Milli Vanilli

Vzostup slávy Roberta Pilatusa a Fabricea Morvana ako dua Milli Vanilli koncom osemdesiatych rokov a ich následný nezvrátiteľný pád. Úspech skupiny s 30 miliónmi predaných nosičov si vyžiadal krutú daň a jeho pozadie vysvetľujú, okrem iných, samotní aktéri, producent Timbaland, skladateľska Diane Warren i samotný strojca podvodu: Frank Farian. (Arsenal83)

theSaint

Milli Vanilli. Pojem. Výbornej dokument. Hodit to všechno na ty dva fešáky, zatimco si hudební vrchnost odkráčela nedotčená, bylo/je sprostý. Vždyť jen hopsali na pódiu a dobře vypadali. Všechno ostatní zařídili hlavouni a nikdo se neobtěžoval po nich jít. Příjemný vidět, že se z jednoho stal evidentně výborný zpěvák. Skvělej hlas. Frank Farian je génius, dát tohle všechno dohromady + Bony M- klobouk dolů. Ale taky to bude pěkně vychcanej jedinec. ()

motyka52

Jsem si doteď myslel, že Milli Vanilli byli nějaká východoněmecká bizarnost pro postsovětský blok, která smrděla západem, byla tak trochu šmíra a ti borci otvírali pusu do zpěvu někoho jiného. Tímto se jim omlouvám a děkuji tomuhle dokumentu, že mi přehledně osvětlil, jak velký fenomém to tehdy v hudebním světě byl a jaké byly okolnosti a následky toho "podvodu". ()

gumolit

Áno spomínam si na to všetko ako to bolo. Ich hudbu som ani nezakopol, samozrejme nevyhol som sa ich hitom. Dokument o tom ako vznikol najväčší podvod v dejinách popu a vlastne o tom ako sa dá na tom zarobiť. Je trochu zarážajúce že tí najhorší zostali práve Rob a Fab členovia kapely, ktorá vlastne ani nebola ich, no zarobila neskutočné peniaze a predala 30 miliónov albumov. no vinníci boli v podstate iní. Od ich producenta Fariana až po hudobnú spoločnosť Arista Records. Dokument je ale spravený skvelo a či už vás ich hudba bavila alebo nie je celkom úprimný a zaujímavý. PS: A vedeli ste o tom že aj Boney M bol podobný podvod ?? Len teraz už je to jedno nie? ()

Ex_Machina

„Šoubiznis je len súčasť jednej veľkej ilúzie.“ ... Mysleli si že im to prejde, ale neprešlo im to, i keď nápad to bol dobrý. Vezmite dvoch skvele vyzerajúcich mladých chlapov, ktorí sa vedia dobre hýbať, dajte im dokonalé hlasy, niekoľko svetových hitov a máte fabriku na peniaze. No zároveň dostanete najväčší podvod v dejinách populárnej hudby. A kam sa s takýmto podvodom dá až zájsť?  Na najvyššie priečky. Napríklad vyhrať Grammy a prebrať ju tak všetkým svetovým umelcom tej doby pred ich udivenými očami. Ale každá párty sa raz skončí a ako sa hovorí „Čím vyššie vyletíte, tým hlbšie padnete.“ ()

Arsenal83

Prehľadný dokument o tom, čo sa stalo s touto hviezdičkou, ktorá pre mňa nepochopiteľne predala 30 miliónov albumov, hoci mala tak jeden a pol hitu. Dnes už plačú, ako im tá sláva ušla, ale čo iné čakali, keď si raz podvodníkom? O to viac šokujúce je to, že ten, čo to celé vymyslel mal za sebou už projekty ako tanečných kreatívcov s mega hitmi Boney M, pesničkárov z ulice No Mercy, hit Stairway to Heaven je tiež jeho práca. Farian predal viac ako 850 miliónov platní a získal 800 zlatých a platinových certifikátov - potreboval si takto ničiť reputáciu? No sebe ju nezničil, ale falošným spevákom pripravil po chvíle gloriolu len opovrhnutie tesne predtým, ako mali získať Grammy. Otázka je, či by dnes už taký škandál bol aj škandálom. Dnes už nikto nepotrebuje "lipsync", dnes nemusíš vedieť spievať, médiá ťa pretlačia, zozadu ťa niekto posunie na veľké pódiá a hoci aj hluchý počuje, aký si falošný, umelý, netalentovaný, tak stádovite aj tak tlieskajú, lebo niekto im povedal, že toto je dobré a je to super hit - veď to hrajú v každom rádiu 15x do dňa, tak to predsa nemôžeme spochybňovať! Nehovoriac už o tom, že žijeme dobu, kde sa na sociálnych sieťach bez filtra, úpravu vizáže a, ak spievaš, aj hlasu, nikto nepohne. Takže pred 30 rokmi ešte hanba, dnes povinnosť. Chceš byť po roku 2020 hviezda? Buď hlavne fejk! ()

• Dokument mal svetovú premiéru na festivale Tribeca 10. júna 2023. Až o polroka neskôr premiéroval na VOD. (Arsenal83)