Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdinka komedie Matka v trapu Sylvie (Petra Hřebíčková) má dobré místo v reklamní agentuře, pracovní úspěchy, krásné, vzorné děti a její manžel je známý malíř. Na první pohled štěstí. Jenže… je to pravda? Šéf reklamky Karel (Bob Klepl) na Sylvii právě nahrnul několik nesplnitelných úkolů, do toho volali ze střední školy, aby vyřešila další z prohřešků svého syna a Sylviin manžel Tomáš (Jaroslav Plesl) je jako obvykle nedostupný, protože malování mu už pár let moc nejde. A všichni si zvykli, že Sylvie všechno vyřeší, zařídí, zaplatí. V Sylvii, která vždycky chtěla vidět věci z té nejlepší stránky, se najednou něco zlomí. To je přesně ta chvíle, kdy se vám chce od všeho utéct.
Je to náhoda nebo osud, že Sylvii zastaví taxi, které řídí Anna (Lenka Vlasáková)? A jak se někdy stává, cizímu člověku na sebe řekneme věci, které se ostýcháme prozradit vlastní matce. Ostatně Sylviina máma Regina (Jana Švandová) má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Tomáše. Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný. Sylvie na Annu vysype své životní průšvihy… a stane se něco neočekávaného. Anna jí nabídne na pár dní pronájem volného pokoje, aby si Sylvie mohla utřídit myšlenky a najít řešení. Dvě ženy, které se potkaly naprosto neplánovaně, poznávají jedna druhou a díky tomu i sebe samé. Dostávají šanci vrátit své rozhárané životy zpět do správných kolejí. A navíc je tu velmi sympatický Annin bratr (Marek Němec). Možná je to začátek jednoho velkého přátelství… (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (96)

ZajmonP odpad!

všechny recenze uživatele

Raz som sa pousmial. Žiadny smiech. Táto tuctová česká komédia pod úrovňou dákej lacnej telenovely (klišé postavy, nútené "emocionálne" scény, predvídateľný dej, lacná produkcia, otrasná hudba, nesmierne otravná postava "šéfa" a absolútne nesympatická a umelo pôsobiaca taxikárka) to dokázala! Konečne sa to podarilo! Matka na úteku mi ukázala, ako sa dá na filme zaspať hneď dvakrát a vždy ma prekvapiť tým, ako roztiahnuto môže 95 minút trvať (posledných 20 min som asi 5 krát mal pocit, že film sa už končí). ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Kdo čeká klasickou českou romantickou komedii, bude patrně (tak jako já) zklamán. Matka v trapu je obyčejné vztahové drámo televizního ražení, bez sebemenšího náznaku humoru a s extrémně nudným a také hloupým příběhem. Oceňuji snad jen snesitelné herce a fakt, že to není vyloženě blbě natočený. Žádné jiné klady mě bohužel nenapadají, zřejmě nejsem cílovka tohoto prazvláštního počinu. 2/10. ()

Reklama

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Hele tady nešlo nikomu fandit. Ona je kráva. Druhá ona je taky kráva. On je debil. Děti jsou rozmazlený parchanti a babička je, světe div se, kráva. Kdybych neměl tak příšernou kocovinu a ovladač nebyl táááák daleko, tak bych to vypnul, přepnul nebo udělal cokoliv, abych na to nemusel koukat. Na druhou stranu, kdybych neměl kocovinu, tak si takovou hovadinu v životě nepustim. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ženská už toho má dost tak  si jednoho dne zajde k taxikářce tam si pokecá a pak si řekne, že si dá pauzu tak se u ní ubytuje. Mezitím její děcka a manžel to nezvládají (Za normálních okolností i úplný idiot dokáže udělat hranolky  ,  udělat  si smažák , případně  si nakoupit , případně objednat na rozvoz menu tady jsou bohužel tři tak, že to nezvládne ani jeden ) tak, že její dcera povolá její matku . Tu pračku možná pochopím, i když v dnešní době googlu by šlo i to najít, Pak se k  nim ta matka vrátí , ale její chlap si to mezitím rozmyslel a rozešel se s ní a  najde si jinou ženskou (tomu říkám pointa navíc to vyznívá tak, že on je hajzl přitom on byl rád , že se zbavil té matky co mu do všeho kecala)  . Na konci jsem čekal , že se k sobě vrátí ona uzná chybu , ale ne tohle vyznělo do prázdna a z ničeho nic místo toho jsme  se  dočkaly toho, že ona změní  práci a ta taxikářka se usmíří se svým bratrem a změní   práci, kterou stejně pak taky vymění tak, že bude nezaměstnaná  a dá jí peníze. Chválím humor , i když je to kameňákovitého typu třeba vezmete mě někam taxíkem ano, ale musíte si nasednout . Hřebíčková je zajímavá herečka talent má, ale nedokáže ho využít. P.s. Ona odmítla odvézt chlapa do nemocnice co mu rodila ženská a místo toho mu řekla ať si vezme sanitku. Tak, že on zneužije zdravotnickou léčbu na úkor její sobeckosti.  40 procent ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Ani komedie ani rak…..spíš dramátko o krizích středního věku…..ale hlavně další téměř zbytečný snímek do sbírky tuzemské kinematografie. Ženy za psacím stolem, kamerou i před ní nám vysvětlí, že bez chlapů by jim bylo lépe a že jinou herečku na role čtyřicátnic, než je Petra Hřebíčková nemáme. Tak děkujeme dámy a my zase jdeme. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (2)

  • Film vznikl na motivy stejnojmenné knihy Uljany Donátové. (SONY_)
  • Film označili tvůrci jako skorokomedii ze života. „Naší ambicí bylo, aby si diváci a divačky po zhlédnutí filmu mohli říct: ‚Tohle dobře znám. Něco podobného potkalo mě, moji kamarádku, našeho společného známého.‘ A proč skorokomedie? Protože život není jenom samá legrace, ale s láskou, přátelstvím a humorem je mnohem hezčí,“ uvedli tvůrci filmu. (SONY_)

Reklama

Reklama