Budoucnost se jeví opravdu hrozivě. Díky stále se zvyšujícímu počtu superhrdinů už na světě nezůstali téměř žádní zločinci, které by bylo možné mírnit a usměrňovat. Tato skutečnost nejvíc trápí miliardáře Lance neboli kapitána Úžasného, který tak nemá do čeho píchnout a nudí se. Aby město Champion City zažilo aspoň nějaké vzrušení, zaslouží se o propuštění obávaného gangstera Casanovy Frankensteina. To byla ale chyba. Casanova Frankenstein nelení a Lance unese. Druhořadí superhrdinové se dostávají nečekaně ke slovu. Jejich jasným cílem je osvobodit kapitána Úžasného z rukou nebezpečného šílence a zachránit celý svět. (Filmbox)

petaspur

Kapitánovi Úžasnému začínají vypovídat sponzoři smlouvy, neboť všechny světové zločince již uvěznil a v takové chvíli již televizní stanice omezují záběry na hrdinův kostým. Proto Úžasný zajistí propuštění démonického zločince Casanovy Frankensteina, který však neváhá, lapí Úžasného a vytvoří gang ze všech dostupných padouchů. Záchrana světa v tuto chvíli leží na Modrém Rádžovi, Mistrovi rýče a dalších superhrdinech, kteří se z b-kategorie chtějí povedenou akcí vyšvihnout do áčka. ()

salamandrr

Chtěli ste ve věku 10-ti let být členem superhrdinského uskupení, tak tady máte šanci. Pan vztek (umí se naštvat a mlátit do všeho kolem), Modrý rádža (hňup v indickejch hadrech co hází vidličky), mistr rýče (trouba s rejčem a hornickou helmou), splín (prdící sralbotka s po´dovanym ksichtem), koulařka (dcera bowlingového hráče, která má otcovu lebku jako bowlingovou kouli) a někdo neviditelný, který svou schopnost neovládá...jistě byst ezapadli jako třeba geek, který mlátí klávesnicí ()

altaica odpad!

PRO MUŽE:Lidé říkají, že jste tak úžasný, že se sám připravíte o práci. Slova, která slyším každý den a hle, von to nějakej syčák vrazil do filmu, jak kocoura do trouby. Superhrdina potřebuje superničemu, ale žádný nezbyl. Co naplat, musíme propustit Casanovu-Frankensteina, jinak je po sponzorech, po reklamách a celkově po piči. Na Rushe i Stillera jsem se těšil. Naprosto zbytečně. Očekával jsem bláznivou komedii a dostal nabubřelou nudu. Co mělo být parodií, bylo jen a jen debilitou. Škoda. Chtěl jsem se zasmát. Místo toho mi ztvrdly rysy a zřídla stolice.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kapitán Úžasný olepenej reklamama víc než pilot formule 1 na rozdíl od nás, citlivých chlapců, kteří své tělo pokrývají umělecky hodnotnými motivy ze salónů art studia Jacuzza, tedy tento kapitán má nejen skalní fanoušky, ale i pár konkurentů. 3 superhrdinové, kteří ze sebe v pravidelných intervalech dělají totální superblbce mu už šlapou na paty.” S rýčem jsi lepší než kdokoliv jiný, ale to z tebe nedělá superhrdinu. Jsi dobrý otec a dobrý manžel, ale nic víc” – no není nad slova podpory od černé brikety, která se díky vaší rychlosti na speedu stala vaší ženou. Druhý bydlí s maminkou a třetí – hm, škoda slov. Nápad dobrý, obsazení výborné, provedení hrůza, vemte si raději, madame, něco na štrykování, pobavíte se víc. Komedie bez vtipu a nápadu je trapná jak těhotnej puding. Ten Giga.          HLÁŠKA:Kapitáne Úžasný, byl jste, smím-li to tak říci, úžasný.// Zaznamenejte, že oficielně začalo slyšení o propuštění na čestné slovo.// Varlata mi natékají, nemůžu dýchat, nemůžu dýchat.// Co za blázna, vyhazuje do vzduchu blázinec.// Eddie, až se vrátíš, už tady nebudu. To je riziko, které musím nést. Jinak bych se možná neměl kam vrátit. ()

Mrkvič

I přes mizerná hodnocení jsem měl díky tématu a obsazení poměrně velká očekávání. Hodně brzy se ale vytratila. Vlastnosti "superhrdinů" jsou možná zábavné na papíře a prvních pár vteřin ve filmu, ale pozorovat to dvě hodiny? Náročné. Není se ani moc čemu zasmát a pár trapných vtipů se dokonce několikrát opakuje. Uf. Bohužel měl film mizerné tvůrce a vznikl ve špatné době. Nakonec jedno z mála pozitiv byla nádherná Claire Forlani, která rozjasnila svýma očima každou scénu, kde se na pár vteřin objevila. ()

waits

Najít kreslenou verzi téhle legrační podivnosti (mohla by být ovšem klidně legračnější, nezlobil bych se) v knihkupectví, tak si ji koupím, na rozdíl od nekonečných Daredevilů, Soudců Dreddů a Hellboyů, které už dávno nechávám po letmém prolistování ležet na místě. Čekat taškařici ve formě čisté parodie na komiksové hrdiny může být ošidné, takto naladěný divák, lebedící si před filmem pohledem na neobvykle silné obsazení, může být zklamán. Pokud se k filmu postavite jako k žánrovému úletu, lehce blbůstce, užijete si i mrhání hvězdným obsazením a přejdete i některé nedotažené gagy. Bavil jsem se víc než u spousty pompézních komiksovych adaptací, což je předpokládám hlavní a původní účel všech komiksových předloh se superhrdiny. Na čtyři to asi není, ale než se týrat fantastickou čtyřkou nebo něčim podobným, tak to radši všema deseti tohle. ()

• Jde o první film, kde zazní píseň „All Star“ rockové skupiny Smash Mouth, která vznikla ve stejném roce jako film. V samotném původním klipu jsou postavy z tohoto filmu. (Zodd)
  • Natáčení probíhalo v kalifornských lokalitách Los Angeles, Lakewood a San Marino. (Terva)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)