Abigail

• USA Abigail (více)

Krást cizí děti je odporný zločin. Krást děti mocných zločinců je navíc nebetyčná hloupost. Jenže říkejte to partě darebáků, kterým se nechce živit poctivou prací, a tak přijmou zdánlivě hodně snadnou práci – unést dceru jakéhosi boháče, čtyřiadvacet hodin ji pohlídat, než zoufalý taťka zaplatí padesátimiliónové výkupné, shrábnout prachy a jít domů. První, zdánlivě nejtěžší fáze, proběhne víc než hladce. Sotva malá křehká Abigail na tréninku dotančí „Labutí jezero“, skončí omámená v dodávce a už se veze na smluvené místo, které kdovíproč připomíná venkovské panské sídlo říznuté zámkem hrůzy. Její únosci se mezi sebou neznají, kvůli bezpečí se dokonce oslovují smyšlenými jmény. Druhá fáze, spočívající v čekání na výkupné, by mohla být klidná, až nudná, kdyby únosci nezačali postupně umírat. Ukáže se totiž, že na některé děti by byla i nejdrsnější polepšovna krátká. Jenže když jim to konečně dojde, už není úniku. (Cinemart)

Jokolo

Sympatický přírůstek do hororového žánru, který v první půli okouzluje skvělými herci, jejich interakcemi a parádní tísnivou atmosférou, aby ve druhé půlce divákům do ksichtu chrstnul hektolitry krve, hromady vnitřností a fajn vyvražďovačku. Nevšední pojetí, kdy zločinci utíkají před malou holčičkou, dělá z filmu velmi zábavnou podívanou. Zamrzí nicméně to, že trailery propálily všechny zásadní zvraty, které by jinak film povýšily na stále překvapující biják. ()

sedm.1

Abigail má sice svá pro i proti, nicméně ve výsledku jsem spíš spokojený. Když bych tedy začal výčtem pozitiv, tak tam asi nemohu začít ničím jiným, než co mě zaujalo nejvíce, a to jednotlivé postavy, které mě i díky opravdu výraznému obsazení hodně oslovily a bavily. Barrera je netuctová sexy dračice, Stevens a Durand jsou charismatičtí týpci, Newton sympaťačka, a co se týče přímo mladičké Alishi Weir, tak ta působí fakt přesvědčivě dobře. Mezi těmi postavami to tu navíc příjemně jiskří, úplně předvídatelné též nebyly, takže opakuji, pro mě tvoří prim této podívané. Fajn je ale i samotná zápletka, kdy musím vyzdvihnout, především kvůli tématu upírů, její poměrně výraznou nápaditost a netuctovost, a v závěru i slušný drive. A třetím plusem do party je slušná krvavost, i když je v tomto ohledu tedy škoda, že se tvůrci efektně rozdováděli jen až téměř v úplném závěru. Negativa přináší Abigail ovšem též nějaká, a zde musím zmínit velmi slabou atmosféru a tvůrčí styl, který nepřináší nic nápaditého, či jakkoliv jinak výrazného, zmiňované svižné tempo a nějaké efekty pak téměř v celé první polovině úplně chybí a trochu mi vadilo, že se zde tvůrci chvílemi pokoušeli o jakousi odlehčenost, což se mi sem jednak příliš nehodilo, větší syrovost a potemnělost by tomu dle mého mínění přinesla ve výsledku mnohem více, a jednak tu ty pokusy prostě a jednoduše vůbec nefungují. Ve výsledku tak sice mohu Abigeil označit za příjemný hororový přírůstek, nicméně do žánrové události to má sakra daleko, na to to totiž zas až taková odvázaná zábava bohužel není. ()

EvilPhoEniX

Duo Olpin a Gillet z Radio SIlence doručili opět jejich osvědčený recept. Proč měnit, něco co funguje. Máme tu partu zlodějů, kteří unesou malou holčičku a mají za úkol ji hlídat 24 hodin v obrovském sídle, jenže co se zdá jako snadná práce je brzy bude stát životy- netuší totiž čí dcera je Abigail. Velmi sympatický cásting ( oceňuji originální seznámení s postavami,kde Melissa Barrera pomocí detailů odhadne každého jak Sherlock), velký překvápko je Kevin Durand, který je velmi vtipnou vložkou celého filmu a potěší i Dan Stevens. FIlm má velmi rychlý spád, hezký vizuál, hlášky fungují, je to slušně napínavé, v závěru potěší i pár zvratů a je to taky slušně krvavé ( Jak je barák vymalován krví od střechy po sklep, tak evil nemůže být nasranéj) FInální výbuch byl doslova Gore Epic!!! Škoda, že nefunguje moc atmosféra a některé pravidla upírů se tu mění jak se to líbí zrovna scénaři, ale nevadí je to parádní jízda, kterou tvůrci slibovali tak ji i doručili.  Dost možná nejlepší Upířina posledních let ??  and if you doubt about it. Give me better choice. ! 8/10. ()

Johnny.ARN

Nvm, či sa mi to páčilo, rozhodne ma to ale prekvapilo. Nečakal som takýto príbeh. Ten úvod sa strašne vlečie a v kontexte filmu je aj dosť zbytočný. Potom keď malá začne vyčínať, ide to už jedna radosť. Nie je to však čistokrvný horor, skôr je to taká hororovejšia komédia. ALe vskutku pozerateľná, nie že nie. 3 z 5 ()

RUSSELL

Já na ty „drákuloviny“ docela jsem, ale tohle mi krutě nesedlo. Radio Silence do značné míry předělali své výborné Ready or Not, ale podobná formulka, akorát s otravnějšími postavami a upíří tématikou, jim už tak dobře nefunguje. Abigail je vyčpělá debilita, kterou z marastu nevytáhl ani výborný Dan Stevens. Bettinelli-Olpin s Gillettem se budou muset se svým dalším projektem hodně blýsknout, aby tuhle bídu odčinili. ()

• Pracovný názov filmu má rovnaký názov ako film z roku 1936, na ktorom je založený. Film dostal oficiálny názov Abigail v januári 2024. (Arsenal83)
  • Abigail je hebrejské meno, ktoré znamená „radosť môjho otca“. (Arsenal83)

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)