Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Happykubas

Na této malinko tuctové komedii mě celkem překvapilo její hvězdné obsazení. Známých a musím říct že i dobrých herců tam bylo opravdu mnoho. Dovolím si však tvrdit, že v tomto případě jde bohužel o zbytečné vyplýtvání takových celebrit na pouhou odpočinkovou záležitost, které chybí duchaplný děj a která nás jen místy pobaví ne-příliš originálními vtípky. Ono se na to dobře dívá, ale sebemenší kulturní skutek utek. Ale kdo ví, třeba právě o to se řezisér při natáčení snažil bez pomyšlení na nějaké větší ohlasy a úspěchy. ()

maverick10

Film vlastne zesmesnuje novodobe hvezdy popu. Hvezdicky, ktere, producenti vystreli nahoru rychleji nez rusove Lajku. Pote take mivaji silnejsi a bolestivejsi dopad. Skrze odlehceny, komedialni pribeh poukazuje na pozadi showbusinessu. Role Travolty se mi neobycejne libila. "Be cool" zahral presvedcive. Dalsi plus, ktereho se nemuzu v hollywoodskych filmech nabazit, je velky pocet prednich hereckych star. Na kazdy takovy film se tesim, at uz dopadne jakkoliv. Tento snimek nepatri k buhvi jak povedenym, ale svym "be cool" me docela chytil a ja se bavil, at uz vyjednavacskym umenim Chiliho Palmera ci nadrzenosti André Benjamina. ()

lennyd

Poté co Chill Palmer (John Travolta) ovládl filmovou branži, pokouší se o to samé v té hudební. Zvlášť když je jeho přítel Tommy Athens, hudební producent zavražděn ruskou mafií, a nechává po sobě krásnou vdovu Edie (Uma Thurman) a hudební studio v dluzích. Chill Palmer objeví v jednom klubu talentovanou zpěvačku Lindu Moon, a rozhodne se jí za pomoci Edie prosadit - navzdory všem... Film jsem (bohužel / bohudík) viděl po kouskách, takže mi ani nepřišlo, že má skoro dvě hodiny, a takřka jsem se vůbec nenudil. Naopak, chladný drsňák John Travolta v roli Chilliho Palmera mne bavil možná více než v původním Chyťte ho, a navíc mu sekundovala Uma Thurman, které to tady ale fakt moc seklo. Zbytek hereckého ansámblu byl pak poněkud nevyužit - Vince Vaugn, Dwayne Johnson, James Woods či Danny DeVitto, škoda. Ale palec nahoru za angažování hromady hudebních hvězd, od Black Eyed Peas, Wyclefa Jean či skvělých Aerosmith v koncertním podání. Jo a ještě jedna věc, konečně je jasné, odkud se berou takové ty "jednohitové" hvězdičky, co nám rádia cpou dennodenně do uší ... ()

Bobik9

Dlouho jsem byl rozhodnutý dát jen 3*, ale nakonec to prostě nejde. Travolta jako "všemocný" nejšikovnější všeřídící boss, na kterého se lepí pro mě nezvykle sexy Uma Thurman. To s emi prostě líbilo. Spousta hvězd hudebního průmyslu v čele se Stevenem Tylerem a BEP. Člověk se nezasměje moc nějakým gegům a ani si žádný "kec" nezapamatuje asi, ale je to příjemná oddychovka. Navíc, Rock jako hloupoučkej buzík byl naprosto bezchybnej. Nejvtipnější scény celého filmu byly s ním! ()

Superpero

Super skvělá zábavná komedie na kterou se v životě podívám ještě asi tak milionkrát. A je to hlavně díky obsazení Travolta je přesnej a působí takovym nabouchanym dojmem a přitom je ale slušnej a sedí mi do role "chlápka nad věcí co v tom umí chodit". Uma si tu roli užívá a čím je starší tím je hezčí (dřív se mi nelíbila a teď jsem zvědavej co z ní vyleze až jí bude 80). navíc se opět dočkám společného tancování jakéhosi odkazu na Pulp Fiction. Harvey Keitel jak jsme ho ještě neviděli a asi tak 70% filmu s někym telefonuje. Christina Millan je hezká a roli zvládla, nevím jestli to fakt zpívala ona, ale jestli jo tak taky umí zpívat :-) . Cedric The Entertainer a André Benjamin prostě hrajou "nigga gangstas" a to zvládne každej černoch na jedničku. Oproti nim mě zklamali Rusáci kteří furt jen dostávali do držky nebo chcípali, i když ten týpek s tupé a monoklama byl opravdu "cool". Vince Vaughn opět potvrdil že komedie mu sedne jako praseti drbání, ale to hlavní a nejhustější je The Rock kterej mě naprosto posadil na prdel. Sice jsem koukal na wrestling když jsem byl malej takže vim že je to showman ale to co předvádí tady... No nejenže novej akční král ale bezvadnej komik kterej opravdu umí rozesmát (a taky skvěle tancuje ňáký polynészký tance nebo co to bylo). Přičtěte dobrý nápady s plakátama super hudbu (aby ne když je celej film o hudbě) a dostanete film na kterej se nezapomíná. ()

• Scény na zápase NBA se natáčely v Staples Center během zápasu L.A. Lakers a Sacramento Kings. (imro)
  • Po filmu Malý svědek (2001) se jedná již o druhý snímek, ve kterém si společně zahráli John Travolta a Vince Vaughn. Podobně se jedná o druhý společný projekt i pro hereckou trojice Uma Thurman, John Travolta a Harvey Keitel, kteří se setkali již během natáčení filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (x_silver)
  • John Travolta chtěl do role Edie výhradně Umu Thurman, aby si zopakovali svůj tandem z Pulp Fiction (1994). (imro)

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)