzrazoval :-) Na seriálu bylo skvělé sledovat to, jak se postavy v něm vyvíjí od jejich pubertálních let až po jejich rodinný život a zároveň snad neexistoval moment, kdy bych se mohl začít nějak víc nudit. Seriál neustále překvapoval. Obzvlášť v momentech, kdy to člověk nejmíň čekal. Snad jen poslední 9. série mi přišla kapku moc černo-bílá a vzpomínková, ale to se dá pochopit a seriál si určitě závěrečné poohlédnutí za minulostí jeho hrdinů určitě zasloužil a člověk si u toho sám docela pěkně zavzpomínal, co během té doby, co seriál sledoval, všechno prožil. ()

joora1

Seriál nabitý emocemi, který člověka vláčí světem středoškoláků a rozhodně mu má co dát.Někdy je to přehnané a vyhnané až do extrémů, sem tam mi vadilo, že se v seriálů objevují pořád stejně řešené konverzace typu:za někým přijdu, něco mu řeknu, totálně ho dostanu a hned odejdu.Na druhou stranu působí opravdově vykreslené teenegerovského života a s tím i řešení spousty životních problémů nejen v lásce, zmatenost a z toho vyplývající špatné úsudky.Navíc jako hlavní postavy jsou zde i dospěláci, kteří mají svých problémů taky dost a dost.Když člověk pronikne do světa v Tree Hill, rozhodně mu seriál něco přinese , ale musí chtít, jinak se to bude pak zdát jako ztráta času.A já se přiznám, že jsem do tohoto světa pronikl. ()

beyli

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli se na OTH podívám, nakonec jsem se rozhodla dobře, protože přijít o takový úžasný seriál bych opravdu nechtěla. One Tree Hill je seriál, který vás chytne a už nepustí, je úžasní sledovat životy lidí, kteří mají své starosti i radosti, vidět, jak se rozvíjejí jejich vztahy, jak dospívají. Zpočátku to byl seriál o středoškolácích, kteří se skoro vůbec neznali, ale postupem času se z nich stali nerozluční přátelé na život a na smrt. Prožívali spolu lásku, ztrátu, úspěchy i zklamání. Seriál je výjimečný i díky postavám, epická láska Haley a Nathana, která nás provázela celým seriálem byla naprosto dokonalá. Všechno co spolu tito dva prožili a vždy zůstali spolu,nikdy je nic nerozdělilo, to je něco co se jen tak nevidí, myslím si, že každý by chtěl jednou poznat lásku, kterou měli Haley a Nathan. V OTH, jak to tak většinou bývá nechyběl ani milostný trojůhelník. Peyton/Lucas/Brooke. Dvě nejlepší kamarádky a kluk, kterého obě milují. Podle mě se k Lucasovi hodila víc Brooke. Ale zas Lucasovi a Peyton bylo předurčeno být spolu, byl to prostě osud. Byla škoda, že seriál opustili, ale zas jejich příběh zakončil naprosto úžasně 6. sérii. Jejich místo v seriálu hned zaplnili Quinn a Clay, kteří si také prožili svoje.... Nakonec i Brooke, která neměla nikdy moc štěstí v lásce našla svého prince. Julian byl pro ni jako stvořený, i když se to z počátku nezdálo. Samozřejmě měli své problémy, ale u něj bylo vidět, jak ji miluje. Brooke si po těch všech neúspěšných vztazích (Lucas, Felix, Owen) někoho takového zasloužila. OTH bych doporučila všem, protože takový jedinečný příběh se jen těžko hledá, určitě nebudete litovat. Prostě Always & forever ! ()

Kvítek

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever ()

ARI50

Nezkutečně dokonalý seriál v šíleném světě kde se každý zamiluje na první pohled, kde každý s každým musí skončit, kde se neustále děje něco dobrého ale i naopak hodně zlého. Seriál jsem sjel strašně rychle tolik úžasných minut, ale ono to ani jinak nešlo každý díl jsem hltal a chtěl jsem dál a dál a už je nenávratně konec a já se musím smířit že mám tuhle bombu života za sebou ale to nemění nic na tom že přijde den kdy si život v One Tree Hill z opakuji. Spousta dílu byla plná srandy že jsem se popadal za břicho spousta dílu jsem dostal nezkutečně napětí, akce a šíleného dramatu a slz v očích, samozřejmě i nadávky a zlost na seriál přišla. Spousta krásných hereček se objeví ve filmu a taky spousty šíleně dobrých herců, sice mě mrzí že o hodně jsem přišel ale seriál je asi daný a muselo to tak být ale to tak je většinou toho koho si oblíbíte odejde. Samozřejmě se našli postavy co jsem měl rád a pak přestal a obráceně ale nemusel jsem fakt Tlustého ušopleska Marvina byl prostě divný a jeho starou kokain dámu Millicent bohužel ale zbytek jako Peyton, Lucass, Brooke budiž, Nathan, Haley a další banda byla skvělá a uvízla mi v srdci, jejich život plný nečekaných a čekaných momentu byla jedna velká jízda na skvělém místě a to nejlepší co mohl seriál nabídnout je soundtrack, protože moc písniček jsem si oblíbil, prostě basketbalová šílená podívaná o které bych tady mohl napsat knihu, Top seriál zaslouženě i na svoje miniaturní maličkosti je nesmrtelný v dokonalosti. Kresby Peyton jsou prostě nejlepší a ona je prostě bomba. Uzavřel bych to že jsem dostal co jsem hledal a mnohem víc snad někdy najdu podobný seriál. ()

• v 7. díle 5. série ve scéně, kdy Mia (Kate Voegele) hraje kulečník, je v jednom záběru jedna z kulečníkových koulí natočena číslem na kameru. V dalším záběru z podobného úhlu už je však stejná koule otočena jinak. (Agita)
  • Sophia Bush (Brooke Davis) a Chad Michael Murray (Lucas Scott) se v průběhu natáčeni do sebe zamilovali a po roce chození se i vzali (16. dubna 2005). Kvůli milostným aférkám Chada Micheala Murrayho požádala Sophia Bush o rozvod, k němuž došlo v prosinci roku 2006. (Redík)