Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

Prochy38

No, nebylo to nakonec tak hrozné, jak jsem myslel. Výborní C. Firth a J. D. Morgan drží film nad vodou. U. Thurman je dobrá, ale komediální role jí moc nejdou. Zdá se, že tu dost přehrávala, alespoň tu opileckou scénu určitě. Nápad hodně dobrý, dá se říct, že originální. Jestli je to v reálu vůbe možné, těžko říct. Zajímavé a komické situace tu jsou a není nich málo. Člověk se spíše často pousmál, než že by měl záchvaty smíchu. Proto celkem průměrné hodnocení. Hodně mě zklamal závěr, protože nevěřím, že je někdo schopen se zamilovat do takové svině, jakou Uma hrála... Asi tak... ()

m.krudenc

Roztomilá romantická komedie, která nepřináší vůbec nic nového, je předvídatelná....k tomu nasazuje klasický sladkobolný závěr.. nejvíce tomu asi ubližuje pocit, že víte co se zrovna stane, jak to dopadne, takže to ve vás nic nenechá a můžete si pouze odškrtnout, že jste tuhle roztomilou sračku viděli. No prostě roztomilá romantická komedie. ()

Aluska88

Kde je Uma, tam je veselo:) Pokud zrovna nebojuje v motorkářském oblečku a "krví zbrocená" s "Crazy 88," oddechové pobyty v průměrných, nenáročných romantických komediích jí velmi prospívají:) Klasický, obehraný formát, v němž se setkávají všechny známé postupy, od vznikajícího citu k jinému, vášnivému podlehnutí citům, přes vnitřní rozpory vůči snoubenci, štěstí a harmonie nalomena zdrcujícím zjištěním a pocitem zrady a konče uvědoměním si, komu mé srdce skutečně náleží. Průměrné, ale vtipné a milé. "Právě sem vešla rozhlasová rozvracečka rodinné pohody." ()

freddy

Romantická komedie, která sice nijak výrazněji nenadchne, ale taky nenudí a dá se na ní v klidu podívat až do konce, aniž bych měl pocit, že to je kravina. Umu Thurman sice moc nemusím a ani ji ve filmech nějak extra nevyhledávám, ale zde měla takovou roli, kde mi naštěstí příliš nevadila. Ale Colina Firtha, toho jako herce mám docela rád už od dob filmu Láska nebeská, kde jeho příběh byl jedním z těch zajímavějších a vtipnějších, a tak jsem jeho přítomnost v této romantické komedii ocenil, škoda jen, že nedostal trochu více prostoru. No, a nakonec Jeffrey Dean Morgan, to pro mě byla velká neznámá, protože jsem ho snad ještě v žádném filmu hrát neviděl, nebo jsem si ho alespoň dosud v žádné roli nevšiml, ale zde docela příjemně překvapil a nakonec i díky jeho přičinění to nebyl tak nudný a klišovitý film, jak jsem se zpočátku obával. Jistě, děj byl předvídatelný a těžko to někdy bude v nějaké romantické komedii jinak, ale ta předvídatelnost mi zde ani v nejmenším nevadila, takže jsem si film docela užil. Tohle je ale přesně takový ten typ filmu na jedno zhlédnutí někdy večer v TV, víckrát ho vidět opravdu nemusím. Abych to zakončil, dostal jsem od filmu přesně to, co jsem očekával, ale nic navíc, a tak ho hodnotím jako průměrný, což v přepočtu znamená tři hvězdy. ()

Falko

Ani sa mi nechce verit, ze reziser Griffin Dunne natocil skvelu komediu PROPADLI LASCE (1997), pricom tato ma scenaristicky od nej velmi daleko. Vsetko je tu tak strasne nepravdepodobne, ze sa to pomaly neda ani odpustit, ale ignoroval som vsetky negativa scenaru a jednoducho som sa bavil. Bez Umy Thurman by to uz vobec nebolo ono. Je to proste jedna z dalsich slabuckych romantickych komedii, na ktoru mozno rychlo zabudnem, ale na jedno pozretie sa da zvladnut...19.11.2008 ____ Uma Thurman - (Dr. Emma Lloyd) +++ Colin Firth - (Richard Bratton) +++ Jeffrey Dean Morgan - (Patrick Sullivan) +++ Sam Shepard - (Wilder) +++ Producentka: Uma Thurman +++ Hudba: Andrea Guerra +++ Videl v kine 18.11.2008 +++ ()

• V scéne, keď zmoknutá Emma (Uma Thurman) príde za Patrickom (Jeffrey Dean Morgan), má ešte dole v reštaurácii pery narúžované na červeno, ale kým vyjde hore na poschodie, tak už má pery bez farby. (nirvana91)
  • Na začátku filmu jsou na stole dva šálky na kávu, které v prostřizích mizí nebo mění svou polohu. (Terva)
  • Film byl uveden přímo na DVD díky bankrotu distribuční firmy Yari Film Group. (Terva)