Na začátku byl úsvit a v něm několik opic zjistilo, že chodit se dá i po dvou. Pak přišlo první manželství, první homosexuální manželství a 15 božích přikázání. Vize Mela Brookse o historii světa nás zavede do Říma, kde etiopský tanečník, pouliční filozof a palácová panna utíkají před Cézarovými vojáky, aby nakonec skončili jako zaměstnanci hostince, kde v uzavřené společnosti večeří Ježíš. Další část filmu je věnovaná Francouzské revoluci a v upoutávkách na druhý díl uvidíme třeba Hitlera jako krasobruslaře. (hobbitko)

2rady

Štýlom podobné Pythonom, avšak britskej škole nesiahajú ani po členky. Niektoré vtípky nezabudnuteľné (Jews in Space, Hitler na ľade, prvý kritik, 15 prikázaní) inak však priemerný až trápny humor. ()

dj_pepino

Není to špatné, řekl bych průměrná komedie ve stylu snažícího se napodobit M.Pythona. Do pěti mi tam chybí nějaký fakt odvaz a odpad nedám protože jsem se víceméně smál, některým vtípkům víc, některým méně, film účel splnil - takže 50%. ()

vinducha

Historická taškařice a moje 1. seznámení s Melem Brooksem , dopadlo to uspokojivě , ale Monty Pajtn to prostě není. ()