Slepičí úlet: Zrození nuget

• Velká Británie Chicken Run: Dawn of the Nugget (více)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

linaverity

Oproti jedničce jsou charaktery mnohem plošnější, všechno jde tak nějak víc "na ruku". Vedlejší charaktery slepic jsou jen pozadím a chybí mi tam nějaká jejich inteligence, která mě v prvním díle bavila. Kýčovitá idylka míru v kotrastu s hrozbou slepičího koncentráku zároveň možná až trochu moc tlačí na pilu. Ardmani se v technice stop-motion sice technologicky zdokonalují, používají 3D tisk a figurky, které se snadněji animují, tím se ale z obrazů už pomalu vytrácí jejich "dotek" a textura, kterou už nezachrání ani otisky prstu zakomponované do silikonových forem. Gagy a kutilské vynálezy, kterými Aardmani ve svých filmech vynikají, ale pobavily. Ponaučení a poslání filmu jsou jasná. Otázkou pro mě zůstává, jak stará má být cílovka? Podle "sillynosti" se to zdá spíš pro menší, ale potom jsou některé pasáže brutální spíš více, než méně. Být dítětem, kuře si po zkouknutí odepřu. (3 hvězdy) ()

jmennno

Stará známá slepičí parta je zpět! Jako velkému milovníku slepiček, se mi to moc líbilo. Byla jsem ráda, za návrat starých postav. Je to milé, vtipné, napínavé. I když jednička, se mi líbila o chlup, respektive peří víc. ()

jara12

Film "Zrození nuget"  se vrací k jejich úspěšnému počinu Slepičí úlet po 23 letech. I když film nabízí známý humor a hravost, tentokrát se zdá být více zaměřen na dětské publikum a ztrácí temnější tóny a dospělejší prvky, které dělaly původní dílo výjimečným. I přes zábavnost a svižné tempo filmu může chybět něco z původního kouzla a kreativity, přičemž se zdá, že sází na spíše na osvědčené postupy. ()

samsozz

strašná sračka. Farebná rozprávka, ktorá úplne stratila vibe temna a depresie. Proste basic shit nič nové, niač zaujímavé, chytá dnešné trendy a aj príbeh narozdiel od jednotky je stupidny. Pekný je len vizuál nič viac. ()

majorzeman13

No rozhodně slabší než jednička. Dvojka jest sice slabší méně kvalitní než předchůdce,ale i tak je na pohodu a fajn podívaná od Netflixu...........Slepičí ostrov je hodně cool jako ta plastelínová animace ! PS: Sir sním hodně !! ()

davidb

okrem dua Lord/Miller vie dnes už fakt zábavné animáky točiť už len Aardman. Najlepší animák za posledné 4 roky...a verte že ich ako foter 3 detí vidím dosť :) ()

JohnDark

Chicken Run: Dawn of the Nugget, Animovaný, VB, USA, Francúzsko 2023, R: Sam Fell, H: Thandiwe Newton, Zachary Levi, Bella Ramsey, Imelda Staunton, Lynn Ferguson, David Bradley, Jane Horrocks, Romesh Ranganathan, Daniel Mays, 70% ()