Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Martrix

I přes podivný začátek to chvílemi vypadalo, jako jedno z nejscifiovatějších sci-fi letoška. Nikdo tě nezachrání, by totiž mohl být spin-off libovolně zvoleného invazivního scifíčka. Od Kukuřičáků, přes Invazi zlodějů těl třeba po Mist. Prostřední část byla atmosferická...a přesto jsem měl místy hubu od ucha k uchu, protože Duffield to servíroval tak nějak zábavně. Nevím jestli to byl záměr, ale myslím že jo. Tento film je chytřejší, než se zdá. Dokonce i volba herečky do hlavní role, se nakonec ukázala jako skvělý tah. Dever si vaše sympatie zprvu nezíská, resp. nejspíš vám bude tak nějak jedno. Jenže pak dostává takovou sodu a tomu mimozemskému pruzení se postaví tak odolně, že jí postupně začnete fandit. Když se poprvé ocitla v situaci, kterou nelze nazvat jinak, než: "a je v prdeli!", tak mi jí bylo i líto. A to jsem nevěděl, že se to bude opakovat ještě minimálně třikrát. Duffield ji protáhne snad vším, co vás v souvislosti s ufounama na "návštěvě" Země napadne. Potud velmi slušné, bavil jsem se. Jenže pak příjde závěrečná část a ta to celé posune trochu jinam. Dozvíme se co tak hrozného provedla, že jí ani pes nohu neobčurá. To skřípe, protože... udělejte si názor sami. Ale dejme tomu. Duffield to pro svůj záměr potřeboval; měl nápad s diváky zalaškovat a pohodil jim pointu, která z toho všeho dělá trochu potměšilou záležitost. Takhle...mě to nevadí, protože bych nejspíš reagoval stejně jako Brynn. Když to přeženu, tak bych měl za sousedy raději emzáky, než pitomce na které se musím usmívat, i když mi hází za plot krtky. Takže já jsem spokojený. Doporučuji přistupovat k tomu s nadhledem. ()

ledzepfan

Pořad Sama doma a filmy Sám doma, Shyamalanovo Znamení, Válka světů, Oheň v Oblacích a pár dalších vošoustů si dali grupáč ve skladu drog psychiatrické léčebny a po nějaké době z toho vzešlo tohle němé a mentálně retardované dítě. Je to prostě blbý snad z každého myslitelného úhlu pohledu a je to o to více frustrující, že tam je znát jistý nevyužitý potenciál. Ve výsledku se ale na toho nebohého retarda nemůžete ani zlobit, protože je ve svém gigantickém selhání až jaksi roztomilý. Finální pointa je krystalickou kompresí kouzelné debility celého toho filmu. hulu mě sice poprvé vážněji zklamalo, ale udělalo to tak jedinečně, že to dokážu ocenit alespoň těma dvěma rudýma. ()

D.Moore

Tenhle film je mnohem chytřejší než se zdá. Všechno, co kdekoho zarazí, má nakonec smysl - absence dialogů není žádná rádoby umělecká manýra, "běžný" vzhled mimozemšťanů není rozhodně nenápaditost. Nikdo tě nezachrání je velmi podobný zážitek jako Nene, ale určitě ho nekopíruje. Brian Duffield má stejně jako Jordan Peele svoje vlastní nápady a svoji vizi, natolik originální, že si může dovolit citovat Blízká setkání třetího druhu a v jednu chvíli dokonce i Osvícení, aniž by to mělo nežádoucí srovnávací efekt. Kaitlyn Dever jsem fandil od začátku do konce - beze slov dokázala říct úplně všechno. ()

Chrustyn

Zpočátku příjemné strašení a film u kterého jsem si říkal, že jsem si takový řadu let přál. Bohužel po první dvacetiminutovce se příběh vydává výrazně jiným a nezajímavým směrem, který rozehrává další vrstvy o traumatech minulosti a nakonec přejde do hodně pitomého konce, který chtěl být nějakou přemýšlivou tečkou. Promarněna šance. ()

Anderton

Aj z každej strany preskúmaný invazívny subžáner sci-fi sa dá stále nakrútiť inovatívne. A to aj tom zmysle, že si niečo berie od slávnych predobrazov a výsledok pretvorí do trochu inej podoby. Napríklad nemého filmu. Je to sci-fi, horor, psychologický film a aj čiastočne komédia v jednom, pričom sa dá očakávať, že nezaujme každého, skôr len správne naladené publikum. No One Will Safe You je veľmi intenzívny film, ktorý umne pracuje s béčkovými klišé a nechce ostať nič dlžný svojmu názvu. Za mňa je pointa prekvapivá, logická a niektoré veci si bude musieť divák domyslieť sám. Skvelá Kaitlyn Dever by mohla byť novou scream girl, avšak v nemom filme ešte kričať nemohla. ()

• Mimozemský dizajn je do značnej miery založený na náčrtoch urobených v Amerike v 50-tych rokoch opísaných údajne unesenými ľuďmi a ľuďmi, ktorí mali blízke stretnutia tretieho druhu. (Arsenal83)
  • První okamžik oficiálního dialogu nastane až v čase 01:09:05. (Lajty)
  • Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v New Orleans od apríla do júna 2022. (Arsenal83)