Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádky tisíce a jedné noci jsou jedním z nejkrásnějších příběhů, které kdy byly napsány. Pojďte si s námi poslechnout královnu Šeherezád, jak vypráví svému muži o Ali Babovi a 40 loupežnících, Aladinovi a spoustu dalších příběhů plných kouzel, statečných hrdinů a krásných žen (oficiální text distributora)

Recenze (23)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Televizní zpracování známé Šeherezády a její vyprávění příběhů králi Šahrijárovi rozdělené do dvou celovečerních dílů a v multikulturním provedení. Rasový kodex je hold rasový kodex. Tímhle zprzní snad všechno. Převyprávění do této podoby je očekávaně volné a uchopené k pochopení i pro malé diváky. Na dramatičnosti a kouzlu to však neubralo. Tvůrci si dali velmi záležet a je to vidět hlavně na vizuální stránce, která je na televizi v oblasti fantasy hodně na výši. Výběr nejznámějších arabských pohádek přináší zábavu i ponaučení v odpočinkové atmosféře. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tuším na Hallmarku viděný film, který byl podobný všem ostatním fantasy laděným dobrodružným filmům na této stanici. A stejně jako většina ostatních mě dokázal oslovit vizuálním pojetím stejně jako nenáročností. Samozřejmě, že lze najít mnoho chyb, ale na druhou stranu jsem se vcelku dobře bavil a jako pouhou televizní zábavu jsem nehledal více. Krom toho obsazení není zrovna špatné... ()

Kennedy_R 

všechny recenze uživatele

Hodně povedené podání pohádek Tisíce a jedné noci v záplavě několika příběhů a filmových efektů, které mají svůj osobitý děj. Oba díly provází hlavní příběh s vyprávěním Šeherezády a nápravy sultána. I po letech jsem s chutí viděl znovu a příběhy pro mě neztratily nic ze svého kouzla. Také nechápu zdejší podhodnocené známkování, jsou horší a nudnější filmy, které dostaly lepší hodnocení. Asi šlo o špatné načasování uvedení v době, kdy kina plnila Mumie a podobné velkofilmy. Ale já dávám čtyři a půl hvězdy. ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Pokud se jedná jenom o samotnou Šeherezádu a sultána, je všechno v pořádku. Některé Šeherezádiny příběhy taky (zvlášť ten o vtipálkovi, co umřel v jednom domě, a přehazovalo si ho deset dalších lidí), ale třeba Aladin je vážně fo pa (nejde ani tak o humor a to, že je to Asiat, ale o režisérské přehmaty, které měli Americkým dětičkám tuhle klasiku přiblížit). Suma sumárum hodnocení nemohlo vypadat jinak. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku filmu se Šahrijárovi (Dougray Scott) zdá noční můra o démonovi (John Hallam) a jeho ženě, kterou si žárlivě střeží v truhlici a která Šahrijárovi hrozí, že pokud s ní nepůjde na lože, tak svého manžela vzbudí a ten ho zabije. Úplně stejný motiv příběhu se můžeme dočíst v knize „Bohatýrské byliny“, konkrétně v pověsti „Ilja Muromec a Jegor Svatohor“. (Nick321)
  • Džin lampy (John Leguizamo) dle svých vlastních slov postavil i Tádž Mahal, monumentální pomník v Indii, postavený mezi roky 1631 až 1648. Ten je od roku 2007 zařazený mezi nových sedm divů světa. (Nick321)
  • Jméno zrádné královny, která se spikla se sultánovým bratrem Šahrzamánem (James Frain) a pokusila se zavraždit svého manžela Šahrijára (Dougray Scott), se ve filmu nedozvíme. (Nick321)

Reklama

Reklama