Reklama

Reklama

Úsvit mrtvých

  • USA Dawn of the Dead (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 007)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme po Redisent Evilu další zombie horor. Tentokrát jednoduchý a bez chybiček. A že jsou to opravdu děsiví zombíci... Tisíce zombíků... Brutální jak jen to je možné. Neuvěřitelný obraz a zvuk. (Výběr lokací byl výborný). Takhle má vypadat horor nového tisíciletí. Jízda od začátku až do konce. Díval jsem se na to večer a sám. Na vykonání potřeby jsem našel odvahu až pozdě ráno. Fucking nursery school. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nevěřila, že se mi tak moc bude líbit film o zombíkách. Velmi příjemná sestava různých typů a charakterů "normálních" lidí, děj, co má spád a napětí, pro odlehčení pár vtipných scén, velmi zajímavý konec, prostě moc příjemný film, který bych bez problémů dala ještě několikrát. Spolu s 28 dní poté dva nejlepší zombie-filmy, jaké znám. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Úsvit mrtvých je "vedoucím" nově vznikajícím zombie hororům. Kdyby se všechny zombie filmy vyrovnaly do řady, Junák od Snydera by je mohl vyučovat z lekce efektivity. Sice se zombie žánr plný masa, vnitřností a "blití krve" zdá jako primitivní záležitost pro méně šťástné jedince, existují v něm ale řády a povinnosti, které jejich fanoušci rádi vidí. Já se považuji celkově za fanouška apokalyptických filmů plných masového vraždění lidstva a zařazení ho do potravního, či likvidačního řetězce, proto místo klasického komentáře napíšu pravidla, které Úsvit mrtvých splnil na 100%. První meta - postupné šíření nákazy a kosení pokojného obyvatelstva. Tento rozjezd Snyder nastrčil do úvodních titulek a to hlavně záběry z všemožných demonstrací a pochodů z různých koutů světa, vše podložil vlastně dotočenou scénou s pěti herci. Dokonalé a levné, rychlé a vystihující situaci. Začátek filmu pak první metu uzavírá příjemnou scénkou z rodinného prostředí (poslušná dcerka a věrný manžel dostanou z ničeho nic hlad a místo vysátí lednice, chtějí vysát svojí matku a manželku v jedné osobě). Druhá meta - uklidnění situace, přeživší počátečního holokaustu najdou úkryt a v něm zhodnotí situaci a další postup. Nejlepší co mohlo být, nákupní středisko plné perfektního výhledu na hladové sousedy čekající venku. Přeživších je spousta, což je vždy dobré znamení, protože tím víc jich může zemřít. Stresové situace střídají ty pohodové, lidé pijí kávu, šukají a natáčí se při tom, hrají si s pejskem, uklízejí mrtvoly, kterým čouhají střeva a zabíjí čerstvě narozená nemluvňata. Třetí meta - únik. Finále je grandiózní, bohužel ho nemohu popsat protože bych prozradil to nejzajímavější z celého filmu. Čtvrtá meta - šokující závěr. Není nic lepšího, než oddych z úniku X jedinců z celého toho "rasa", poklidného čtení titulků s cigaretou v ruce a následného šoku z opravdového konce. Titulkový závěr filmu slibuje pokračování, kéž by bylo. Děj má stoprocentně co nabídnout a pokud by se žezla znovu ujal Snyder, byl bych blahem bez sebe. Alternativní filmy 28 dní poté, Země mrtvých 100% můj TOP 10 ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale žádné velké překvápko se nekonalo. Docela průměrný béčkový zombii horor s kvalitními efekty. Trochu podezřelé mi přišlo, že zombíci tam pobíhají jak olympionici a ne jako správné nemotorné loutky. Ano, jsem konzerva. Přišlo mi to celé takové málo překvapivé a fádní. Sem tam nějaká laciná lekačka.. Alespoň nechybělo pár vtipných momentů, které postavám vdechly trochu více opravdovosti. Kvalitní byly taktéž "carmagedonové" scény, kdy hlavní hrdinové drtili zombíky auty. Zatím jediný nedobrý film Zacka Snydera. Romero rules. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Když mrtví začnou kráčet, přestává legrace. Nebo možná naopak nastává. Kdo by to byl řekl, že bude seriózní zombie film nejsilnější v odlehčených a skoro až veselých montážích. Díky nim výrazně vybočuje z žánru a jako svěží vítr může diváka jenom překvapit. Kategorii krvavých nářezů ale nemusím a proto je z mé strany těch 70% pozitivním překvapením. V záplavě krve, střihu a atmosféry se snadněji ztratí do očí bijící nelogičnosti v chování postav a lehká násilnost právě oné nadšené přestřelenosti. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (58)

  • Protože se chtěl režisér Zack Snyder vyvarovat nadměrnému používání digitálních efektů, najal si maskéra Davida LeRoye Andersona, jenž vytvořil celkem tři typy masek, které odpovídaly třem fázím rozkladu. První stádium charakterizuje mnoho čerstvé krve a otevřené rány, při druhém se na těle tvoří mokvavá ložiska, pleť získává modrou a zelenou barvu a kůže začíná odpadávat. Ve třetím stádiu už kůže není a z odpadávajících kusů masa vystupuje kostra. Poslední stádium bylo podle maskéra jedna z nejtěžších věci, které za svou kariéru vytvořil. (Yoshitsune)
  • V úvode filmu beží v televízii relácia o autách, kde v prestrihu vidno Subaru Impreza WRX, a moderátor hovorí, že sa jedná o turbodiesel. Subaru začalo tento model vyrábať s dieslovým motorom až od roku 2007. (tarponko)

Související novinky

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Deadpool už vydělal skoro půl miliardy dolarů. A to při rozpočtu 58 milionů a eRkovém ratingu (do 17 let lze film vidět pouze se starším doprovodem), takže uspěl i bez pomoci náctileté superhrdinské… (více)

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)

Reklama

Reklama