Reklama

Reklama

Larry, kroť se

(seriál)
  • USA Curb Your Enthusiasm
Trailer
USA, (2000–2024), 59 h 54 min (Minutáž: 28–45 min)

Tvůrci:

Larry David

Hudba:

Aaron Kaplan

Hrají:

Larry David, Cheryl Hines, Jeff Garlin, Susie Essman, Jerry Seinfeld, Carla Jeffrey, Matt DeCaro, Jorge Garcia, Steve Skrovan, Bob Odenkirk, Wanda Sykes (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(12) / Epizody(120)

Obsahy(1)

Larry David má všechno – je bohatý, zajištěný, má slavné přátele, starostlivou ženu i nádherný hollywoodský dům. Proč se tedy tak úporně snaží o to, aby svůj život proměnil v nezvládnutelný chaos? Vše se dozvíte v novém komediálním seriálu HBO, který uvádí Larryho Davida... v roli Larryho Davida! (HBO Europe)

Videa (4)

Trailer

Recenze (44)

H34D 

všechny recenze uživatele

Zpočátku rozpačité dojmy z jaksi na koleně spíchnutých, až poloamatérských epizodek ze života jednoho "příliš entuziastického" chlápka, nahradilo nefalšované pobavení a potěšení z výstředních trapasů a na první pohled obyčejných životních situací, které se vždy nějak neobyčejně zamotají a nakonec skvěle vyvrcholí. Larry má trochu jinou morálku, ale přitom je velmi racionální a "správný", nikomu nechce ublížit, je pouze nekonečnou obětí společenských situací, pravidel a nešťastných náhod. Styl humoru je tedy trošku odlišný než v sitcomech bývá zvykem, a proto jej asi ne každý ocení, ale hravost i trefnost co se týče společenských klišé seriálu upřít nelze. Spokojenost určitě, ale po druhé bych si to už nedal. 7/10 ()

kochanskiT 

všechny recenze uživatele

Tento seriál vypráví o každodenních starostech lechce psychotického tvůrce populárního seriálu Seinfeld Larryho Davida, jenž prožívá zdánlivě bezstarostný blahobytný život v obklopení přátel a kolegů ze showbusinessu. Po shlédnutí prvních dílů se vám to možná bude jevit jako "stupidní nudná hovadina o senilním dědkovi", jak zde napsal jeden z komentátorů. Nenechte se však mýlit a pokračujte ve sledování. Až příjdete na kloub poněkud nevšednímu, ale o to vtipnějšímu humoru, senilního dědka si zamilujete i s jeho obscedantně kompulzivní poruchou, misantropstvím, svérázným pojetím etikety a obrovským "štěstím" na ty nejtrapnější chvilky, které se jen dokážete představit. Pokud jste sledovali americké sitcomy devadesátých let (Seinfeld, Cheers), oceníte i nejrůznější narážky a populární tváře z těchto seriálů. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Kdybych viděl jedinou epizodu a nevěděl, že je valná část dialogů improvizovaná, hledám za hodnocením na IMDb (9.4) komplot Davidovic rodiny (se zapojením prastrýce z druhého kolena). Ale s každým dalším dílem mi Larryho trapné příhody přišly úsměvnější a nenápadný humor, jimž je obaluje, srozumitelnější. Některé momenty jsou vtipné okamžitě, jiné až poté, co jim je dodaná pointa. Trapnost naplňující ty prodlevy činí seriál ještě ležérnějším a vtipným jaksi mimoděk. Jen o málo víc, než je život váš nebo můj. (Pakliže ve svém každodenním životě nenacházíte mnoho důvodu ke smíchu, omlouvám se za mystifikaci.) Experiment, který vyšel, ale žádá si pozorovatelovu trpělivost vůči pozorovanému. 80% ()

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

V průběhu třetí série jsem si uvědomil, že nemá smysl hodnotit každou sérii zvlášť, protože je mi už celkem jasný, že bych všem dal plnej počet. Tohle je moje krevní skupina. Z nástrah sociálních interakcí asi těží většina sitcomů, ale žádný takovým způsobem jako Curb. Takhle kreativní proplétání dějových linek jsem viděl naposledy v Arrested Development, ale tady je to skoro v každé epizodě. Larry David je génius a pokud se někdy kouknu na Seinfelda, bude tomu tak nejspíš kvůli tomuhle seriálu. Btw... Odpad od LIVINGDEADa byl jako vždy skvělým doporučením. ()

SG_ever 

všechny recenze uživatele

Úplně jinak pojatý sitcom, při jeho sledování se vám vybaví vaše trapasy (i když jsou třeba z úplně jiné oblasti života) a prostě se úchvatně pobavíte. Zvedám palec nahoru, zatím dávám čtyři hvězdy s tím, že jsem seriál viděl pouze s dabingem a další série shlédnu v originálním znění, tak se to třeba ještě hejbne nahoru. UP: Po shlédnutí celého maratonu na HBO zvedám na velmi slušných 5 hvězd. Opravdu vyjímečná show ! UP: Po shlédnutí dalších dílů z předchozích sérií snižuji na stálé velice slušné 4 hvězdičky. Jediná nevýhoda seriálu je to, že v některých dílech najdeme jen jednu opravdu vtipnou pointu, ke které se kráčí celých 30 minut a místy může i nudit. (80%) ()

Galerie (864)

Zajímavosti (7)

  • V úvodnej časti bolo povedané, že Larry (Larry David) a Cheryl (Cheryl Hines) majú deti. V ostatných častiach však žiadne deti nemali. (m.a.t.o.)
  • Na začiatku prvej série sa Jeff Garlin (Jeff Greene) zotavoval z mŕtvice. Herec neskôr prezradil, že práve práca, keď sa musel na natáčaní zúčastňovať každý týždeň, mu pomohla plne sa uzdraviť. (m.a.t.o.)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Reklama

Reklama