Batman: Záhada Batwoman

• USA Batman: Mystery of the Batwoman
všechny plakáty

V Gotham City se objeví nová kočičí žena, bezcitná a krutá a Batman je přinucen ji odhalit. Když zjistí, že se mýlil, protože kočičí žena si za svůj cíl vybrala odhalení zločinné asociace Penguin, která obchoduje s vysoce moderními zbraněmi, je již pozdě. Nezbývá mu, než Penguin porazit a kočičí ženu zachránit. (oficiální text distributora)

HiddenDragon

Tri zeny, tri lumpove, Batman a Robin....a jeden Bane. Docela povedeny koktejl ve starem havu "Animated Series" (Conroy jako Batman) a jednoduchym, ale povedenym soundtrackem s vyrazne zenskym motivem a peknou ustredni skladbou "Betcha Neva" od Cherie. Tri zeny...ale ktera z nich je tajemna Batwoman, ktera leze "Netopyrovi" do rajonu? Na to musi prijit Batman vcas, protoze jeji zakerne akce citelne narusuji Tucnakuv byznys, a tak se rozhodne najmout silaka Banea jako reseni svych problemu. Romantika ala "Batman a fantom" (1993) se tentokrat nekona, coz je zde plus - i tak je zensky prvek znatelny. Animacne uz sice neprilis moderni kousek, ale celkovou atmosferou a pomerne zajimavym pribehem si u me nakonec vyslouzil ctyri hvezdy. [da se sehnat v BR verzi 16:9, ale i v TV/DVD formatu 4:3] ()

Naslund

Nevím, co to dělá za animační studio, ale nemám je rád. Očividně nemají rádi statickou animaci a tak vezmou peníze, za které by bylo pěkné pozadí a detalnější postavy, a věnují je na zbytečně velké množství pohybů pohyblivých objektů. Prostě je tu spousta jednoduchých postav, které se až nepřirozeně často pohybují a za nima není nic pěkného... a pohybují se fakt rychle, což vůbec nechápu. Alespoň že ženské ze předu dobře vypadají. Ze strany už je to slabší :) Jinak je to spíš pro děti. ()

liquido26

Animace oproti Batman TAS je o něco líbivější a barevnější, ženské postavy jsou více sexy :-) Superhrdiny a Superpadouchy se to tu jen hemží. Batman, Robin, Batgirl (pouze coby Barbara Gordonová, tedy bez převleku), Batwoman, Penguin, Bane. Celý film pořád přemýšlíte, kdo že to vlastně je ta Netopýří žena a závěrečné rozuzlení je dost překvapující a netradiční. ()

Zalost

Animovaný snímek s Batmanem bude mít vždy výhodu v tom, že atmosféře komiksu je blíže než film hraný. Přesto se autoři filmu drželi spíše zkrátka, a tak vznikl snímek rozhodně slušný, ale celkově spíš trochu nevýrazný. Samotný nápad s Batwoman a "kdo to vlastně je" nebyl špatný, Penguin je roztomilý záporák, ale film postrádá něco, co by z něj činilo o něco méně zapomenutelnou záležitost. ()

Ceberus

Čirou náhodou jsem zachytil tenhle film v nočním vysílání a ze zajímavosti jej zhlédl až do konce. Stavba příběhu a postupné odhalování záhady Batwoman bylo pro mě nečekaně napínavé a zábavné (příběh byl na animovaný film překvapivě dobrý podobně jako v případě SW: Clone Wars). Bohužel dětská grafika drží tento film dost zpátky, přestože je předlohou komiks. ()

• Ve filmu zazní píseň „Betcha Never“ od francouzské zpěvačky Cherie (Cyndi Almouzni). (fiLLthe3DD)