Reklama

Reklama

Dokument o minulosti a současnosti dvou kaskadérek, jejich vzájemné konfrontaci. Jeannie Epperová již v sedmdesátých letech zaskakovala za Lindu Carterovou při natáčení Wonder Woman. Vypravuje své zážitky z této profese. I po roce 2000 stále točí, ač už není nejmladší. Má tu práci prostě ráda. Jeannie navíc pochází z kaskadérské rodiny, její otec byl rovněž vyhlášený kaskadér. Sama má na kontě spoustu rolí a kaskadérku dělá také její dcera.
Novozélanďanka Zoë Bellová zaskakovala za Lucy Lawlessovou v seriálu Xena. Byla to její první práce po škole. Dokonce ani neplánovala, že bude kaskadérkou. Má ráda fyzickou aktivitu a baví ji zkoušet nové věci. Xena však poslední řadě seriálu zemřela a Bellová zůstala bez práce. Část věnovaná Zoë Bellové dává nahlédnout do zákulisí natáčení Xeny. Po jeho skončení jede Bellová do Ameriky na setkání fanoušků seriálu a posléze i na předávání kaskadérských cen. Obě ženy – Bellová i Epperová – se při té příležitosti setkají a vymění si zkušenosti. O rok později se Zoë do Ameriky zase vrátí a účastní se konkurzu na film Kill Bill, který nakonec vyhraje a stane se dublérkou Umy Thurmanové. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Marně přemýšlím, čím ten dokument měl být. O práci kaskadérek se skoro nic nedozvíme, konfrontace mezi aktérkami se prakticky nekonala a vypadalo to jako slepenec okamžiků ze života dvou lidí bez jakýkoliv koncepce. Působilo to na mě jako nepovedenej bonusovej materiál na DVD a zajímavý věci sem z dokumentu musel dolovat místo aby mi jako divákovi byly servírovaný až pod nos. Jako dokument Dvojí výzva naprosto zklamala. ()

Molir 

všechny recenze uživatele

Zajimavy DOKUMENTARNI pohled do filmoveho zakulisi, konkretne do zivota filmovych kaskaderek, ktere se musi probijet svetem, kteremu dominuji muzi. Jedna na zacatku kariery (hleda nejakou praci, az si ji vybere Tarantino pro dublovani Umy Thurman v Kill Bill), druha na konci sve kariery (taky hleda praci jak se da). Plus samozrejme spousta zakulisnich zalezitosti, jako napr. ukazka prace druheho stabu ... kdo ma zajem o filmove remeslo, tomu se to IMO libit bude (i proto, ze je to natoceno/sestrihano hodne dobre a s nadhledem), kdo ve filmech hleda "jen" nejake umelecke hodnoty, toho to asi moc nezaujme... ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pokud někdo čeká, že se doví něco víc o kaskadérské práci, bude asi silně zklamán. Dokument na tuto stránku věci evidentně prdí. Osobně si myslím, že to není ani dokument o Zoë Bell či Jeannie Epper na to mají příliš málo prostoru obě se dělí o 81 minut. Ano, dovíme se, že práce zejména neamerického kaskadéra je kolikrát čekání na příležitost a že ono čekání je sptřeno neskutečně tvrdýma tréninkovýma jednotkama. Vlastně ani to se nedovíme, protože nám prakticky není ukázan jediný kaskadérský trénink. Přesto alespoň na případě Zoë Bell při konkurzu na film Kill Bill můžeme vidět, že tahle práce kurevsky bolí. Nejsem si však jist, jestli z dokumenťasu je alespoň trošku cítit, že i přes tu dřinu a bolest je pro většinu kaskadérů jejich job vším, podle mně moc ne, resp. šlo by to jistě udělat mnohem líp. Můj hlavní důvod proč dávám tak vysoký hodnocení je Zoë Bell. Ona je totiž takovej můj miláček. Je k sobě neskutečně tvrdá a přitom je až neuvěřitelně pohodová holka, je fakt sexy až zahrob a zpátky. Mimochodem apel na český dokumentaristy, co třeba zkusit natočit alespoň nějaký medailonek o naší Hance Dvorský, ona by si to zasloužila a divák bude zírat jak skvělý kaskadérky u nás taky máme. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dokument o tom, jak pestrý, ale nejistý je život kaskadérek Wonder Woman Jeannie Epper a Xeny Zoë Bell. Skvělá byla návštěva u legendární Vicky Pratt, která zvládá obojí, fyzičku i herectví. Claire Stansfield nicméně zanechala po sobě stopu jen ve vystřižené scéně z Xena Conu 2001. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

"Sakra, mám na čele beďara a právě jsem dostala menstruaci." Tak tohle je Zoe Bell. Neposedná, trošku potrhlá "velká malá" holka, co sebou desetkrát flákne o zem, skočí po hlavě z jedenácti metrů a možná by se i nechala vystřelit z děla. Dvojí výzva je celkem zajímavý dokument o krutý branži hollywoodskejch kaskadérů, čekání na práci a předvádění kousků, který bezmezně obdivuju, protože neudělám rovně ani kotrmelec. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama