Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

Sir-Filip odpad!

Naprosto strašné pro mě... Je to jeden z těch filmů, který se ostatním líbí a vy nevíte proč? Karlík a továrna na čokoládu byl prvním snímkem, který jsem viděl od Tima Burtona a musím říct, že mě od dalšího sledování jeho děl na dlouhou dobu odradil. Nakonec jsem se však osmělil a zkusil jsem Sleepy Hollow... a ta je vážení naprosto jinde...Inu každý se nepovede!! Můžete si o Karlíkovi básnit jak chcete, ale já vždy, když ho vidím jen v televizním programu, raději nezůstávám doma!!!! "ENJOY IT !!!" ()

tommmy89

Niet nad dobrú rodinnú pohodu, posadenú pred telkou, zaujatú Vianočným fenoménom, ktorý kraľuje práve u Vás doma. Čo viac by si mohol človek priať, ako nejaké zákusky, punč, či Karlíka a jeho továreň na čokoládu? :) Práve tak sa začal môj prvý styk s týmto filmom. Jedinečný, zábavný a tradičný... To je moja mienka o filme a nálade, akú vo mne zanechal na Vianočné sviatky . ()

Josefin

Nečekala jsem to, nádherná fantasy a uklidňuje, rozehřívá srdíčko. Tim Burton je kouzelník , Johnny Depp perkfetní pan Wonka. Měli jsme chut na čokoládu, takže tu si ke sledování nezapomeňte vzít. To je jistota, že vás bude honit mlsná . ()

TonySad

Karlík je opravdu klasika od Burtona. Kdo nezná Wonkovu továrnu na čokoládu, jako by nebyl. Ke Karlíkovi se rád vracím a prožívám znovu onu nádhernou atmosféru uvnitř továrny. Nejvíce se mi líbí, že většina míst a věcí není nakreslená a dokonce i obrovský čokoládový vodopád (který mimochodem čokoládu čechrá a činní ji tak vzdušnou a jemnou) byl skutečný. Kdo čokoládovnu neviděl, určitě se podivte, ale nezapomeňte si vzít s sebou aspoň jednu tabulku, protože na ni určitě dostane chuť. ;) ()

milancecil

Mimořádně lahodná porce pro věrné, s fantaskní tvorbou geniálního Tima Burtona spřízněné diváky, další naprosto úchvatný výlet do jeho tvůrčích sfér stále bezmeznější fantazie, tentokrát jsme společně s pěti, štěstěnou obdarovanými dětmi, nadšenými konzumenty té nejsvětoznámější tabulkové čokolády pamlskového magnáta Willyho Wonky, pozváni na ojedinělou, mimořádně prestižní exkurzi po jeho, tajemstvími obestřené velkotovárně na věhlasné sladkosti, v jeho doprovodu vstoupíme a nahlédneme společně do vskutku prazvláštního světa, o kterém se nám určitě nikomu z nás, ani v těch nejúžasnějších snech o sladkém mlsání nesnilo, jen všichni nad tou, až jaksi poťouchle provokující podívanou žasneme a náš vlastní údiv nás ve Wonkově továrně rozhodně ani na chvilku, po celou tu dobu prohlídky neopustí, jsme bez ustání okouzlováni rychlým sledem dalších a dalších, stále překvapujících neuvěřitelností, prostě skvělé, překrásné, opět slovy jen obtížně hodnotitelné dílo, tak mile nás vyprošťující alespoň na krátký, prchavý čas z naší pošedlé všednosti, bravo!!!! Zajímavý komentář: Fridecka ()

tommy187

Keď sa tento film začínal ako silná dráma vedel som, že bude silným zážitkom. Potom sa začal vyvíjať ako fantasy rodinná komédia. Hoci sa žánre počas filmu menili jedna vec nie. Po celý čas bol film perfektný. Johny Depp je osobitná kategória hercov, ktorí dokážu zahrať naozaj všetko, a aj keď musím uznať, že nepatrí k mojim naj, ale tu podal perfektný výkon! No a F. Highmore sa týmto filmom preslávil. Každopádne na filme sa mi páčil aj tučko, skvelá gymnastka a chlapec, ktorý sa celý roztiahol :). No najsilnejším zážitkom bol aj tak koniec. Kto nevidel, nepochopí ... ()

mkubalikova

Tim Burton a Johny Depp mě nepřestávají bavit, ale pátou hvězdu přihazuji za Karlíka a staroušky. A ty ostatní parchantíci jsou na zabití :-) 80% ()

Liqid

Moc fajn pohádka pro dospělé. Jsem moc rád, že z toho neudělali páni tvůrci paskvil, jak se v poslední době párkrát při točení remaků stalo. Zde velice oceňuji Deppa, nedovedu si v té roli představit snad nikoho jiného. Opravdu velice přesně vystihl Wonkovu povahu svými grimasami a pohyby. ()

obivan568

Po letech jsem si to pustil znova, a víc než cokoliv jiného musím vyzdvihnout geniálního Johnnyho Deppa. Tady neexistují slova k popsání jeho výkonu, od jeho nástupu na scénu (s velmi pěknou písničkou) až do úplného konce mě bral dech. ()

Melios

Priznajte sa ,kto to nevidel? Nikto! Veď je to snáď väčšia legenda ako Ukradnuté Vianoce, alebo Ospalá Diera. A znovu sa priznajte - kto videl originál? (Áno tento film je remake) NIKTO! TOTÁLNE NIKTO! Osobne si myslím ,že toto je najlepší film Tima Burtona a najlepší remake aký som kedy videl! 100% ()

jefff

Ten přepálený vizuál a bizarní pošahaná příběhová linka se mi vlastně líbí a Burton zase upustil přehradu své fantasie. Depp pro roli jako stvořený. ()

iantomasik

Ty hudební čísla snáším i po letech těžko, ale jinak je to teda vlastně už klasika, na které je vidět množství péče invence a snahy. ()

widla

Úžasný film, na mě sice trochu moc barevný, ale i tak skvělý!!Jeho jedinné minus je ten českej dabing:-( ()

Smileface

Hezká trochu temná pohádka s osobitým Burtonovským vyobrazením scén a výborným Johnnym Deppem v hlavní roli. Willy Wonka má někdy spíše úchylné čistě dospělácké poznámky a tak opravdu nevíte jestli mu jeho roztomilost baštit nebo ne. První třetina filmu byla úžasná, bohužel však poté film pomalinku ztratil tempo ale i tak jde o velmi solidní zábavu jak pro děti tak pro dospěláky. ()

Anticque

Welice dobřé udělaný filmeček od Tima Burtona. Johnny Depp opět nezklamal. Díky němu tento film dostal tzw. šmrnc. Je zde jasně widět styl Burtona. Chwílema, přeci nastane nuda, ale Johnny Depp swoují swým charakterem opět nawnadí k tomu, aby se člowěk opět nenudil. Skwělá fantasy skoro pohádka, newím jak dopadl český dabing, neboť já to widěll w originále. Tim Burton + Karlík a továrna na čokoládu = ***** ()

vincent

Toto sa jednoducho nedá nijak inak, len to chváliť, chváliť a chváliť. Vynikajúce herecké obsadenie, vynikajúca hudba, úžasné interiéry a exteriéry, sranda, malá strašidelnosť... všetko v tomto filme je zvládnuté na 110%. Sledovať toto je jednoducho pôžitok, za ktorým stojí niekto tak inovatívny, šikovný a plný fantázie ako je Burton. Prekrásna mozaika farieb, hudby a zábavy. Ak by som mohol, tak by som dal šesť hviezdičiek z piatich. ()

sedm.1

Na Karlíkovy a továrně na čokoládu se Timu Burtonovy podařilo zkrátka naprosto vše.Nádherná výprava,dokonalé obsazení(od dětí a jejich doprovodů,přes Karlíkovu rodinu,po Umpa-lumpy),výborný scénář,mnoho výborných velevtipných forků a nápadů,ani trochu zadrhávající se děj a spád,a ikdyž je to celé přespříliš pohádkové,vtáhnout to do sebe musí i toho největšího cynika a odpůrce všeho pohádkového a barevného.Nazačátku mi sice trochu vadily hudební vstupy Umpa-lumpů,ale i ty mě nakonec dostaly a přesvědčily o tom,že tam své místo měli.A i kdyby někoho všechno toto stejně odrazovalo,musím Karlíka doporučit každému už jen kvůli jedné věci,a to GENIÁLNÍMU Johnny Deppovy,který zde předvání(ovšem jako v každém svém filmu)neskutečný výkon a přes všechny ty klady filmu je právě on ta největší a nejchutnější "sladkost"!!! ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)