Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

kleopatra

Snad ještě zajímavější než film, jsou zdejší komentáře. Člověk se ať už ze záměrného nebo bezděčného výlevu dozví, jak to má kdo se svými sexuálními od-, ú-, vý-CHYLKAMI doma :). Film je v pohodě, místy až dojemný, s tou přemílanou otevřeností asi opravdu záleží, kde kdo má práh - scénu "trojitý kouř s obratem" bych vyhodila, anžto mi přišla zbytečná a i dík jí si film koleduje o nálepku "šok pro šok", což je škoda. Sice vím, komu Shortbus nadšeně doporučím, ale 4* nedám, protože je to pro mě film na jedno zaujaté použití, ale při dalším už by mi nic nedal. ()

Davson

Po vizuálně originálním Hedwig and the Angry Inch neopouští John Cameron Mitchell sexuální otevřenost, kterou v Shortbus ještě více prohlubuje přítomností pornografických scén. Když si ale člověk odmyslí, že na plátně vidí "natvrdo" penisy a vagíny, jaksi zjistí, že ona proklamovaná kontroverznost je povrchní a uvnitř je Shortbus krotkou mozaikou propletených mikropříběhů, která naplňuje obecně vžité představy o současném americkém nezávislém filmu. Samozřejmě, najdeme tu pár hezkých nápadů (plastelínový New York) a scén (Sofiina masturbace na lavičce pod lampou) i vtipné prvky (ejakulace na obraz Jacksona Pollocka), ale nic moc víc a celkový dojem nezůstal nijak hluboký. ()

argenson

Možná zajímavý film, ale bohužel jenom na jedno použití. Veškeré žití a jeho smysl se tady smršťuje do jediného slova - sex. A to ještě nejlépe chlapi s chlapama a ženský se ženskýma. Já proti tomu nic nemám, ale takhle podané je to prostě nepřirozené. Závěrečná snaha tvůrců o divákovo zamyšlení mě minula, nechci se nad tím zamýšlet. Pravda, mohl jsem si to aspoň užít jako porno, ale když se mi to servíruje jako high art, tak to neberu. ()

eraserhead666

Když tak čtu příspěvky, v jednom film asi uhodil na hlavičku - v žádném jsem si nepřečetl, že by si někdo ztěžoval na lesbické scény ve filmu, ale když už si někdo ztěžuje, tak na gay scény ve filmu. Což mi připadá trochu divné a tak nějak to ukazuje dnešní klasiku - lesbičky se tak nějak vzaly na milost, protože se na ně krásně kouká, ale chlapi? To chraň kdokoliv. Takže už za to má film u mě bod, že ukázal, že i mezi chlapama to může být krásné, erotické a romantické. Film mě příjemně překvapil, přestože mi nabídl přesně to, co jsem od něj očekával (věděl jsem, do čeho jdu). Scény s vibračním vajíčkem nebo zpívání americké hymny jsou fakt perfektní a dost jsem se při nich bavil, stejně tak šéf clubu Shortbus a jeho nezapomenutelné oblečky. K tomu dobrá hudba. Film asi ne pro každého a asi bych před ním i pár lidí varoval, ale asi nejsem "normální" mě se prostě podobné filmy líbí a mám je rád. ()

HAL

Film homosexuálního režiséra o sexu a svobodných sexuálních vztazích mezi lidmi a to nejen mezi gay a lesbičkami. Ignoruje veškerá společenská tabu a otevřeně zobrazuje a popisuje všechno to co lidé zažívají nebo o tom přemýšlí, ale téměř nikdy o tom mezi sebou nemluví a to nejen vážně a citlivě (nemohu říct že by na mě film působil šokujícím nebo znechucujícím dojmem), ale kupodivu i s nadsázkou a humorem - úvodní ejakulace je ještě na hraně nechutnosti, ale pozdější zpívání státní hymny třemi mladíky při vzájemném masturbování a orálním sexu mě vyloženě rozesmálo a scéna s dálkově ovládaným vibračním vajíčkem zasunutým do vaginy mi přišla skoro jako vystřižená ze starých grotesek (ano já vím, je to bizarní). 8/10 ()

• Během konkurzu museli všichni zúčastnění předložit 10minutové video sebe sama popisující významnou sexuální zkušenost. Režisér takto obdržel cca 500 nahrávek. (Proroček)
  • Scény skupinového sexu se účastnil i sám režisér John Cameron Mitchell, kterého je možné na okamžik zahlédnout, jak orálně uspokojuje jednu z žen. Přestože sám Mitchell je homosexuál, v rozhovoru se vyjádřil, že ho to ono uspokojování ženy docela bavilo. (Mo.)

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)