Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vydavatel Jack, žije se svou ženou a dcerou celkem spokojeným životem. Cestou na vysněnou dovolenou do Indie, však letadlo unesou teroristé a 15 nevinných lidí příjde o život. Zoufalý muž se sám vrací domů a hledá smysl strašlivého krveprolití, ve kterém ztratil rodinu. Je otřesený, když se dozví, že únosce propustili. Místo dovolené mu zůstala jen hrůzná vzpomínka a snad šance na pomstu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Skip 

všechny recenze uživatele

Únos letadla, ztráta ženy a dcer, pomsta, konspirace... Uf, všechno tak nějak splácané dohromady a vypuštěno do světa. Irons má rozhodně na víc - tady jsem mu nevěřil snad ani šluk z cigarety. A Whitaker dokáže také rozhodně víc, než jen dělat ze sebe blbce, který je ale v podstatě extra profík. Koho napadlo obsadit Jasona "BH 90210" Priestleyho, ten už by si neměl u filmu ani škrtnout. Mohlo to být dobré, ale zůstalo to jen podprůměrné. Prostě tenhle námět nikdo pořádně nezvládl. ()

IsaacNewton 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, že by si tento film zasloužil vyšší hodnocení. Sice děj nic moc, scénář také nebyl žádná sláva, ale síla tohoto snímku spočívá v atmosféře a to pochmurné, až děsivé a na také ovšem na hlavním hrdinovi, Jeremy Ironsovi, který dokáže udržet pozornost celou dobu sledování. Chybí mi zhlédnutí prvních 30 minut, které jsou podle všeho nejlepší a váhám mezi 3 a 4 hvězdami, což není pro film špatné... S koncem si zrovna tvůrci nepohráli, akce a napětí ve vlaku sice nechyběly, ale rychle skončili, stejně jako jízda v autě. Škoda, že se Jeremy Irons nenachomítnul k nějakému lepšímu akčnímu thrilleru o teroristech, to právě on dodává snímku potřebnou šťávu a mrzí mě, že ho režisér nedokázal dostatečně využít. ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jack (Jeremy Irons) většinou striktně odděluje práci od rodinného života. Tentokrát udělá ale výjimku - do Indie, kde má zpracovat novinovou reportáž, vezme na dovolenou i celou svou rodinu. Letadlo unesou ale teroristé, a při osvobození je zabito několik cestujících, mimo jiné i Jackova žena a jeho dvě dcery. Zoufalý se vrací zpět domů, aby o pár dní dozvěděl, že dle amerického práva byli únosci propuštěni na svobodu. Rozhodně se sám bojovat proti nespravedlnosti soudního systému a vzít pomstu do svých rukou ... Na celém filmu je asi nejlepší úvodní (asi dvacetiminutová) scéna - při únosu a následné přestřelce mi běhal (hrůzou) mráz po zádech - fakt nechci nikdy nic podobného zažít. Jenže tím to dobré co na filmu bylo skončilo, a začíná mix akce a konspiračních politických tahanic, který nenabízí ani z jednoho nic pořádně. A i přes výborného Jeremy Ironse. Zmínil bych snad jen ještě Jasona Priestleyho, který se zase jednou objevil na filmovém plátně, tentokrát ve výborné záporácké roli ... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zacne sa to ako dalsia variacia Death Wish ozvlastnena len politickym pozadim pachatelov, ktori zmasakruju rodinku hlavneho hrdinu. Je to podane serioznejsie, comu napoveda aj herecke obsadenie. Bohuzial v Irvinovom podani je to strane nezazivne. Prva polovica ma vôbec nebavila. Film zacal naberat grady az ked sa spojil hlavny hrdina Irons s vysetrovatelom Whitakerom a konecne zacali prichadzat na to kto za tym vsetkym stoji v pozadi. Lenze to uz bolo prilis neskoro, aby to film zachranilo. Akcnych scen tu vela nie je a prilis dobre mi nepripadali. Skoda, ze tu nemal väcsi priestor Jason Priestley v netypickej ulohe. Evidentne ma na viac ako bezne predvadza. Vysledkom je klasicka Irvinovka. Film so zaujimavym nametom ale nezazivnym prevedenim. 5/10. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ke mně žádný čtvrtý anděl nepromluvil, a tak ani čtvrtá hvězda nebude. Pan Irvin může být rád za tři, protože jsem zoufale postrádal větší akci, a napětí se ztrácelo někde mezi chlapeckým dabingem Foresta a uhlazeným Brandonem, kterého raději měli nechat dál odpočívat v klíně Kelly. Nejvíc zarážející na tom všem celém je však to, že Čtvrtý anděl byl včera večer nejlépe vypadajícím filmem v televizním playlistu... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v anglickém Londýně a ve francouzské Paříži. (Terva)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného románu Robina Neillandse z roku 1985, který jej vydal pod pseudonymem Robin Hunter. (Terva)

Reklama

Reklama