Reklama

Reklama

VOD (1)

Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Nin 

všechny recenze uživatele

Duchovní pokračování kritiky chválené Ryby jménem Wanda, kterou já osobně nepovažuju za nějak výjimečnou komedii. Fierce Creatures jsou téměř ve všem horší... Ale i tak se jedná o velmi solidní komedii. Wanda je dle mého názoru svým způsobem "klasická komedie", která nenabízí nic moc navíc než jen potrhlé a občas vtipné postavičky. Divoká stvoření jsou to samé, jen mají jednodušší příběh a hlavně jednodušší postavy. Jamie Lee Curtis tu je téměř neustále jenom za tu MILFku, kterou z nějakého důvodu děsně rajcuje to, že Cleese zdánlivě šoustá, na co přijde (včetně ovce... ehm...). Michael Palin to tu taky tolik nerozjíždí. Jeho postava rozumrady vypadá ze začátku zajímavě, ale nakonec nic pořádného nenabídne. Na druhou stranu šílící Cleese, loser Kevin Kline... a zvířátka... jsou prostě fajn a ve filmu je hned několik vynikajících humorných scén. Občas trochu trapné, ale jinak fajnová komedie. (7/10) ()

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Scénář: John Cleese ... napsal ho eště s ňákym nuzákem, který není důležitý a nebyl ani člen Monty Pythonů :) Mnoho stížností, že je to akorat vyvařený produkt FISH CALLED WANDA, je pro mne záhadou. Vlastně jsem si to užil víc jak WANDU. Několik referencí na minulý díl dokonale zakomponovaných do příběhu, pak várka černého humoru a slovních hříček jen potvrdily genialitu Johna Cleese. 80% ()

Reklama

Iriquindae 

všechny recenze uživatele

Hezká pythonovská komedie, která rozhodně neurazí. Občas to sice už trochu skřípe, některé scény jsou ale zase nezapomenutelné (například reklamní zoo), jiné gradují i potom, co už si člověk myslí, že není kam. John Cleese tu jako tušený milovník skutečně exceluje, celý film zvedá ještě výš. Pokud máte náladu zasmát se hodně bláznivé komedii, která má ale úroveň, je to jasná volba (stejně jako Ryba). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Asi nie až tak dokonalé ako Ryba menom Wanda, ale po počiatočnej skepse som sa do filmu dostal a využitý typ humoru som väčšinou ocenil. Nedocenil som však každý vtip, vtedy by to bolo na plný počet. Niektoré veci asi zostali v dabingu stratené v preklade, napriek tomu si pointy dovtípite vždy. Na záver sa to už poriadne rozbehne a je aj patrične využitý fakt, že si dvojúlohu otca a syna zahral Kevin Kline. No a po týchto dvoch komédiách mi je záhadou, prečo Jamie Lee Curtis a John Cleese neskončili v skutočnom živote ako manželia. Michael Palin sa tu objavuje so špecifickým druhom domáceho maznáčika a keďže som podobný arachnofobik ako Cleeseova postava, tieto scény som za vtipné rozhodne nepovažoval. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Cleese se svym freudovskymy prebrepty a ustavicne mluvici Palin, do toho parta zamestnancu ZOO, chodici ve finale ve zvirecich prevlecich a Lee Curtis se svoji sik postavou - bavil jsem se! Kline dostal dvojroli bezcitnych kapitalistu (Cleese je labourista, takze se na tehle postavach s gustem vyradil). Klasicke crazy prvky jako schovavani do skrine, honicky nebo prevleky pusobily prirozene, zabavne byly i sexualni dvojsmysly, u kterych se vetisinou kroutim trapnosti. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (10)

  • Film naráží také na jednu z nejslavnějších skečí Johna Cleese a Michaela Palina "Dead Parrot Sketch (Mrtvý papoušek)" ze seriálu Monty Pythonův létající cirkus (1969). Ve scéně s lachtany se dva muži baví: "Pozoruhodná zvířata, ti lachtani." "Ano, nádherné peří." Je to odkaz na scénku, kde Palin říká o papouškovi: "Pozoruhodní ptáci, tihle norští modří, že? Nádherné peří." (HappySmile)
  • V Rybě jménem Wanda (1988) se hlavní představitelka Jamie Lee Curtis jmenuje stejně jako ryba. V tomto filmu se postava Johna Cleese jmenuje Rollo stejně jako lemur. V závěru filmu osloví Rollo omylem postavu Jamie Lee Curtis jako Wandu, což je odkaz na vzpomínaný film. Pravděpodobně to má odkazovat na scénu, kde Cleesova postava omylem osloví svou manželku Wendy jako Wandu. (HappySmile)
  • Na filmu pracoval stejný tým jako na snímku Ryba jménem Wanda (1988). Oba filmy mají společných víc než 20 herců a členů štábu včetně hlavních představitelů z předešlého filmu (někteří z nich zde mají ale jenom malé roličky). (HappySmile)

Reklama

Reklama