Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

Arx

Před Kevinem Brightem, hlavním režisérem Joeyho a dřívějších Přátel stojí nelehký úkol. Je určitě hodně těžké natočit seriál, který by byl kvalitně stejný, né-li aspoň podobný k nejúspěšnějšímu seriálu všech dob, Přátelům. Každá postava z oblíbené šestice má svoje neodmyslitelné místo v seriálu, svoje osobité chování a zároveň i spoustu fanoušků. Když přichází závěrečná klapka na konci 10. série vypadá, že je všeho konec. V roce 2004 se spouští první klapka nového seriálu Joey, který je volným pokračováním seriálu Přátelé. A právě tady se ukazuje, že i přes absenci Rosse, Chandlera, Moniky, Rachel a Phoebe je schopen natočit seriál, který byť nedosahuje kvalit Přátel, dokáže zaujmout, pobavit a je tak trochu svěcená voda pro zaryté fanoušky Přátel. Já sám tak trochu patřím mezi ně a tak je pro mě Joey velmi přijemné překvapení a i trochou nostalgie právě k Přátelům mu dávám 5 hvězdiček. ()

juta

Sitcom plný skvělých herců, i když tam někteří byli pouze na chvilku (jako Costarzo, Coolidge, Electra, LeBlanc, Smith, Ricci...) a hlášek, který mě hodně bavil. Příjemné překvapení, když se tam objevil Kevin Smith. Škoda že Joey má pouze dvě série, seriál byl dobře rozjetý a klidně mohl pokračovat dál. Příjemně strávený čas. A hlavně, nesrovnávat s Přáteli! ()

MM_Ramone

Matt LeBlanc, známy ako Joey Tribbiani z úspešného seriálu "Priatelia", sa rozhodol po ukončení natáčania tohto sitcomu pokračovať so svojou postavou, vo vlastnom projekte - "Joey". Dej sa presúva z New Yorku do Los Angeles, kde sa naďalej venuje svojej hereckej kariére. Mne sa to zdalo celkom v pohode. Dokonca o máličko lepšie ako "Priatelia". Hodne pomáha aj prítomnosť Lucy Liu. *** ()

Matty

Čekal jsem otravnou exhibici Matta LeBlanca, který z Joeyho bude dělat ještě většího blba než v Přátelích, čehož jsem se také dočkal. Ale že půjde také o slušný sitkom, v němž ostatní postavy nebudou jenom přihrávači, by mě nenapadlo. Ne, nejsou to Přátelé, je to něco jiného a rozhodně ne úplně špatného. ()

Kopik

Ano, nejsou to Přátelé, nicméně mi nepřijde, že by Joey zase až tolik zaostával. Seriál je vtipný, má spád a nesporně své kvality (dle mého především v hereckém obsazení, prostě mi sedí). Zase až takový propadák, jako jsem o něm prvně slyšel, to v žádném případě nebyl. Kultovní záležitost jako Přátelé to nebude a není, ale to dle mého musel každý očekávat. Navíc při permanentním srovnávání právě s daným dílkem. Každopádně si myslím, že tento sitcom je minimálně nadprůměrný... ()

• Když na letišti ukazuje Gina (Drea de Matteo) Joeymu (Matt LeBlanc) nová prsa, tak má rozeplý svetr. V dalším střihu už ho má zaplý a v dalším ho teprve zapíná. (Duoscop)
  • Úvodní znělka je refrén ze skladby "Sunny Hours" od kapely Long Beach Dub Allstars. (metal.storm)

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)