Olga (Jiřina Bohdalová) je devadesátiletá vitální důchodkyně, která žije v postarším domku společně se svojí dcerou, učitelkou Hanou (Lenka Vlasáková). Jejich vzájemný vztah je poněkud napjatý a nejspíš poznamenaný nejedním šrámem z minulosti. Olga přežila hrůzy gulagu a dnes o tom píše knížky a vypráví na besedách. Své posluchače dokáže přesvědčit i zaujmout, díky čemuž se o ni začínají zajímat taky novináři. Mezi nimi je i reportérka Dastychová (Pavla Beretová), která, zdá se, ví o Olze v danou chvílí víc než kdokoliv jiný v této zemi. A chystá se s tím jít ven. (Česká televize)

Bezousek

Komorní nízkorozpočtové drama s obstojnou režií postavené především na hereckém výkonu téměř 92leté Jiřiny Bohdalové. Bohatý výběr jejích výrazových poloh na mě působil jako jakási jejich retrospektivní přehlídka. Tyto fragmenty jejího herectví jsem si v duchu přiřazoval k předešlým snímkům této herečky, které mi je vtiskly do paměti poprvé. Nápad zpracovat příběh Věry Sosnarové kvituji, to samé však bohužel nemohu prohlásit o scénáři samotném, který zvlášť ke druhé půli snímku působí poněkud vyumělkovaně. Soudit „kauzu“ skutečné Věry Sosnarové je dost obtížné, nicméně Marek Epstein se rozhodl prostřednictvím závěru svého scénáře pro pozitivní pohled na její počínání. Chválím ho především za to, že se mu spolu s Jiřím Strachem podařilo postavit dobré na míru šité pódium pro Jiřinu. ()

NPlayer

Ponechám stranou etické otázky, které příběh (respektive jeho prezentace) lhářky Sosnarové a tím pádem i zfilmování klade (s ideovým vyzněním filmu prostě nelze souhlasit). Bohdalová to utáhla. I když scéna, kdy opilá tančí a zpívá, je zase jedna z mnohých ukázek nevkusu, kterým své jinak suverénní herectví vždycky prokládala a, jak koukám, stále prokládá. S tím mám u ní velký problém. Lenka Vlasáková je (jako téměř vždycky) dobrá. Beretová mile překvapila, Vondráček jako vždycky nemastný neslaný. V divadle mu to jde lépe. ()