Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Tosim

I přes všechny nelogičnosti, o kterých by se dalo dlouho diskutovat, vám Speed nedá vydechnout. Myslím, že je tolik nabitá akcí a napětím, že na nějaké přemýšlení moc času nezbude. Vše je rychlé a mám pocit, že se z charakterů na tento typ snímku vytěžilo dost a taky by dost nudilo, kdyby tomu bylo jinak. Dennis Hopper je sice dědek, ale jeho roli jsem mu věřil a připadal mi skvělý, i když to byl vlastně zpropadený hajzl. ()

Xmilden

Hodně se zapomnělo, že Keanu Reeves byl skvělý akční borec od nepaměti. Na tenhle akčňák si moc dobře vzpomínám. V době vzniku u nás doma na videokazetě frčel hodně často dokolečka. Teď jsem si dal pěkně opáčko a zjistil jsem, že mě chyběl více než jsem si myslel. Nonstop akční jízda plná nápadů aneb co vše se dá vymyslet s autobusem, který nesmí zpomalit. Neskutečně napínavá a intenzivní záležitost. 90% ()

Superpero

Ne až takovej nářez jako svatá trojice Skála, Con Air a Tváří v tvář ale přesto hodně dobrej akčňák. Nápad s autobusem je fakt super a jestli jste hráli jednu misi ve hře Mafie víte že nespomalit je fakt o držku. Keanu Reeves se role zhostil dobře a Sandra Bullocková je děsná, jen ta dvojka nikdy neměla přijít. ()

mzss1

Naprosto perfektní akční thriller. Je zde vynikající příběh spojen se skvělými nápady. Začátek ve výtahu, rozuzlení a pak téměř celý film ve výborném napětí v nezastavitelném autobusu, který když sníží rychlost pod 50, tak exploduje. Hlavní hrdinské duo Keanu Reeves a Sandra Bullock bylo vybráno dokonale. To samé platí i o hlavní záporákovi Dennisu Hopperovi. Napínavé a i akční scény byly dokonale natočené, mohlo být i víc akce, střlení, ale to vůbec nevadí vzhledem k tomuto žánru. Líbila se mi dost i hudba. Herecké obsazené je na tom také výborně, všichni herci mě bavili. Takže film hodnotím na 98% = ***** ()

Shit

Jo první díl, to je ten spravnej akční nářez. Sice je pravda, že chvílema je to možná až přehnaný a že z Keanu Reevse udělali až moc velkýho akčního hrdinu, ale to se dá lehce odpustit, když se v podstatě za celou dobu filmu nenudíte. Je to dáno hlavně tím, že od začátku do konce jsou jen akční scény, nic jinýho se snad ani nenajde, takže o nějakých hluchých místech tady nemůže být ani řeč. jediný co se dá filmu vyčíst je pěkně natáhnutej konec, bohatě by postačila autobusová pasáž, dál už se v tom neměli vrtat, bohužel stalo se a tak musim hvězdičku ubrat a nic na tom nezmění ani perfektní záporák Dennis Hopper. ()

• Poté co opustí všichni cestující autobus a ten se řítí na letadlo, se kterým se následně srazí, je vidět v záběrech z pohledu jedoucího autobusu v levém spodním rohu lano, které ho táhne směrem k letadlu. (icewhite)
  • Severoamerické tržby byly 121,2 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 350,4 mil. (NIRO)

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (více)